DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Szef MSWiA: milicjanci nie stracą emerytur. Ustawa dezubekizacyjna dotyczy tylko esbeków

Szef MSWiA: milicjanci nie stracą emerytur. Ustawa dezubekizacyjna dotyczy tylko esbeków
Źródło: mswia.gov.pl

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zaprzeczył doniesieniom „Gazety Wyborczej”. Dziennik sugerował, że obniżka emerytur dla funkcjonariuszy SB dotknie również pracowników PRLowskiej Milicji Obywatelskiej. Polityk PiS zaprzeczył temu na antenie TVP 1 oraz TVP Info i podkreślił, że ustawa dezubekizacyjna dotyczy tylko osób pracujących w SB.

 

Jeśli mówimy o tej ustawie, musimy pamiętać, że dotyczy ona funkcjonariuszy SB, a nie Milicji Obywatelskiej, czyli tych, którzy wstępując do SB mieli świadomość jaka to służba – powiedział szef resortu spraw wewnętrznych w programie „Gość Wiadomości”. To odpowiedź na twierdzenia liberalnego dziennika sugerującego, że osoba pracująca dla PRLowskich służb chociaż jeden dzień otrzyma emeryturę wysokości 1 tys. zł brutto. „Gazeta Wyborcza” przekonywała, że problem dotyczy tysięcy osób.

 

Nie jest to prawdą. Policjanci, którzy byli wcześniej milicjantami nie są objęci tą ustawą. Objęci ustawą są funkcjonariusze SB, organizacji o charakterze zbrodniczym, która służyła dyktatorom, czy też dyktatorowi gen. Jaruzelskiemu do utrzymania władzy – powiedział Mariusz Błaszczak.

 

Minister nie zgadza się z twierdzeniami, że obniżenie uposażeń funkcjonariuszom SB to kara. Jego zdaniem oddanie sługom państwa totalitarnego tego, co im się należy, to sprawiedliwość. Służbę Bezpieczeństwa określił mianem organizacji o charakterze zbrodniczym. Ponadto kwota jaką już po obniżce otrzymywać będą funkcjonariusze bezpieki jest wyższa niż emerytura wielu przyzwoitych ludzi, który w swoim życiu nie splamili się budowaniem krwawego reżimu.

 


Źródło: tvp.info

MWł
 


DATA: 2017-02-03 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy to milicja czy policja taki organ jest w każdym państwie.organ ten sam zadania te same tylko nazwa inną. Bez nich nie będzie bezpiecznie.czy to funkcjonariusz MO czy Policji tak samo nadstawiali i nadstawiają swoje głowy i zdrowie za innych
ponad 3 lata temu / Anty
 
Milicja Obywatelska zajmowała się ochroną porządku publicznego, może robiła to w sposób nieraz drastyczny, ale podobnie było w II Rzeczpospolitej, gdzie Policja Państwowa rozbijała strajki robotnicze. Podobnie jest i teraz. Natomiast bezpieka robiła brudną robotę: szpiclowała, typowała opozycjonistów do zatrzymania,inwigilacja totalna,częste wezwania na przesłuchania, perlustracja korespondencji krajowej, zagranicznej, nawet ... rozdawała cukierki na zgromadzeniach pod kościołami, po których zażyciu nagle występowały u beneficjenta takiej słodyczy - potrzeby fizjologiczne!.
ponad 3 lata temu / Marymonciak
 
Mroczne czasy, pełne chaosu...
ponad 3 lata temu / Hred
 
Wszystkich do jednego worka niezależnie co kto w życiu robił? To nazywa się sprawiedliwość społeczna?
ponad 3 lata temu / Niezrzeszony
 
Kto miał dobrze poukładane w głowie, nie pchał się też to ludowego wojska, a kto chętnie wstępował, czy do zawodowej armii ludowej, czy też na akademie wojskowe, wiedział, że bronić będzie zbrodniczego reżimu komunistycznego. Wniosek? Wszyscy powinni stracić emerytury, co służyli w milicji oraz ludowym wojsku + ci objęci ustawą. A tak robi się wyłom - nagle komunistyczni generałowie są niewinni, ale szeregowi esbecy już tak. To jest prawo i sprawiedliwość? I gdzie ten zapał do zdekomunizowania wszystkich służb?
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Gestapowcy też musieli, ktoś musiał. Kto miał dobrze w głowie poukładane to do milicji nie wstępował i do PZPR też nie.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.