DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Szef MO w Poznaniu z czerwca 56 spocznie na Powązkach Wojskowych!

Szef MO w Poznaniu z czerwca 56 spocznie na Powązkach Wojskowych!
Andrzej Marczak /Agencja FORUM

Szczątki dziesiątek Żołnierzy Wyklętych wciąż leżą w dołach powązkowskiej kwatery Ł. W grobie na Powązkach Wojskowych spocząć ma natomiast komunistyczny generał Tadeusz Pietrzak. W pogrzebie ma uczestniczyć kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego!


Tadeusz Pietrzak zmarł 10 marca w Warszawie. Jego życiorys mówi o nim wszystko. Był komendantem wojewódzkim Milicji Obywatelskiej w Poznaniu w trakcie wydarzeń czerwca 1956 r., później zastępcą szefa zbrodniczej Informacji Wojskowej, w latach 1968-1978 wiceministrem spraw wewnętrznych. Po służbie w sowieckiej Informacji Wojskowej w 1957 r. przeszedł do WSW. Był dowódcą wojsk wewnętrznych - nadzorował Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W latach 1965-1971 pełnił funkcję komendanta głównego MO.


W grudniu 1970 r. Pietrzak uczestniczył w naradzie w gabinecie I sekretarza KC PZPR Władysława Gomułki, podczas której podjęto decyzję o użyciu broni wobec protestujących na Wybrzeżu.


Na portalu wPolityce.pl  Tadeusz Płużański – szef Fundacji Łączka – ujawnił, że Pietrzak, jako kawaler Krzyża Virtuti Militari i generał brygady WP, zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych. W pogrzebie ma uczestniczyć kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego!


Zdegradowania Pietrzaka do stopnia szeregowca i odebrania odznaczeń państwowych, w tym Orderu Virtuti Militari domagał się od prezydenta RP Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. W apelu żołnierze NSZ przypomnieli, że Tadeusz Pietrzak brał udział w zamordowaniu we wrześniu 1946 r. 30 żołnierzy podziemia antykomunistycznego z oddziału kapitana Henryka Flame, ps. „Bartek” – przypomniał Tadeusz Płużański.


Rok temu na Wojskowych Powązkach spoczął PRL-owski szef MON Florian Siwicki, człowiek nr trzy grupy przestępczej o charakterze zbrojnym wprowadzającą stan wojenny. Siwicki został pochowany z zapewnioną mu przez MON honorową asystą. W pogrzebie wzięli udział m.in. były minister obrony Janusz Onyszkiewicz, gen. dyw. Zbigniew Blechman (zastępca szefa sztabu Zjednoczonych Sił Zbrojnych Państw Stron Układu Warszawskiego w Moskwie), i gen. broni Józef Użycki (członek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego), który odczytał kondolencje przesłane przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

 


Źródło: wPolityce.pl

kra


DATA: 2014-03-12 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

F.Siwicki jest/był powinowatym Komorowskiego, JKego mentorem, a że bandyta? Każdy ma takich znajomych jakich sobie wybiera.
ponad 4 lata temu / Joanna K.
 
Ciekawe jaka rentę dostanie rodzina po tym "bohaterze"...
ponad 5 lat temu / Żal
 
Widać kto rządzi w naszym kraju.
ponad 5 lat temu / roko102
 
jak można kogoś takiego chować na powązkach kiedy inni nawet nazwisk nie mają a on swoim zasłużył żeby mu taką cześć oddawano?
ponad 5 lat temu / mert252525
 
wstyd wstyd
ponad 5 lat temu / m
 
I pewnie tez w niedziele, jak to ostatnio masoneria lubi grac nam na nosie???
ponad 5 lat temu / Grzegorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.