DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Szef MSWiA: nie przestraszymy się oskarżeń Izraela o antysemityzm. Nie zapłacimy odszkodowań!

Szef MSWiA: nie przestraszymy się oskarżeń Izraela o antysemityzm. Nie zapłacimy odszkodowań!
Joachim Brudzinski, Jacek Czaputowicz. FOT.Krystian Maj/FORUM

Na dobrych relacjach z Polską powinno zależeć politykom izraelskim. Polska nie będzie bezczynnie przyjmować kolejnych, nieprawdziwych słów izraelskich polityków – mówił we wtorek na antenie Polskiego Radia Joachim Brudziński, szef MSWiA.

 

Niektórzy politycy w Izraelu liczą, że premier RP przestraszy się zarzutu antysemityzmu. Naiwną jest wiara, że Polska wypłaci odszkodowania za zbrodnie hitlerowskie. Dopóki rządzi PiS, ani jedna złotówka nie popłynie – podkreślił polityk PiS.

 

Brudziński przypomniał, że w czasie II wojny światowej państwa Izrael nie było na mapie. – Państwa Izrael nie było wtedy na mapie. A powstał także dzięki temu, że żołnierze gen. Władysława Andersa zostawali w Palestynie – zaznaczył.

 

Szef MSWiA odniósł się także do oświadczenia wydanego przez tzw. Konferencję Ambasadorów RP, której przedstawiciele postanowili odnieść się do sprawy ataku na ambasadora Marka Magierowskiego w Izraelu. „Fakt, że incydent w Tel Awiwie został upubliczniony i skomentowany przez najwyższe osobistości w państwie świadczy, że rządzące środowiska polityczne postanowiły zagrać kartą żydowską w przededniu wyborów”, napisali dyplomaci.

 

„Podjęto decyzję o podniesieniu incydentu do rangi konfliktu z państwem, które jeszcze niedawno uznawane było za przyjazne, sojusznicze, a nawet strategiczne dla interesów Polski. Kiedy głos zabierają głowa państwa i szef rządu, wydarzenie przybiera rozmiary konfliktu międzypaństwowego. W tym cynicznym rozumowaniu polska racja stanu nie ma znaczenia. Bezcenne jest utrzymanie władzy”, podkreślono w oświadczeniu Konferencji Ambasadorów RP.

 

Wystąpienie byłych ambasadorów jest kuriozalne i niespotykane w dyplomacji. Atakują oni rząd, premiera za to, że ujmuje się za polskim ambasadorem zaatakowanym przez bandytę w Tel-Awiwie – komentował Brudziński.

 

Takich ambasadorów mieliśmy. Przyjmowali postawę śp. Władysława Bartoszewskiego - łasili się do wielkich tego świata, zachowywali się tak, jakby reprezentowali brzydką pannę bez posagu, a nie dumne, europejskie państwo – Polskę. (…) Przez ostatnie lata był prowadzona „dyplomacja lokajów”. Ale to dzięki Bogu przechodzi już do historii – zakończył minister.

 

Źródło: Polskie Radio

TK


DATA: 2019-05-21 09:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzymam za słowo!
ponad 1 rok temu / o.S..
 
,,Pawiem narodów byłaś ty i papugą, a teraz jesteś służebnicą cudzą,,
ponad 1 rok temu / Weronika
 
Ale to nie Izraelowi mamy wypłacić ten haracz ale amerykańskim organizacjom i amerykańskim obywatelom. 447 to nie ustawa Izraelska tylko ustawa amerykańska. Oczywiście że nie wypłacimy Izraelowi ani guzika, ale amerykańskim organizacjom Przymysłu Holokaustu będziemy musieli wypłacić i o tym trzeba mówi a nie obracać kota ogonem. Izrael to zasłona dymna.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
PIS juz dawno wie ze będzie miał problemy,w wyborach ze my staży pisiory jyz im nie ufamy. Wiec chce nam pokazać jaki to on waleczny o sprawy polskie,i będzie kłamał do końca. Ja juz nie dam się nabrać i nie będę głosował na PIS,jest alternatywa konfederacja co dalej zobaczymy po wyborach do PE.
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
St.Michalkiewicz w nowym felietonie "Coraz cięższą sytuację ma Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński" wyjaśnia chronologię zdarzeń i przyczyny zachowania PiS i PO. Wszystko już jest
ponad 1 rok temu / jasne
 
... oby tym, ktorzy Wami rzadza - starczylo odwagi, bo sami widziecie, tych z synagogi szatana, nie tylko rzadzacy, i swiat, ale i koscioly - religie, zwia ludem wybranym przez Boga...tak szatan zwiodl swiat. Wy natomist gloscie Prawde.
ponad 1 rok temu / mee...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.