DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Szef MON przyjął dymisję Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych

Szef MON przyjął dymisję Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański złożył dymisję, która została przyjęta przez szefa MON. Dotychczasowe obowiązki gen. Różańskiego będzie tymczasowo wypełniał gen. Leszek Surawski. Nie są znane powody rezygnacji gen. Rózańskiego z funkcji Dowódcy Generalnego. Przerwana kadencja miała pierwotnie zakończyć się w 2018 roku.


Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej, szef resortu przyjął dymisję złożoną przez dotychczasowego Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosława Różańskiego. Obowiązki ustępującego dowódcy będzie tymczasowo pełnił jego zastępca gen. Leszek Surawski.


- Przed chwilą nie tylko przyjąłem tę dymisję, ale i przekazałem generałowi Surawskiemu pełnienie obowiązków Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych – powiedział IAR minister Antoni Macierewicz.

 


Min.@Macierewicz_A przyjął dymisję z pełnionej funkcji @DGeneralneRSZ gen.broni M.Różańskiego. Obowiązki D-cy będzie wykonywał I zastępca.

— Ministerstwo Obrony (@MON_GOV_PL) 15 grudnia 2016

Gen. Mirosław Różański to absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych, a także Centrum Doskonalenia Oficerów. W latach 1992-1993 studiował również na Akademii Obrony Narodowej. Gen. Różański pełnił swą funkcję Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych od 2014 roku, gdy dokonano reformy i połączono ze sobą odrębne dowództwa sił lądowych, morskich, powietrznych oraz specjalnych. Gen. Mirosław Różański jest współtwórcą dowództwa generalnego. W przeszłości dowodził 11. Lubuską Dywizją Kawalerii Pancernej w Żaganiu oraz 17. Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną w Międzyrzeczu. Pełnił także służbę na zagranicznej misji wojskowej w Iraku.

 

 

Źródło: rmf24.pl, polskieradio.pl

POz
 


DATA: 2016-12-15 17:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech Pan Bóg Błogosławi Polskę Moją Ojczyznę i Wszystkich Polaków. JPII(Św.)
ponad 3 lata temu / Nick
 
został mianowany przez Komorowskiego co mogło mieć znaczenie wiarygodności ! Jak wiemy pan Komorowski jezdził do Rosji w niewyjaśnionych celach !
ponad 3 lata temu / Komor i szogun !
 
Brawo Antoni ..gen.Różański to wnuk ..Józef Różański, pierwotnie Józef Goldberg NKWDzista i UB oprawcy Fildorfa Nila ,Pileckiego i innych...
ponad 3 lata temu / agentbolek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.