DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Szczepionkowe groźby Inspektoratu Sanitarnego

Szczepionkowe groźby Inspektoratu Sanitarnego
fot. commons/GNU/creative
#DZIECI    #WYROK    #SZCZEPIONKI    #SĄD    #KOZŁOWSKA    #RZECZNIK    #OBOWIĄZEK    #BODNAR

Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar przypomniał, że za uchylanie się od obowiązku szczepień dzieci grozi finansowa kara. Mogą ją zastosować inspektorzy sanitarni. W szczepionkowym nadzorze mają uczestniczyć także lekarze.

 

Zdaniem rzecznika GIS lekarze powinni zgłaszać do inspekcji niepokornych rodziców, odmawiających wykonania obowiązkowych szczepień. Zauważył jednak, że nie w każdym przypadku inspektor musi wszcząć postępowanie i nałożyć grzywnę, gdyż czasem wystarczy rozmowa lub urzędowe pismo w tej sprawie.

 

- Od obowiązku szczepień rocznie uchylają się rodzice ok. 4 tys. dzieci, w większości osoby skupione w ruchu antyszczepionkowym – poinformował Bodnar - To na szczęście tylko promil wszystkich dzieci, niewielka skala wyjaśnił rzecznik.

 

Rzecznik przestrzegł przed uchylaniem się od obowiązku szczepień i przypominał, że w takiej sytuacji możliwe jest nałożenie grzywny w wysokości do 1500 zł.

Szczepionkowi entuzjaści zyskali w ostatnim czasie wsparcie także ze strony Rzecznika Praw Pacjenta Krystyny Kozłowskiej. Również ona przypomniała o obowiązku wykonywania szczepień. Zauważyła ponadto, opierając się na wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z 16 kwietnia 2013, że w przypadku obowiązkowych szczepień ochronnych wyłączone jest uprawnienie pacjenta do wyrażania zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych lub odmowy takiej zgody.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż według danych statystycznych największa umieralność niemowląt w krajach rozwiniętych jest tam, gdzie stosuje się najwięcej szczepień - najmniejsza choćby w krajach skandynawskich, gdzie szczepień jest bardzo niewiele. Aż w 16 krajach europejskich szczepienia są dziś dobrowolne.

 

 

Źródło: rynekzdrowia.pl/stopnop.pl

luk


DATA: 2013-08-18 13:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Toż to Auschwitz! minus kara, bo tam musiał więzień się poddać... Zbiór artykułów krytycznych o wszystkich scypionkach, dużo tekstów Prof. Majewskiej i Dra Jaśkowskiego: https://grypa666.wordpress.com/olej-scypionki/
ponad 5 lat temu / Piotr Bein Grypa666
 
Jeśli 4 000 to tylko promil, to znaczy, ze w Polsce rodzi się rocznie 4 000 000 dzieci. A to niestety nieprawda. Odsetek nieszczepionych to trzeba liczyć w procentach. Na szczęście niektórzy rodzice myślą.
ponad 5 lat temu / liczydło
 
Nie wiem, jak jest z innymi chorobami, ale, na miłość boską, szczepcie dzieci przeciwko polio (Heine - Medina) !!! To była tragedia tysięcy polskich dzieci w latach pięćdziesiątych XX wieku, szczepionkę wprowadzono powszechnie w Polsce w 1959 roku, po ostatniej wielkiej epidemii w 1958 roku.
ponad 5 lat temu / janusz
 
Gdzie się nie obejrzeć, przybywa dzieci autystycznych. Szczepienia nabijają kasę koncernów medycznych i tyle. Wystarczy wspomnieć, jak to Europa się szczepiła na ptasią grypę. Dlaczego nam rodzicom nie wolno mieć wyboru szczepionki? Dlaczego nie możemy kupić po szczepionce na chorobę, jeśli już trzeba, tylko zmusza się nasze dzieci do przyjmowania stężonej trucizny? Nawet lekarze zalecają kupowanie innych szczepionek niż "darmówki" z NFZ!!!
ponad 5 lat temu / pietrek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.