DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Szczepienia dobrowolne, ale jednak przymusowe. Co ukrywa rząd? [OPINIA]

Szczepienia dobrowolne, ale jednak przymusowe. Co ukrywa rząd? [OPINIA]
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (fernando zhiminaicela)

Zapowiedź ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie zniesienia obostrzeń tylko dla tych osób, które poddadzą się szczepieniu zagadkowym preparatem, jeży włos na głowie. Pozostaje pytanie: na czym będzie polegała selekcja szczepionych od nieszczepionych?

 

Adam Niedzielski lubi cyfry, metodyczne działanie i konsekwentne dążenie do celu. Dlatego, podobnie jak Niedzielski, zarządzanie epidemią powierzył prof. Andrzejowi Horbanowi. Tenże, inaczej niż opanowany Niedzielski, przypomina nieco szalonego i upiornego przy tym naukowca: ma dość irytującą manierę okraszania kontrowersyjnych wypowiedzi dość ponurymi żartami. Zwyczajowo błysnął w trakcie ostatniej konferencji prasowej, gdy zarechotał z tego, że jednym z niewielu powikłań po szczepionce na COVID-19 jest omdlewanie mężczyzn na widok igły. Przyznajmy jednak, iż ów żarcik zza lekarskiej kotary brzmi dość niesmacznie i protekcjonalnie w kontekście szczepionki, która trafia na rynek wcale nie w ekspresowym tempie, ale wręcz z prędkością światła, jeśli wziąć pod uwagę ile zajmuje proces powstawania i dopuszczania szczepionki do użytku. W każdym razie za sprawą prof. Horbana minister Niedzielski chętniej szarżuje, wydaje się jeszcze bardziej ekspercki i bardziej opanowany.

 

Zapraszamy na PREMIERĘ FILMU „Nowa (nie)normalność”

– dokument jest już dostępny na platformie VOD PCh24.pl.

Wesprzyj PCh24.pl i zobacz już teraz!

 

Ad rem jednak. Otóż właśnie w trakcie konferencji prasowej minister zdrowia w swoim stylu, czyli dość enigmatycznie zapowiedział, że wobec tych niepokornych Polaków, którzy nie podreptają radośnie do punktów szczepień zostaną utrzymane obostrzenia. Stwierdzenie to jest oczywiście wyjątkowo obrzydliwe, bo de facto stanowi formę przymusu szczepieniowego, a takiego, zgodnie z zapowiedziami rządu, miało nie być. Ale kryje się za tym coś więcej: wszyscy zwolennicy obostrzeń argumentujący, że ograniczono nam prawa jedynie tymczasowo, by zadbać o nasze zdrowie, powinni połknąć własny język. Oto bowiem okazuje się, że prawa części z nas mogą być „zawieszone” dożywotnio, a przynajmniej – jak pokazują badania – rząd planuje zawiesić je dla jakiś 52 proc. obywateli, którzy nie chcą przyjmować tej szczepionki. Z jakiego powodu? A kogo to obchodzi. Zdrówko jest najważniejsze, moi mili.

 

Wesprzyj PCh24.pl i zobacz film już teraz

 

A tymczasem potrzymajcie mi proszę piwo, wszak czekam niecierpliwie na kolejne argumenty internetowych specjalistów do spraw walki z COVID-19, że przecież to nie tak, nie o wolność i prawa tu idzie, lecz o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, że przecież rząd ma na celu nasze dobro i tylko dlatego stara się nakłonić jak największą ilość ludzi do zaszczepienia. To „nie tak”?! Nie ulega wątpliwości, że rząd kolejny za sprawą wypowiedziNiedzielskiegowypuścił balon próbny, by wyczuć grunt na ile może sobie pozwolić, by ograniczyć naszą wolność, rozbudowywać własne kompetencje a nas mieć pod kontrolą. Przyzwalając w ostatnich miesiącach na bezprawne ograniczanie naszych praw sami dopuściliśmy do demoralizacji władzy, pozwalając się jej rozhulać i posuwać coraz dalej w tresowaniu nas za pomocą nagród i kar. Trudno nazwać inaczej sytuację, gdy ktoś macha ci przed nosem cukiereczkiem, stanowiącym obietnicę tzw. normalnego życia, a zaraz potem chowa go za siebie i z uśmiechem a’la profesor Horban zapewnia, że upragniona normalność jest bliziutko, bliżej niż myślisz, o ile dasz się zaszczepić.

 

Zobacz zwiastun

 

Trudno powiedzieć, co dokładnie kryje się za słowami ministra Niedzielskiego, jaki konkretnie program obostrzeń zaprezentuje rząd. Czy niezaszczepieni będą w jakiś sposób oznakowani? Czy też wstęp do kin, restauracji czy na lotniska będą mieli jedynie mający w ręku specjalny dokument poświadczający szczepienie. Nie wiemy zatem jeszcze co, ale wiemy na pewno, że rząd coś przed nami ukrywa. I ujawni to niebawem.

 

Na pocieszenie – bo tylko śmiech nam już pozostał – dodam, że skoro po szpitalu narodowym i narodowej kwarantannie nadszedł narodowy plan szczepień, to zapewne niebawem czeka nas narodowy program wykluczania nieszczepionych. Przyznajcie, że obraz ten wygląda tak, jakby żywcem wyjęto go z antyutopii. Albo upiornego żartu prof. Horbana.

 

Tomasz Figura

 

Wesprzyj PCh24.pl i uzuskaj dostęp do platformy VOD

 

Materiał szerszej publiczności zostanie udostępniony jeszcze w grudniu 2020. Kliknij TUTAJ i uzyskaj dostęp do PREMIEROWEGO POKAZU filmu na VOD PCh24.pl.

 

Jaka będzie „Nowa (nie)normalność”? Zobacz już teraz! – TYLKO na VOD PCh24.pl  kliknij TUTAJ i przekonaj się sam.

 

Zobacz teaser


DATA: 2020-12-06 14:34
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najpierw ustawa o zwolnieniu z odpowiedzialności bojowników walki z COVID-19, a teraz szczepienia i kolejne restrykcje dla niepokornych, myślących obywateli. W pierwszej kolejność trzeba zaszczepić wszystkich w rządzie i w parlamencie. W razie powikłań nie będzie dużej straty.
1 miesiąc temu / obywatel
 
a moze tak cały rząd najpierw sie sam zaszczepi i zobaczymy , może trzeba będzie wybrać nowy
1 miesiąc temu / misiek
 
z naszymi umilowanymi przywodcami za chwile bedziemy mieli narodową eutanazje
1 miesiąc temu / katolik Rzymski
 
To moze niech min zdrowia zacznie do ludzi po prostu strzelać efekt ten sam co po eksperymentalnej szczepionce a mimo wszystko bardziej humanitarnie, nie beda ludzie umierać w męczarniach przynajmniej..
1 miesiąc temu / Jan
 
Ten pseudominister jeat ogropmnie niebezpieczny....
1 miesiąc temu / Tr
 
Skoro Niedzielski jest taki pewien co do szczepionki, to niechaj sam sie zaszczepi szczepionką tego samego typu, która przeznaczona jest dla wszystkich. Niechaj zrobi to przed kamerami.
1 miesiąc temu / Dobromir
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.