DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Szef KPRM: przepis dotyczący nakazu noszenia maseczek będzie przeniesiony do ustawy

Szef KPRM: przepis dotyczący nakazu noszenia maseczek będzie przeniesiony do ustawy
źródło: pixabay.com

Przepis dotyczący nakazu noszenia maseczek będzie przeniesiony do ustawy i doprecyzowany – powiedział w czwartek na antenie Radia Plus szef KPRM Michał Dworczyk.

 

Polityk został zapytany o nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, który został wprowadzony na mocy rozporządzenia. Polityk zapowiedział, że przepis ten będzie „przeniesiony bezpośrednio do ustawy”, mimo że zdania prawników są w tej kwestii podzielone. – Żeby uniknąć tej dyskusji, przy okazji innych zmian legislacyjnych, ten zapis zostanie doprecyzowany – stwierdził.

 

Pytany o rozpatrywane scenariusze odnośnie przypadającego za dwa tygodnie święta Wszystkich Świętych Dworczyk przypomniał o czwartkowym apelu m.in. premiera, „żeby nie kumulować wyjazdów 1 listopada” oraz aby „wizyty na grobach rozłożyć w czasie”. – Tutaj na razie nie ma twardych decyzji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, natomiast jest gorąca prośba i apel, żeby to święto obchodzić w taki sposób, aby nie tworzyć dodatkowego zagrożenia – powiedział.

 

Polityk powiedział, że nie jest rozważany wariant zamknięcia cmentarzy. – Na razie takiego wariantu nie ma, tylko ja powtórzę po raz dziesiąty, że my musimy dostosowywać się elastycznie do sytuacji, jaka panuje w kraju – stwierdził.

 

 

Źródło: Radio Plus

TK

 

 


DATA: 2020-10-16 13:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zamordyzm ustawowy. Państwo prawa, nowego.
4 dni temu / Ryś
 
@540 Kaczystowski rząd uzasadni to jak zwykle względami bezpieczeństwa i troską o obywateli. Kto jest wściekły? Gdzie? Mam wrażenie że większość już tak pokochała te kagańce że nie wyobraża sobie życia bez nich. Nie będzie żadnego wybuchu ani protestów. Chyba cud musiałby się wydarzyć
4 dni temu / Nielubiebetonu
 
@wwm: Wdychasz życiodajny tlen otworami spod bielizny?
4 dni temu / sw
 
@sw Skoro noszenie maseczek powoduje wirusowe zapalenie płuc i bakteryjne infekcje dróg oddechowych, to aż strach się bać, co powoduje noszenie bielizny. Nota bene, nakaz ubierania jednego i drugiego może nie zmierza do wymordowania Polaków, ale w równym stopniu ogranicza wolności obywatelskie.
4 dni temu / wwm
 
Nie wiem jakimi wydestylowanymi z powietrza mądrościami rząd PiS będzie próbował uzasadniać rygor noszenia masek, skoro sama WHO już kwestionuje sens obowiązku noszenia ich przez wszystkich, a artykuł o tym informujący można przeczytać na...Interii. Ludzie są na to wściekli i niewiele potrzeba do wybuchu niezadowolenia. Jak dojdzie do tego jeszcze drugi lockdown i pojawi się bieda to nieuchronnie dojdzie do społecznego buntu i rozruchów na większą skalę.
5 dni temu / 540
 
Widać zbyt wiele razy sądy uchylały nałożone bezprawnie kary na Polaków. A KASA MUSI SIĘ ZGADZAĆ.
5 dni temu / Michał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.