DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Szef MSZ apeluje do Timmermansa: niech przestanie przyjeżdżać do Polski na polityczne manifestacje

Szef MSZ apeluje do Timmermansa: niech przestanie przyjeżdżać do Polski na polityczne manifestacje
Witold Waszczykowski. Fot: Krystian Maj/FORUM

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział, że nie zamierza brać udziału w spotkaniu w Brukseli dotyczącym reformy polskiego sądownictwa. Podkreślił, że jest to rozmowa czysto techniczna nt. zmian legislacyjnych. Szef MSZ zaapelował również do wiceszefa KE Fransa Timmermansa, aby ten nie przyjeżdżał do Polski na polityczne manifestacje.


Witold Waszczykowski w rozmowie z portalem rmf24.pl zapowiedział, że nie będzie uczestniczył w spotkaniu w Brukseli, na którym dojdzie do dyskusji na temat reformy polskiego sądownictwa. Minister zauważył, że spotkanie ma charakter techniczny i będą podczas niego omawiane zmiany legislacyjne w polskim systemie prawnym. „Tutaj nie ma o czym dialogować i dyskutować” – mówił.


Szef MSZ skomentował również aktywność wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który wielokrotnie komentował próby reformy sądownictwa podejmowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Waszczykowski zaapelował do unijnego urzędnika, aby ten nie przyjeżdżał na polityczne manifestacje do Polski. Podkreślił, że oczekuje od Timmermansa trzech rzeczy. „Przestanie występować pan Timmermans na konferencjach prasowych, przestanie mówić, że monitoring Polski to jest jego misja personalna, przestanie przyjeżdżać do Polski na manifestacje polityczne” – tłumaczył minister.


W związku z przyjęciem ustawy prawo sądach powszechnych, Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę związaną z możliwym złamaniem prawa unijnego. Polski rząd odpowiedział na wstępne zarzuty Komisji Europejskiej i Fransa Timmermansa w specjalnym dokumencie. „Reforma sądownictwa podjęta przez Rząd RP jest odpowiedzią na narastające od lat, palące społeczne oczekiwania w tym zakresie. Głęboka nieufność Polaków wobec wymiaru sprawiedliwości jest sytuacją niebezpieczną i bez precedensu w rozwiniętych demokratycznych krajach” – napisano w piśmie skierowanym do unijnych urzędników.

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa
 


DATA: 2017-08-28 19:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak widać niektórzy w Europarlamencie marzą o tym, żeby usiąść na taczce, i to jest właśnie ich najszerszy polityczny cel.
ponad 2 lata temu / Aga
 
Ignorancja goni arogancję. Zero dyplomacji. Wstyd zagranica przyznać się do własnego kraju Kiedyś Polskę zidentyfikowano z JPII i P. Wałęsa dzisiaj.z Sam Escobar i dyplomatolkami
ponad 2 lata temu / Myngyara
 
Jasne,panie ministrze!Jeszcze jaśniej powinno to zabrzmieć tak:z politidiotami nie ma zadnej dyskusji,aby dyskutować potrzeba conajmniej dwóch osób o zbliżonym intelekcie.Sorry panie Frans...
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.