DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Szczepionki na koronawirusa za 18 miesięcy. Bill Gates wzywa do "globalnego wysiłku"

Szczepionki na koronawirusa za 18 miesięcy. Bill Gates wzywa do "globalnego wysiłku"
Bill Gates. fot.REUTERS/Simon Dawson

Zdaniem multimiliardera i filantropa, szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2 ujrzy światło dzienne już za 18 miesięcy. „Produkcja szczepionki będzie stosunkowo prosta, ale będzie do tego potrzebny wspólny, globalny wysiłek” – zapowiada Bill Gates. 

 

Zdaniem założyciela Microsoftu, szczepionka przeciwko koronawirusowi może powstać za 18 miesięcy. Przypomniał, że w normalnych warunkach opracowanie nowej szczepionki trwa około pięciu lat. Po tym okresie, konieczne są testy pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Potrzebna jest także odpowiednia infrastruktura do przemysłowej produkcji.

 

- Nadzieję budzi fakt, że rozpędu nabiera platforma technologiczna mRNA (mająca na celu zapobieganie infekcji COVID-19 – red.) i produkcja szczepionki będzie stosunkowo prosta (...) będzie do tego potrzebny wspólny, globalny wysiłek – mówił w wywiadzie dla telewizji ARD.

 

Gates w podobnym tonie wypowiadał się także dla finansowanej przez rząd Chińskiej Republiki Ludowej telewizji CCTV. – Mam nadzieję – czy to przez osoby indywidualne, czy dzięki krajom – ta sytuacja pokaże nam jak współzależni od siebie jesteśmy. Walcząc z pandemią musimy zorientować się na takie kwestie jak najlepsza konstrukcja szczepionki, czy najskuteczniejszy lek - mówił.

 

Podkreślał także konieczność podzielenia się osiągniętymi odkryciami z całym światem.- Musimy to zrobić bez koncentrowania się na jednym kraju; robimy to dla całego świata. Włączając w to kraje, które nie mają pieniędzy na opłacenie prac nad szczepionką czy budowę zakładów je produkujących – zaznaczał.

 

Zdaniem filantropa, który na walkę z koronawirusem przeznaczył blisko 105 milionów dolarów, pandemia podobna do sytuacji z COVID-19 nie powinna zdarzyć się w przyszłości. – Jest to zapewne pojedynczy incydent, podczas którego wypracowane przez nas narzędzia dadzą możliwość wyłapywania, zanim osiągną poziom tak tragicznej globalnej skali – podkreślał.

 

Źródło: wpolityce.com / dw.com / YouTube

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-04-12 21:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Jest to zapewne pojedynczy incydent, podczas którego wypracowane przez nas narzędzia dadzą możliwość wyłapywania, zanim osiągną poziom tak TRAGICZNEJ GLOBALNEJ SKALI". No i mamy dalsze nakręcanie histerii. Jeśli dotychczasowe zgony, do których przyczynił się ewentualnie Covid-19, to jest ta tragiczna skala, to co można powiedzieć o ofiarach innych chorób, a zwłaszcza aborcji, tak umiłowanej przez p. Gatesa. Poza tym Billuś myli się, przekonując, że to jednorazowy przypadek i w przyszłości nie zagrożą inne "śmiercionośne" bakcyle. Z Panem Bogiem.
1 miesiąc temu / Stefan 2
 
Jak jest taki filantrop to niech wesprze POMOCĄ FINANSOWĄ SZPITALE AMERYKAŃSKIE juŻ teraz kiedy umierają ludzie JEGO WSPÓŁPLEMIEŃCY a nie mędrkuje GLOBALNIE dając WYTYCZNE i pieniądze światu . Czy MIKROCZYPY będą w pakiecie szczepienia ? Jakże dziwacznie i GROŹNIE brzmi zdanie :? ta sytuacja pokaże nam jak współzależni od siebie jesteśmy. Czyżby "ta sytuacja" była SPROWOKOWANA i dlatego ma nam POKAZAĆ ?
1 miesiąc temu / zocha
 
Bill Gates? Kim on jest? Czemu mamy go słuchać? Nie mam do niego żadnego zaufania.
1 miesiąc temu / Człowiek
 
To niech te szczepionki przetestuje na sobie i swoich dzieciach. Później testować je powinni politycy, którzy się na to zgodzą.
1 miesiąc temu / Realistka
 
świat nie powstrzymał Hitlera mimo że znał jego "Mein Kampf" , kto powstrzyma Gatesa którego zbrodnicze plany to eksterminacja 6/7 ludzkości? Najwięksi ludobójcy zawsze przedstawiają się jako dobroczyńcy ludzkości i miłośnicy pokoju.
1 miesiąc temu / Tom
 
Sługa diabła
1 miesiąc temu / Meggi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.