DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Szef izraelskiego MSZ brnie w antypolonizm. Chce sam dyktować kogo oskarżać o holokaust

Szef izraelskiego MSZ brnie w antypolonizm. Chce sam dyktować kogo oskarżać o holokaust
ששון תירם.The original uploader was Yarondvash at Hebrew Wikipedia.(Original text: צילום: ששון תירם) [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

„Ciekawe” pojęcie o „prawdzie historycznej” ma pełniący obowiązki szef izraelskiego MSZ Israel Katz. Polityk w krótkim czasie dwukrotnie oskarżył Polaków o udział w holokauście. W swoich antypolskich wypowiedziach nie wspomniał o Polakach ratujących Żydów.

 

Według pełniącego obowiązki szefa izraelskiego MSZ Israela Katza, wielu Polaków „kolaborowało z nazistami i brało udział w zagładzie Żydów podczas Holokaustu”. Jego zdaniem „antysemityzm był wrodzony u Polaków przed Holokaustem, podczas, i po nim też”. Po takiej deklaracji, polityk opowiedział się za utrzymywaniem relacji z Polską.

 

Katz – całkowicie pomijając rolę Polaków w ratowaniu Żydów, dodał też, że „prawdy historycznej nie można zmienić”. Już wcześniej polityk komentując zamieszanie wokół antypolskich słów przypisanych premierowi Benjaminowi Netanjahu, mówił o wrodzonym polskim antysemityzmie oraz podkreślał, że „nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych”.

 

Wypowiedź Katza za niedopuszczalną uznał ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski. „Jest czymś zdumiewającym, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne - napisał na Twitterze. Kolejny atak na Polskę izraelskich polityków zdecydował, że strona polska zrezygnowała z udziału w szczycie krajów Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu.

 

Źródło: rmf24.pl

MA


DATA: 2019-02-18 11:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie nawrócicie tych kłamców a tylko dajecie im powód do jeszcze większego upadku.
4 miesiące temu / Grażyna
 
rodzice tego ministra pochodzą z Litwy i Rumunii, także "polski antysemityzm" facet zna raczej z opowieści Grossa.
4 miesiące temu / Pejot
 
Brak kulturalnych słów by to opisać na tak szacownym portalu. Niestety wbrew obiegowej opini PiS jeszcze bardziej nadskakuje żydom niż PO. Dokładnie wczoraj pisał do mnie ktoś z zagranicy kto wyemigrował w 1990 roku z pytaniem czy Polska jest jeszcze Polską?
4 miesiące temu / PRPR
 
Warto sprawdzic, czy to nie potomek jakich ubekow albo enkawudzistów
4 miesiące temu / Zbigniew
 
Jeśli w Polsce znalazło się ileś tam ludzi kolaborujących z Niemcami to z dwóch powodów ich decyzje były takie. Zostali zmuszeni przez Niemców i zostali zmuszeni przez Żydów którzy od wieków w stosunku do POLAKÓW mieli własnie takie pogardliwe postawy.
5 miesięcy temu / Dor
 
Ta MOWA NIENAWIŚCI w stosunku do Polski i Polaków jest PODSTAWĄ ZERWANIA / ZWIESZENIA stosunków dyplomatycznych. Kim są ludzie pracujący w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP ? Czy Polski Rząd poprzez GŁUPIE ODPOWIEDZI swoich urzędników testuje poziom intelektualny Polaków ? Pan Czaputowicz do dymisji pozostali do WERYFIKACJI .
5 miesięcy temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.