DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Szef MON ukróci pochówki czerwonych generałów na Powązkach

Szef MON ukróci pochówki czerwonych generałów na Powązkach
fot.archiwum mon.gov.pl
#KOMUNIZM    #WOJSKO    #MON    #POWĄZKI    #SIEMONIAK    #SZEF MON

Zmiany w prawie, których inspiratorem jest szef MON Tomasz Siemoniak, poważnie ograniczą pochówki komunistycznych wojskowych na Powązkach. Rewolucja prawna obejmie także przyznawanie asyst wojskowych.

 

Jakie zmiany wprowadzono w polskim prawie? Do niedawna do pochówku na Powązkach w częściach należących do Dowództwa Garnizonu Warszawa wymagany jest m.in. stopień generała, lub odznaczenie Orderem Virtuti Militari. Pod koniec września Siemoniak wprowadził radykalne zmiany. Wynika z nich, że pochówek na tym cmentarzu będzie przysługiwał generałom, jednak tylko mianowanym przez prezydenta RP, a nie np. Radę Państwa. Drugie kryterium, czyli posiadanie któregoś z najwyższych orderów, również będzie się liczyć tylko w przypadku odznaczenia przez prezydenta.

 

Decyzja szefa MON dotyczy tylko części Powązek – tej zarządzanej przez wojsko. Komunistyczni wojskowi w dalszym ciągu będą jednak mogli spocząć w wojskowych kwaterach innych cmentarzy wojskowych – Północnego i Południowego.

 

Minister Siemoniak zmienił też ceremoniał wojskowy, a ściślej: jego część, dotyczącą asysty wojskowej na pogrzebach. Teraz dowódca garnizonu, przed przyznaniem asysty, będzie mógł zapoznać się z opinią organów i urzędów centralnych, np. Instytutu Pamięci Narodowej. Przeprowadzone zostaną też odpowiednie szkolenia, na których wojskowi dowiedzą się na co mają być wyczuleni rozpatrując wniosek o przydzielenie asysty.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

ged


DATA: 2014-10-16 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ponie Siemoniak,oddaj pan swój dyplom SGPiS,bo to była uczelnia komunistyczna.Jest pan normalnym pajacem,a nie wicepremierem mojego kraju.Nie życzę panu niczego złego,ale dla mnie to wrazie czego mogą pochwać pana gdzieś pod cmentarnym płotem.
ponad 5 lat temu / normalny polak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.