DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Szef NATO: sojusz nie będzie bronił Izraela w przypadku ataku ze strony Iranu

Szef NATO: sojusz nie będzie bronił Izraela w przypadku ataku ze strony Iranu
Jens Stoltenberg, fot. Ye Pingfan/Xinhua via ZUMA Wire

Jens Stoltenberg powiedział, że Izrael jest partnerem NATO, ale gwarancja bezpieczeństwa go nie dotyczy. Dodał, że w przypadku ataku na Izrael ze strony Iranu, NATO nie będzie broniło tego państwa.

 

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział magazynowi „Der Spiegel”, że Izrael jest partnerem sojuszu, ale nie jest jego członkiem. Tłumaczył tym swoje stanowisko w sprawie nieudzielania „gwarancji bezpieczeństwa” państwu izraelskiemu, w przypadku ataku ze strony Iranu. „Izrael nie jest objęty postanowieniami Karty Narodów Zjednoczonych o wzajemnej obronie, która mówi, że państwa członkowskie mają obowiązek bronić innych członków” – powiedział.

 

Stoltenberg dodaje, że NATO nie uczestniczy w działaniach pokojowych na Bliskim Wschodzie, a także nie bierze udziału w konfliktach w regionie. Szef sojuszu powiedział również, że Stany Zjednoczone są sojusznikiem Europy i gwarantem bezpieczeństwa. „USA stoją u boku NATO i dotrzymują zobowiązania na rzecz ochrony Europy. (...) Wysyłają do Europy więcej żołnierzy, magazynują więcej sprzętu w Europie Wschodniej, wydają więcej środków. Te czyny mówią więcej niż tysiąc słów” – podkreślił.

 

Ostatnie miesiące przyniosły wzmożone napięcia pomiędzy Izraelem a Iranem. Premier Benjamin Netanjahu zintensyfikował swoją krytykę porozumienia z 2015 r. pomiędzy światowymi mocarstwami a Iranem, które zaoferowało Teheranowi zwolnienie z sankcji za odstępstwa w swoim programie jądrowym. USA wycofały się z tej umowy w zeszłym miesiącu.

 

Zarówno Izrael jak i Iran „starły się ze sobą” m.in. podczas konfliktu w Syrii, gdzie oba państwa znalazły się po przeciwległych stronach. Iran stale wspiera rząd Baszara al-Assada, natomiast Izrael wespół ze Stanami Zjednoczonymi stara się doprowadzić do osłabienia wpływów syryjskiego przywódcy. Kilka tygodni temu USA oskarżyły al-Assada o użycie broni chemicznej na ludności cywilnej. Zaprzeczył temu rząd Syrii, a także zaangażowane w konflikt siły rosyjskie.

 

 

Źródło: USA Today, thehill.com, onet.pl

WMa

 


DATA: 2018-06-02 18:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Duda wygrywa wybory prezydenckie to Polska jest przegrana i większa bieda. Bo Duda sprowadzi więcej wojska Amerykańskiego do Polski gdzie będziemy płacić miliardy a gwarancji żadnej nie mamy, że nas będzie bronił. Na przykład zaatakuje Polskę Izrael Polskę to daje sto procent, że Tramp wojska wycofa z Polski a w najgorszym wypadku zaatakuje nasz kraj. Nasz rząd I PIS razem z Duda powinni wycofać wojska Amerykańskie z Polski. A fundusze, które szły na Amerykanów miliardy wydać na uzbrojenie Polski i zwiększenie żołnierzy, aby nam zapewnić ochronę przed atakiem innego państwa tak jak ma na nas chęć Izrael na Polskę gdzie ustawą 447 chce Polskę okraś a Ameryka jak by była sprawiedliwa to prezydent Tramp by tego nie podpisał a zrobił, dlatego bo Żydzi i Kongres Amerykański gdzie są sami Żydzi uchwalili tą ustawę a kampanie Prezydenta kupili za 25 milionów dolarów jest prezydentem a nie powinien być i za to, że wszystkim popiera Żydów i Izrael. Polska należy do unii i do NATO i niema prawa z
7 miesięcy temu / Henrykxx
 
Skoro sam stwierdzasz że @PKP kargo dał PRZEKŁAD z języka dyplomacji na WASZE, to logiczne że nie zacytował dosłownych słów L.K., tylko je zmienił. A oczywistym faktem jest że "przekład" to ogólnie nie jest to samo co "powiedział", gdyż "przekładający" mógł celowo zmanipulować sens wypowiedzi. Gdyby któryś z was odważył się przytoczyć dosłowny cytat słów L.K., łatwo byłoby sprawdzić czy "przekładający" dokonał manipulacji, a tym samym oszczerstwa, czy nie. Skoro tego nie robicie, pozostaję przy swej opinii. I dziękuję, ale nie potrzebuję od was JAKIEJKOLWIEK pomocy, gdyż nie jestem masochistą. A jeśli nadaję się na hamulcowego kłamstw, niezależnie z której strony one padają, miło mi że mogę w ten sposób "pomnażać talenty" - o ile w ogóle rozumiesz do czego nawiązuję. Bo jeśli nie, to takim jak ty akurat tego nie mam zamiaru tłumaczyć :)
ponad 2 lata temu / do @ do dodo
 
@pkp kargo dał łopatologiczny "przekład z języka dyplomacji na nasze" a ty znów uważasz się za zwycięzcę pojedynku na słowa. Jednak już nic i nikt ci nie pomoże. Lech Kaczyński powiedział to i nie zaprzeczysz oczywistym faktom. Hamulcowi są pilnie poszukiwani w służbach i na portalach. Nadajesz się..
ponad 2 lata temu / @ do dodo
 
A zwolennicy kłamstw i oszczerstw potrafią odszukać? Nie? Oj jaka szkoda :)
ponad 2 lata temu / do pat
 
Ks. Małkowski jakieś 2 lata temu proponował Kaczyńskiemu zawierzenie rządu (kiedy to jeszcze był rząd PiS) Matce Bożej. Kaczyński odmówił.
ponad 2 lata temu / Beta
 
Komunistyczny Izrael powstał w 1948 i jest nadal zadaniowany jako bojówka amerykańska na Bliski Wschód oraz przez następujące właśnie rękami PiS osadzenie jej w Polin, będzie bojówką na Europę i Rosję. Komuniści z Polski, którzy pomogli w tworzeniu tego państwa w Palestynie, mają już na sumieniu państwa bliskowschodnie a teraz, jeśli wyrażą zgodę na lokację tej bojówki w obszar Wisły, poniosą odpowiedzialność za destrukcję Europy Środkowej i Wschodniej łącznie z jej częścią ukraińską i rosyjską. Miliony istnień ludzkich zależy dziś od geopolityki PiS, której nie ma. Pomoc ofiarowana im za darmo jest nadal odrzucana. @do do PKP kargo: Rozczarowani nie potrafią sobie odszukać? Oj jaka szkoda.
ponad 2 lata temu / pat
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.