DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Szef niemieckiej dyplomacji wypowiada wojnę „antysemitom”. Ma plan dla całej Europy

Szef niemieckiej dyplomacji wypowiada wojnę „antysemitom”. Ma plan dla całej Europy
fot POOL / Reuters
#ANTYSEMITYZM    #WALKA    #NIEMCY    #HEIKO MAAS    #UE    #USA

Minister spraw zagranicznych Niemiec wyraził obawy, że Żydzi mogą uciec z kraju z powodu przemocy o podłożu antysemickim i zaproponował plan działania, aby temu zapobiec. Plan nie odnosi jedynie do Niemiec, lecz do całej UE i jest realizacją propozycji IHRA, za którą lobbował przewodniczący Europejskiego Kongresu Żydowskiego, Mosze Kantor.

 

 

Minister spraw zagranicznych Heiko Maas napisał w jednym z artykułów dla „Spiegla”, że „Każdego dnia obywatele żydowscy są otwarcie atakowani na naszych ulicach, grozi się im i obraża w Internecie. W ubiegłym roku miało miejsce ponad 400 takich incydentów w samym tylko Berlinie w ciągu sześciu miesięcy: to więcej niż dwa dziennie” - zauważył.

 

„W świetle tych liczb – kontynuował - nie dziwi mnie, że prawie co drugi Żyd w Niemczech rozważał opuszczenie kraju” – przyznał szef niemieckiej dyplomacji, dodając, że konieczne są pilne działania, by temu przeciwstawić się.

 

To „koszmar” i „hańba”, biorąc pod uwagę nazistowską przeszłość Niemiec – kontynuował, prezentując jednocześnie paneuropejski plan działania.

 

Wzywa on do utworzenia sieci „komisarzy,” powołanych przez państwa członkowskie w celu zwalczania antysemityzmu i zabezpieczenia żydowskich witryn, walki z mową nienawiści w Internecie za pomocą środków prawnych, uczynienia z zaprzeczaniu istnienia Holokaustu przestępstwa surowo karanego i  utworzenia globalnej grupy zadaniowej do walki z nim oraz zwiększenia liczby lekcji nt. Holocaustu w krajach członkowskich UE.

 

„Decydenci muszą podjąć bardziej zdecydowane działania w walce z antysemityzmem” - napisał Maas, dodając, że i tak nic nie będzie w stanie zastąpić solidarności, która „powstanie, gdy każdy z nas przeciwstawi się antysemityzmowi: czy to na ulicy, boisku szkolnym czy w Internecie”.

Jest to jedyny sposób, jak twierdzi, by Żydzi uwierzyli, że „są członkami naszego społeczeństwa i że mówimy poważnie, gdy teraz, 75 lat po wyzwoleniu Auschwitz powtarzamy: „Nigdy więcej!”

W ramach walki z antysemityzmem, Berlin przeznaczy na działalność Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie 500 tys. euro w tym roku.

 

Mass wskazuje, że „niezależnie od tego, czy ataki dotyczą muzeów żydowskich w Brukseli, koszernego supermarketu w Paryżu czy synagogi w Niemczech, każdy atak na życie Żydów jest atakiem na całą Europę, naszą kulturę i nasze wartości. Antysemityzm stoi w sprzeczności ze wszystkim, co reprezentuje Europa: tolerancją, wolnością i godnością człowieka”.

 

Szef niemieckiej dyplomacji przypomina, że latem tego roku Berlin obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, a w listopadzie - przewodnictwo w Radzie Europy. Za kilka zaś tygodni Niemcy zaczną po raz pierwszy przewodniczyć Międzynarodowemu Sojuszowi Pamięci o Holokauście (IHRA), który opracował m.in. roboczą definicję antysemityzmu. Kwestia walki z antysemityzmem – jak zaznaczył – „musi znajdować się na pierwszym planie wszystkich tych trzech instytucji”.

 

„Nieco ponad rok temu wszystkie państwa członkowskie UE zobowiązały się do opracowania strategii przeciwdziałania antysemityzmowi. Niemcy muszą być wzorem do naśladowania w tej walce. Zbyt mało państw członkowskich ma krajowych komisarzy ds. walki z antysemityzmem i to musi się zmienić. Potrzebujemy europejskiej sieci komisarzy we wszystkich państwach członkowskich, aby skonsolidować walkę z antysemityzmem w ramach europejskiego planu działania. Powinno to obejmować ściganie karne i lepszą ochronę żydowskich instytucji, a także środki walki z antysemityzmem poprzez edukację i integrację” – napisał Mass, przywołując propozycje Europejskiego Kongresu Żydowskiego, na czele którego stoi Mosze Wiaczesław Kantor, o których realizację Kongres od dawana zabiega w Brukseli.

 

Niemiecki minister przyznał, że chodzi nie tylko o walkę z antysemityzmem, ale o szeroko pojęte wyplenianie tzw. mowy nienawiści w Internecie i na platformach społecznościowych. Obiecał, że podczas niemieckiej prezydencji w UE zintensyfikuje walkę z „internetowymi przestępstwami z nienawiści i kampaniami dezinformacyjnymi.” Chce, by ujednolicić prawo w tym zakresie w całej Europie i surowo karać za wszelkie przejawy „mowy nienawiści.”

 

Mass będzie walczyć z „niebezpiecznymi kłamstwami na temat Holokaustu i przekręcaniu faktów na ten temat na całym świecie”. W tym celu powoła w tym roku „międzynarodową sieć ekspertów, która opracuje strategie przeciwdziałania: globalną grupę zadaniową do spraw walki z negacjonistami Holokaustu”.

 

Mass ubolewa, że wielu młodych Niemców wie niewiele lub nic o Holokauście. Dlatego edukacja na ten  temat ma być priorytetowa. Berlin chce, by Federalna Agencja Edukacji Obywatelskiej wraz z ministerstwami oświaty z innych europejskich krajów opracowały wspólne wytyczne dotyczące tego, w jaki sposób należy nauczać o edukacji i informować o Holokauście.

 

Źródło: algemeiner.com., spiegel.de

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-01-27 10:39
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech u siebie Niemcy tworzą te sieci do zwalczania antysemityzmu, ten twór i komisarze nałożą kagańce takie że nikt nie odważy się użyć słowa Żyd. Polski rząd powinien odciąć się od takich pomysłów, nawet nie dyskutować bo to prowadzi do podejrzanych kompromisów a i tak ma się wrażenie że jesteśmy pod okupacją niemiecką, wszystko co nam nakazują w bezczelny sposób, ma jedno zadanie szkodzić naszemu krajowi , osłabić, przez zwalczanie wolnego słowa, szantaże, opłacanie m.innymi przez różne fundacje i instytuty, totalnej opozycji w Polsce żeby zrpbić tu przewrót i móc podporządkować nas sobie. Nasz rząd, w którym pokładało się wielkie nadzieje ogranicza się jedynie do krytyki tej polityki UE,użalania a potem Premier Morawiecki, Prezydent Duda czy Prezes Kaczyński mówią wyraźnie że chcemy być w UE więc będziemy słuchać Unii. Bezboleśnie pod walec, pomału i po trochu. Czy to obrona przed antysemityzmem, czy inną wymyśloną nienawiścią to dobry płaszczyk do celu.
9 miesięcy temu / Ewelina
 
To kto właściwie wyssał ten antysemityzm z mlekiem matki? Polacy czy Niemcy? Bo już się pogubiłem.
9 miesięcy temu / A.G.
 
Kto stworzył wszechobecny komunizm? Niech nie rżną głupa. Wszystko narodziło się w Niemczech. Nazizm był fatalną, ale odpowiedzią na komunizm.
11 miesięcy temu / repweimer
 
Niemcy sa szczegolnie uprawnieni bo to oni zastosowali obozy koncentracyjne nie tylko dla semitow, a teraz to samo wybuduje dla antysemitą.
11 miesięcy temu / Krys
 
Niemcy są znani ze swojej gorliwości - teraz zabierają się za walkę z antysemityzmem więc mogą się okazać tak skuteczni jak kiedyś gdy zajmowali się czymś zgoła odwrotnym... czy należy się już bać?
11 miesięcy temu / pytanie
 
Niemcy i Rosja zatwardziałymi obrońcami żydów.Śmiechu warte.Wiedzą jak uknuć intrygę i gdzie szukać kasy.
11 miesięcy temu / kolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.