DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2018 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Szef gabinetu prezydenta o sporze z Izraelem: Andrzej Duda balansuje między skrajnościami

Szef gabinetu prezydenta o sporze z Izraelem: Andrzej Duda balansuje między skrajnościami
Andrzej Duda i Krzysztof Szczerski. FOT.Krystian Maj/FORUM

Prezydent znalazł punkt równowagi między skrajnościami – powiedział w rozmowie z RMF FM szef gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski, komentując zamieszanie wokół nowelizacji ustawy o IPN.

 

Krzysztof Szczerski odpowiedział między innymi na pytanie o ocenę postawy Andrzeja Dudy przy podpisaniu ustawy o IPN. Szef gabinetu Prezydenta RP uważa, że była to najlepsza z możliwych decyzji. Prezydent nie opowiedział się za żadną ze stron konfliktu, ale „otworzył swoją decyzją drzwi do dalszych rozmów”.

 

Szczerski wskazał, że w sporze wokół ustawy utworzyły się środowiska prezentujące dwa zupełnie różne stanowiska. – Widzę dwie skraje postawy, jedna ukazuje, że zrobiono wspaniałą rzecz, świętują tryumf, z drugiej strony mają załamane ręce – wskazywał.

 

Szef gabinetu prezydenta RP zdecydowanie odciął się od słów doradcy prezydenta prof. Andrzeja Zybertowicza, który wskazywał, że „Izrael walczy, by zachować monopol na Holokaust”. Zaznaczył, że sam przyjąłby bardziej umiarkowane stanowisko i takich słów nigdy by nie powiedział.

 

Podczas rozmowy poruszane były także kwestie funkcjonowania Ministerstwa Obrony Narodowej. Szczerski w przychylnych słowach określił zmiany dokonane przez ministra Błaszczaka, który wymienił znaczną część personelu powołanego przez byłego ministra Antoniego Macierewicza. Na pytanie dotyczące porozumienia na linii szef MON-prezydent, odpowiedział: Współpraca z ministrem Błaszczakiem jest znacznie lepsza niż z Macierewiczem.

 

 

Źródło: rmf24.pl

PR

 

 


DATA: 2018-02-12 21:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie prezydencie balansowanie miedzy skrajnosciami nic nie da z izraelem trzeba stanowczo jestesmy panstwem niezaleznymHYBA ZE NIE
6 miesięcy temu / Iga
 
Oczywiscie porozumienie jest lepsze bo sie usuwa z gornych warst wojskowych prawdziwych polakow a na ich miejsce powoluje sie z wsi
6 miesięcy temu / Iga
 
@ytube Czy osoba "ytube" (?) mogłaby napisać coś więcej - ale konkretnie? Dlaczego "ustawa" jest "koniem", z jakiego powodu tenże "koń" jest "koniem trojańskim" - i kto chce zniszczyć Polskę. Bo że chce - to nie ulega wątpliwości. Proszę tylko napisać konkretnie kto.
6 miesięcy temu / wwm
 
Ustawa o IPN to koń trojański-cel - zniszczyć Polskę i Polaków
6 miesięcy temu / ytube
 
Panie SZczerski wyglada na to ze brakuje panu,oraz calemu sztabowi z panem prezydentem na czele rozeznania o co tu chodzi a chodzi o suwerennosc naszej ojczyzny ktora ma na imie POLSKA>Pna wypowiedz "Widzę dwie skraje postawy, jedna ukazuje, że zrobiono wspaniałą rzecz, świętują tryumf, z drugiej strony mają załamane ręce " jest haniebna I stawia pana I caly prezydencki sztab z prezydentem Duda na czele jako KIBICOW w meczu ktory was nie dotyczy!Pardzo goraco polecam calemu sztabowi publikacje Historyka Pani EWY KUREK"Stosunki Polsko -Zydowskie bez cenzury.Niech w koncu ten polski glos przelamie milczenie conajmniej w gabinetach I palacach prezydenckich,
6 miesięcy temu / Ula
 
Prezydent ?otworzył swoją decyzją drzwi do dalszych rozmów?. No i te dalsze rozmowy mnie najbardziej niepokoją. A można było sprawę zakończyć bezzwłocznym podpisem w piątek...
6 miesięcy temu / Anaja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.