DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Szef MSWiA zapewnia: wobec aktów agresji i profanacji policja podejmie zdecydowane działania

Szef MSWiA zapewnia: wobec aktów agresji i profanacji policja podejmie zdecydowane działania
Fot: Krystian Maj/FORUM

Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji zadeklarował, że policja będzie podejmowała „zdecydowane działania” wobec prób aktów agresji i profanacji miejsc kultu religijnego.

 

Szef MSWiA zauważył, że takie agresywne zachowania są zapowiadane przez organizatorów i liderów ulicznych wystąpień odbywających się pod szyldem „strajku kobiet”. Jak dodał Mariusz Kamiński, celem policji jest zapewnienie porządku oraz bezpieczeństwa wszystkim obywatelom. Stąd też służba ta będzie podejmowała zdecydowane działania.

 

Publikujemy pełną treść oświadczenia:

 

W ostatnich dniach w wielu polskich miastach organizowane są uliczne protesty. Niektórym demonstracjom towarzyszą oburzające działania wymierzone w miejsca kultu religijnego, polegające na wtargnięciach do kościołów podczas odprawianych nabożeństw, profanacji symboli religijnych, niszczeniu elewacji świątyń czy obrażaniu duchownych i uczestników mszy świętych. Tylko w miniony weekend w związku z organizowanymi demonstracjami Policja zabezpieczała 386 kościołów. Odnotowano 22 wtargnięcia na msze i 79 uszkodzeń elewacji.

 

Na takie działania nie ma społecznego przyzwolenia, nie było i nigdy nie będzie zgody państwa. Wszystkie takie zdarzenia są dokumentowane przez funkcjonariuszy Policji, a sprawcy tych aktów nie pozostają bezkarni. Tylko w związku ze wspomnianymi wyżej wydarzeniami zatrzymano 76 osób. W 101 przypadkach Policja wraz z Prokuraturą prowadzą stosowne postępowania. 

 

Wobec zapowiadanych przez liderów i organizatorów protestów kolejnych prób podobnych aktów agresji i profanacji, podlegająca mi Policja będzie podejmowała zdecydowane działania. Celem Policji zawsze było i pozostaje zapewnienie porządku publicznego oraz bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.

 

W Polsce każdy musi respektować obowiązujące przepisy bez względu na swoje poglądy i przekonania. Jeśli ktoś łamie prawo musi się liczyć ze stanowczą reakcją państwa. Agresywne i wulgarne zachowanie uczestników demonstracji, dewastowanie kościołów, profanacje miejsc kultu religijnego oraz pomników i tablic, upamiętniających wybitne osoby lub ważne wydarzenia w przestrzeni publicznej, spotkają się ze zdecydowaną reakcją funkcjonariuszy Policji.

 

Mariusz Kamiński
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

 

Źródło: gov.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-10-28 11:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

SZYBCIEJ SIĘ NIE DA?
26 dni temu / GK
 
zdalny odnalazł się
26 dni temu / widzę
 
Powyższy tekst tylko utwierdza mnie w coraz bardziej niezmiennym przekonaniu, że oto prowadzona jest operacja przygotowawcza pod trojaką kolonizację Polski a mianowicie: niemiecką, żydowską i amerykańską. Niemcy wykończą nas gospodarczo bo od dawna jesteśmy zawadą w Eur. Środ. dla ich gospodarki. Stąd lockdowny i 5 Kaczyńskiego, nowe podatki etc. Żydzi przyjdą po naszą własność w ramach programu 447+ który tym łatwiej będzie wprowadzić jeśli za oceanem wygra Biden, wielki lizodup żydów. A gdzieś się oni podziać muszą bo na Bliskim Wschodzie już im coraz ciaśniej. Gdzie więc pójdą jak nie tu. A żeby to wszystko się udało no to trzeba Polskę zapalić i to się właśnie dzieje na coraz większą skalę. To zaplanowana akcja która gdzies ma swój sztab operacyjny. Swoją drogą gdyby ktoś się dowiedział gdzie to można by hydrze urżnąć łeb. Zastanawiam się czy ta hydra to nie Bestia z Apokalipsy. No i trzecia siła czyli wojsko amerykańskie no bo ktoś tych żydów musi bronić przed
26 dni temu / Ślązak
 
Zastanawiam się - mamy jakąś epidemię to staramy się zastosować profilaktycznie szczepienia, później jakieś lekarstwa, izolację chorych, odkażanie, neutralizację zarazek, utylizację rzeczy związanych z chorobą itp. Dlaczego tych środków nie stosujemy do czerwonej zarazy, dlaczego pozwoliliśmy i pozwalamy żeby zaraza się rozprzestrzeniała ?
26 dni temu / Johnny
 
TEKTURA PODAJA ZE TABUNY ANARCHISTOW WEZWANI DO POSKI BEZKARNIE NAPLYWAJA Z NIEMIEC OPLACANI PRZEZ ORGANIZACJE SOROSA A KACZYNSKI WZYAWA ZWYKLYCH OBYWATELI DO OBRONY KOSCIOLOW PRZECIEZ TO WYGLADA NA WYZSZA UKLADANKE A POLICJA ABW OGRANICZA SIE DO WYGODNEGO MONITORINGU A MOZE OSWIADCZENIE POPARCIA DLA TYCH LEWAKOW UDZIELONE PRZEZ GMINE ZYDOWSKA W POLSCE PARALIZUJE?
26 dni temu / olek
 
.... podejmie zdecydowane działania..... straszą, straszą a kiedy zaczną gonić tą dzicz. AŻ KTOŚ ZGINIE??????? I to jest sprawne państwo....
27 dni temu / JAa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.