DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Szef niemieckiego wywiadu: to islamiści są największym zagrożeniem dla Europy

Szef niemieckiego wywiadu: to islamiści są największym zagrożeniem dla Europy
Zdjęcie ilustracyjne. Credit Image: © Jodi Hilton/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Były szef niemieckiego wywiadu (BND), August Hanning przekonuje, że radykalny islam jest – patrząc długofalowo – największym zagrożeniem dla Europy. „Radzimy sobie z radykalną prawicą i radykalną lewicą. Z islamem nie” – podkreślał.

 

Hanning sprzeciwia się twierdzeniu, że wszystkie religie są takie same. Jego zdaniem, islam zdecydowanie różni się pod względem kulturowym od chrześcijaństwa czy judaizmu. Po pierwsze, nie ma tam rozdziału Kościoła od państwa w świeckim rozumieniu, po drugie, odłamy chrześcijańskie nie interpretują Biblii dosłownie, po trzecie; w Kościele katolickim jest jasna hierarchia – decyduje Rzym. W islamie ośrodki decyzyjne są rozproszone.

 

Szef niemieckich służb wywiadowczych w latach 1998 – 2005 uważa, że największym zagrożeniem dla Niemiec i dla całe Europy jest niekontrolowana i niespodziewana migracja, taka jak w 2015 r. Z 2 mln przyjętych przez Niemcy migrantów, 70 - 80 proc. to młodzi mężczyźni. „Są zawsze tą grupą ludności, która jest statystycznie najbardziej obciążona skłonnością do popełniania przestępstw” – przekonuje.

 

Natomiast jeżeli chodzi o asymilację i dostosowanie kulturowe do zachodnich standardów, Hanning przekonuje, że nawet niewielka część nieasymilujących się muzułmanów stanowi ogromne zagrożenie. Jeden procent z 5 – 7 milionów muzułmanów to bardzo dużo; są poddani na wpływy salafitów, przedstawicieli najbardziej radykalnej szkoły koranicznej.

 

Ostatnim problemem trawiącym Niemcy ma być jego zdaniem niedostosowane do obecnej sytuacji prawo azylowe. Obecne przepisy, wyrosłe od 1949 r. niosą za sobą chęć odkupienia win za zbrodnie nazizmu. Dlatego też, prawo azylowe jest bardzo otwarte na przyjmowanie dysydentów prześladowanych ze względów politycznych. Dzisiaj powołują się na nie osoby będące w zdecydowanej większości imigrantami ekonomicznymi, a którym bardzo często prawo azylu jest przyznawane. „Przepisy są oderwane od praktyki” – przekonuje.

 

Źródło: tvp.info

PR


DATA: 2020-02-19 15:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dajcie im mieszkania Mercedesy i socjalne.
5 miesięcy temu / Wawa
 
ale błysnął wiedzą - zdolniach
5 miesięcy temu / adam
 
@Nick - łatwo mu było? Co to za argument? To szef wywiadu a nie jakaś niestabilna emocjonalnie nastolatka. Od pewnych ludzi na pewnych stano2iskach oczekuje sie ze nie beda sie mizdrzyc do każdego Poza tym i tak nie da sie byc miłym dla każdego a nawe5 nie powinno się być.
5 miesięcy temu / Jot
 
Normalnie jestem tak samo dobry jak szef wywiadu. Mam te same wnioski o islamie. Czy ja jestem taki wybitny czy oni wreszcie raczyli zauważyć że czarne jest czarne a nie białe?
5 miesięcy temu / Jot
 
Jest to zaplanowane.Muzułmanie mają stworzyć armię i za pysk wziąć Europejczyków,gdy UE zbankrutuje.
5 miesięcy temu / Johny Mnemonic
 
islam nie jest według mnie religią. religia wymaga żebym w coś wierzył np. w chrześcijaństwie uwierzył w Jezusa i jego odkupienie grzechów dla ludzkości. w islamie nikt nie karze mi wierzyć w Allaha, po prostu mam mu złożyć hołd, pokłonić się i tyle. więc gdzie tu wiara?
5 miesięcy temu / mezus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.