DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Następna sprawa którą rząd narzuca !!!! Mam prawo sam decydować o sobie !!!! Po ostatniej szczepionce na grype mało co nie zszedłem z tego świada . Szczepionce mówie NIE !!!!
2 miesiące temu / Pikuś
 
To gdzie teraz jest opozycja, dlaczego nic nie mówią o tej ustawie, nie reagują, nie tłumaczą,bo przyklepują to i oni, a wszystko inne to tylko zasłona dymna, a jak dym ogaśnie to już wiele czasu nam nie zostanie, bo za chwilę przymusowe szczepionki i każdego będą najpierw argumentami przekonywać, a później przymusem bezpośrednim, "Ludzie Ludziom zgotowali ten Los" by jedni byli na górze a drudzy na dole.
2 miesiące temu / Belo
 
Art. 36. Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego Stosowanie przymusu bezpośredniego w stosunku do osoby, u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną : 1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków... 8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody.
2 miesiące temu / 123
 
@IRE Drogi IRE, skoro słusznie przyznajesz , że : nie ma możliwości by szczepionka nie miała skutków ubocznych tzn, , że rozumiesz, ze jest ryzyko. Skoro jest ryzyko , to musi być wybór ! Ale nie taki , ze jak nie masz szczepiennego certyfikatu zdrowotno-finansowo-ubezpieczeniowego to żyjesz na marginesie społecznym , bo nie możesz wyjść z domu, do pracy, do ludzi ani nic kupić i nic sprzedać .. Właśnie ta przymusowa i bezdyskusyjna certyfikacja , oparta na wątpliwych przesłankach , ma wymiar wpisu Św. Jana sprzed prawie 2000 lat. Już nie będziemy mogli powiedzieć, że nie zostaliśmy wcześniej ostrzeżeni. Z Panem Bogiem
2 miesiące temu / Kefas
 
To nie jest kontrowersyjny zapis tylko zbrodniczy, czy w tym sejmie siedzą prawie sami skorumpowani albo ułomni i sądzą, ze ich taki przymusowy zabieg nie dotknie, jak zajdzie potrzeba? Biją tym ustawodawstwem na głowę stalinowców.
2 miesiące temu / finka
 
@Kefas Zakladam ze poziom medycyny lat temu np 100, 50, 30 byl nizszy niz teraz. Powiklania, myslisz ze ich nie bylo ? Moze bylo ich wiecej tylko jak sie o tym dowiedziec jesli twoj poziom technologiczny wowczas to czarno-bialy telewizor ? Sadze ze nie ma mozliwosci by szczepionka nie miala skutkow ubocznych. To kwestia progu procentowego. Czy aktualne szczepionki maja wyzszy czy nizszy prog niz dawniej ?
2 miesiące temu / IRE
 
W związku z tzw ?epidemią Covid-19? obywatele są zachęcani do sczepienia, a szczególnie seniorzy. Według przekazu ma to pomóc w walce z Covid-19 poprzez zmniejszenia liczby chorych na grypę. Z matematycznego punktu - na podstawie danych CDC USA o szczepionkach przeciwgrypowych - wygląda to tak : Jeśli w Polsce zaszczepi się 3 miliony osób tyle szczepionek według informacji planuje zakupić rząd, to ponieważ statystycznie tylko 10% z nich 300 tys. by zachorowało gdyby się nie zaszczepiło 2,7 miliona zaszczepi się zbędnie gdyż i tak by nie zachorowało. Ponieważ szczepionka ma średnią skuteczność ok 40%, to z tych 300 tys. tylko 120 tysięcy nie zachoruje. Czyli 3 miliony szczepionek spowoduje, że z ok. 4 milionów Polaków, którzy corocznie chorują na grypę tylko 120 tys. nie zachoruje. 120 tys. z 4 milionów to jest nieco ponad 3%. Oznacza to, że pomimo zaszczepienia się przez 3 miliony Polaków ta tzw ?pomoc w walce z Covid? wyniesie zaledwie ok. 3%. Blisko 97% Polaków co ma zachorowa
2 miesiące temu / 123
 
Nauka mówi o szczepionkach na grypę, że : 1. Wg CDC USA średnia skuteczność szczepionki na grypę w ciągu ostatnich 17 lat wyniosła ok. 40%. Nawet te niskie dane są uważane przez wielu naukowców za zawyżone, gdyż nie są to dane z wiarygodnych, kontrolowanych badań klinicznych. 2. Nie ma żadnych wiarygodnych badań, potwierdzających skuteczność szczepionki u osób powyżej 65 roku. 3. Każda szczepionka może powodować efekty uboczne od łagodnych po poważne ze śmiercią włącznie. Ponieważ szczepionka dla osób powyżej 65 roku jest wielokrotnie silniejsza np. Fluzone 4 krotnie od ?normalnej? efekty uboczne u osób powyżej 65 roku mogą być dużo bardziej poważne i liczniejsze. 4. Od osoby zaszczepionej można się zarazić grypą. 5 W przypadku Polski szansa, że się nie zachoruje w danym roku na grypę wynosi 90%., czyli nie szczepiąc się statystycznie zachorujemy na grypę raz na 10 lat. Po ewentualnym corocznym szczepieniu raz na 16 lat.
2 miesiące temu / 123
 
Art. 36. Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego Stosowanie przymusu bezpośredniego w stosunku do osoby, u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną : 1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków... 8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody.
2 miesiące temu / 123
 
Moja szczerze umiłowana córko, plany grup masońskich przejęcia walut światowych są coraz bliżej zakończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe światowe szczepienia, które na całym świecie spowodują chorobę, powodującą cierpienia na skalę, jakiej nigdy dotąd nie było. Strzeżcie się takiego, nagle zapowiedzianego światowego szczepienia, gdyż ono was zabije. Ich złe plany mogłyby zaszokować wszystkie niewinne dusze, które nie mają pojęcia, jak potężni są ci ludzie. Napędzani żądzą władzy, majątku i pragnienia bycia boskimi we wszystkim co robią, uważają, że są niezwyciężeni. Mają władzę nad bankami, rządami i są odpowiedzialni za rozpętanie przemocy na Bliskim Wschodzie. Opanowali oni wiele światowych środków masowego przekazu, a prawda o ich niegodziwości kryje się za tak zwanymi organizacjami humanitarnymi. Niestety, niewiele z dzieci Bożych wie o ich planach. Musicie wiedzieć, że ręka Mojego Ojca spadnie nagle i szybko na narody, które chronią tych złych przywó
2 miesiące temu / Prawda
 
to są zbrodnicze zapisy - można bezkarnie wymordować cały naród w imię ideologii koronawirusowej
2 miesiące temu / Tom
 
@do ghj. Obawy o bezpieczenstwo szczepionki,ktore sa uzasadnione skoro jest robiona na szybko,to nie to samo,co mowienie, ze bedzie w niej ukryty znak bestii. No raczej roznica jest kolosalna.
2 miesiące temu / ghj
 
Ja chcę zwrócić uwagę na to że żadna szczepionką nie chroni przed zarażeniem czy zachorowaniem. Ona może powodować łagodniejszy przebieg chorby i ograniczenie powikłań. Natomiast SarsCov to wirus grypopodobny więc szczepienia będą potrzebne tak jak przy grypie - cyklicznie. Czyli np raz w roku.
2 miesiące temu / Anna
 
Wiemy, jak będzie wyglądał III i IV lockdown
2 miesiące temu / ytube
 
To dobrze, ze twooja mama sie wystraszyła bo za skutki uboczne tej szczepionki nie będzie odpowiadał NIKT! Koncerny farm. juz zostały zwolnione z odpowiedzialności za powiklania ,a teraz jeszcze przeszła ustawa o braku odpowiedzialności lekarskiej. Przypomne ci tylko,ze jest to szczepionka eksperymentalna robiona "na kolanie" z pominięciem wielu faz jakie zawsze sie robi.A najlepsze jest to,ze w podreczniku medycznym dla sudentow jest wzmianka ,ze nie robi sie szczepionek na koronawirusy bo są pozbawione sensu.Wiec co oni chcą tak na grande wszczepiać??Nie twierdze,ze akurat znak bestii ale napewno ta szczepionka nie jest bezpieczna.
2 miesiące temu / do ghj
 
a dlaczego np Krzysztof Bosak nie postawił Andrzejowi Dudzie ultimatum : głosy narodowców za obietnicę braku przymusu szczepień - na piśmie. Było wiadomo, że obostrzenia powrócą i będą coraz bardziej uciążliwe i groźne. I chociaż jakiś ułamek zabezpieczenia byłby ok. A tak to jak zwykle medialne obiecanki, a na ulicy pałowanie i strzelanie gazem. Można było zrobić z tych 7 % coś więcej.
2 miesiące temu / Pejot
 
pytanie do fachowców z dziedziny genetyki - jak skomplikowane jest badanie takiej szczepionki aby stwierdzić czy powoduje ona zmiany w DNA i które geny ewentualnie modyfikuje ?
2 miesiące temu / tak tylko
 
@IRE - ale wtedy szczepienia były pojedyncze i bardzo poważnie traktowano powikłania poszczepienne i przeciwwskazania do szczepień. Dzisiaj, rodzic pytający grzecznie o ewentualne ryzyko i powikłania poszczepienne spotyka się z zarzutem, że jest bezmyślny , nieodpowiedzialny i nie wiadomo, czy w tej sytuacji w ogóle powinien sprawować opiekę nad swoim dzieckiem. Wniosek : powikłania poszczepienne i przeciwwskazania do nich nagle zniknęły - no wspaniała wiadomość , ale czy prawdziwa ?
2 miesiące temu / Kefas
 
@pola A ja tez nie wiem, jak fizycznie ten znak bestii mialby byc niby w szczepionce. Moja Mama,starsza osoba, tak sie wystraszyla tych teorii spiskowych,ze zyje w lęku,ze przyjda i wstrzykna jej znak bestii, wymienila drzwi na antywlamaniowe- ze strachu.Mam nadzieje, ze odpowiednie osoby odpowiedza za to.
2 miesiące temu / ghj
 
@IzajaszGB -''i wtedy wszyscy ustawią się w kolejce po szczepionki'' - Mów za siebie a nie za wszystkich.
2 miesiące temu / Buongiorno
 
Wszyscy byliscie szczepieni za gowniarza
2 miesiące temu / IRE
 
@pola - a co to za ''szczepionka'', której przyjęcie się WYMUSZA i gwałci moją wolność decydowania?
2 miesiące temu / Ewa
 
Nie będzie żadnego przymusu, nie będzie takiej potrzeby, będą nas męczyć obostrzeniami i lokdałnami przez jeszcze dwa lata. lokdałn- poluzowanie, lokdałn-poluzowanie i tak w kółko. Potem kiedy lud będzie u skraju wytrzymałości powiedzą ? mamy wyjściem, jak się zaszczepisz to wracasz do normalnego życia jak nie to dalej kwarantanna ? i wtedy wszyscy ustawią się w kolejce po szczepionki
2 miesiące temu / IzajaszGB
 
Ave Maria! Może czas przy okazji upomnieć się o niemowlęta i małe dzieci szczepione przymusowo często wbrew woli rodziców zatrważająco dużą liczbą toksycznych szczepionek. Są wśród nich ofiary, dzieci okaleczone przez szczepienia. Kto się za nimi ujmie?
2 miesiące temu / ewcia
 
@andrzej do Ryś, Katolik Rzymski i inni. Przecież nikt nie ukrywał, że pani prezydentowa jest wyznania mojżeszowego. Kto ma uszy, niechaj słucha
2 miesiące temu / szpulas11
 
Wątpliwości : Jeżeli przechorowanie zbrodniczego wirusa nie daje trwałej odporności , to w jaki sposób może wyindukować ją szczepionka ? Jeżeli substancja podana do organizmu wiąże się z ryzykiem powikłań , to czy powinien być wybór , aby z niej zrezygnować ? Jeżeli już jesteś zaszczepiony , to czemu tak się boisz niezaszczepionych frajerów , przecież jesteś podobno chroniony ..
2 miesiące temu / Kefas
 
@Ja Brak szczepienia może zabić co najwyżej tego kto się nie zaszczepił. Przecież szczepieni nie zachorują, a nieszczepieni już tak. Chcącemu nie dziej się krzywda. Nikogo nie można zmuszać do poddania się zabiegowi medycznemu nawet wtedy gdy zaniechanie tego zabiegu spowoduje śmierć danej osoby. Jak była epidemia polio i były szczepionki to ludzie masowo ustawiali się w kolejce, aby zaszczepić się na polio. Jak szczepionki na COVID-19 będą bezpieczne i skuteczne to ludzie na kolanach będą o nie prosić.
2 miesiące temu / trooper
 
Nie wiem, dlaczego ludzie mysla, ze znak Bestii przyjmuja z przymusu - to bedzie akt woli, a nie czyjegos rozkazu jak szczepionka..
2 miesiące temu / pola
 
W 2008 szykowali obowiazkowvr szczepienia przeciwko ptasiej grypie, ale chyba koperta byla zbyt cienka i nie sprowadzono szczepionek.
2 miesiące temu / retro
 
Ta ustawa capi czosnkiem na odległość a całe to zamieszanie że skovyt19 jest robieniem gruntu pod 4-ty rozbiór pod tytułem 447
2 miesiące temu / Katolik Rzymski
 
Bzdura, przekonaliśmy się niejednokrotnie, że ci polskojęzyczni ludzie, już niejednokrotnie nadużywali znaczeń słów, tak było i jest w kościele, tak było i jest w polityce i we wszystkim innym. Przecież maseczki także były nielegalne i co z tego? Wystawiali mandaty, US ściągał kary z konta i możesz się odwoływać, może to potrwać długo. Co z tego że będziesz miał rację jak cię zaszczepią. Możesz się później odwoływać, jak podadzą ci truciznę. Szczęśliwy jak zejdziesz szybko, a jak będziesz się męczył i chorował latami to ani odwołanie ani odszkodowanie nic ci nie pomoże. Trzeba zatrzymać szaleńców, którzy dorwali się do władzy i zmusić do zmiany zapisów.
2 miesiące temu / taki 1
 
Czytajcie ze zrozumieniem. Znak Bestii lub numer imienia Bestii bedzie zwiazany z oddawaniem czci. Znak Bestii nie zostanie przyjety przez przypadek. Bedzie to akt poparcia dla kogos kto stawia sie powyzej Boga. Bedzie to zapewne inkarnacja samego Szatana. Opis tego kogoś zawiera ok 60 cech zebranych z roznych ksiag.
2 miesiące temu / Second
 
Ryś-To będzie kolejny sprawdzian Pana Prezydenta .Przyznaję się bez bicia głosowałem na Pana Dudę,
2 miesiące temu / andrzej
 
@Kefas https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/europa/news-slowacja-testuje-wszystkich-obywateli-czesc- bedzie-miala-zak,nId,4809601
2 miesiące temu / bb
 
Ojej, to to samo co wprowadzenie zakazu aborcji w przypadku poważnych uszkodzeń płodu. Ani tu ani tu nie ma się wyboru a przymus. No ale przeciez szczepienia maja na celu ratowanie życia wiec wokół tego tematu nie powinno być kontrowersji.
2 miesiące temu / Ja
 
I tak doktor Josef Mengele wespół zespół z lekarzem Ernestem Guevara ksywka Che Guevara przy ideologicznym wsparciu Fidela Castro wprowadzą nowy wspaniały świat a hasłem będzie okrzyk "socialismo o muerte.
2 miesiące temu / Andrzej.
 
Tak , bez wątpienia będzie przymus szczepień jeśli tak ogłosi rząd , ja jednak chcę Was zainteresować innym wydarzeniem ,otóż do Kościoła w Polsce dotarł nowy mszał . Niedawno słyszeliśmy o zmianie mszału dla diecezji włoskich, i po cichu mszał ten, mszał bergogliański, wchodzi do Polski. Nie wchodzi głośno i z rozmachem, aby ludzie wiedzieli, że zmienia się Mszę Świętą na nabożeństwo ekumeniczne, ale po cichu. Kto wie, ten wie, a powszechna wspólnota Kościoła właściwie tej zmiany może zupełnie nie zauważyć.
2 miesiące temu / krzystof
 
czy eutanazję można będzie określać słowem ,,zabieg,,? To da sporo możliwości do działań, w myśl ustawy.
2 miesiące temu / szpulas11
 
I to wprowadził rząd Z P kto tu rządzi czy Polska to jeszcze Polska
2 miesiące temu / majka
 
Jak to ktoś napisał w sprawie protestów aborcyjnych "bunt nie jest od Boga", więc proszę się nie buntować.
2 miesiące temu / Ktoś
 
Wybierajcie BANDYTÓW to was odpowiednio potraktują !!!
2 miesiące temu / Johnny
 
Po co redakcja pyta? Przecież od początku o to chodzi. Kto się nie zaszczepi ten jako zagrożenie dla społeczeństwa trtafi do obozu koncentracyjnego.
2 miesiące temu / gosc
 
I nikt nie będzie mógł, wyjść z domu, ani spotkać się z ludźmi, ani pracować, ani wyjechać, ani kupić, ani sprzedać, kto nie ma znamienia .. Niech NMP ma nas w swojej opiece, bo siły ludzkie tu nie wystarczą ..
2 miesiące temu / Kefas
 
A co na to Prezydent, który przed wyborem twierdził, że jest przeciwny obowiązkowi szczepień.
2 miesiące temu / Ryś
 
No to już wypełnia się na naszych oczach. Boże uchroń nas od złego
2 miesiące temu / Wypełnia się
 
Tych antypolakow ubsteru wladzy nie obalimy to juz po nas.
2 miesiące temu / qba
 
Pseudoszczepienie na koronkę będzie przymusowe.
2 miesiące temu / Sal
 
Pozdrawiam wszystkich wyborców PIS!
2 miesiące temu / Katarzyna 2
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.