DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Szczecin: radni Koalicji Obywatelskiej nie chcą ulicy św. o. Maksymiliana Kolbego

Szczecin: radni Koalicji Obywatelskiej nie chcą ulicy św. o. Maksymiliana Kolbego
Fot. Pixabay

W Szczecinie radni Koalicji Obywatelskiej odrzucili inicjatywę nadania jednej ulic imienia Świętego Maksymiliana Kolbego. O sprawie poinformował na Twitterze radny Solidarnej Polski Dariusz Matecki.

 

Chodzi o odcinek ulicy między ul. Santocką, a Derdowskiego. To przedłużenie ulicy 26 Kwietnia zaczynającej się na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego z ul. Bohaterów Warszawy. Okazało się, że odcinek od ul. Santockiej do ul. Derdowskiego nigdy nie został oficjalnie nazwany.

 

Szczecińscy radni PiS zaproponowali, aby patronem „bezimiennego odcinka” był Święty Maksymilian Kolbe. Innego zdania byli radni Koalicji Obywatelskiej i Bezpartyjnych, którzy stwierdzili, że odcinek ten to przedłużenie ulicy 26 Kwietnia i taką też nazwę powinien nosić.

 

„Za” nadaniem ulicy imienia Świętego Maksymiliana Kolbego głosowało 8 radnych. 9 radnych zagłosowało przeciw, 9 wstrzymało się, a 5 nie oddało głosu.

 

„Komisja stoi na stanowisku, że dobrą praktyką jest nadawanie nazw ulic w taki sposób, aby jedna nazwa obejmowała jak najdłuższy odcinek danej ulicy. W przedmiotowej sprawie argument ten zyskuje na znaczeniu, ponieważ odcinek ulicy, którego dotyczy niniejszy projekt uchwały jest przedłużeniem ul. 26 Kwietnia”, napisano w uzasadnieniu.

 

To nie pierwsze „dziwne” zajście, jakie ma miejsce w ostatnim czasie w Szczecinie. 15 sierpnia w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska wraz z przewodnicząca Rady Miejskiej Renatą Łażewską złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem odsłoniętym z okazji Rewolucji Październikowej.

 

W lipcu 2019 roku trzech mężczyzn wtargnęło do zakrystii jednego ze szczecińskich kościołów. Napastnicy brutalnie uderzyli proboszcza parafii ks. Aleksandra Ziejewskiego oraz pracownika kościelnego. Zaatakowali również zakrystiankę.

 

Jeśli dodamy do tego skandaliczne napisy nawołujące do fizycznej likwidacji księży katolickich, jakie pojawiły się w publicznej przestrzeni miasta, homoprofanację pomnika św. Jana Pawła II, próby przeforsowania projektu „tęczowego ronda”, czy pomysł budowy pomnika szatana to należy zapytać: Szczecinie, co się z tobą dzieje?

 

Źródło: tysol.pl / PCh24.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-09-23 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W zasadzie radni KO mają rację: jeśli jakaś ulica jest przedłużeniem ulicy istniejącej, to może nosić jej nazwę oczywiście z uwzględnieniem jej długości. Przypisywanie naszemu świętemu jakiegoś odcinka ulicy, dlatego, że ktoś zapomniał go nazwać, niespecjalnie jest aktem hołdu dla św. Maksymiliana. Tak więc niech sobie bezimienna nosi nazwę 26 kwietnia, a św. Maksymilianowi należy dać nową ulicę, odpowiednio godną. Przecież Szczecin się rozbudowuje i wciąż powstają nowe ulice. W tymże Szczecinie istnieje ulica i osiedle Zawadzkiego, nazwane tak na cześć byłego komunistycznego działacza Aleksandra. Kiedy przyszło do zmiany nazwy... nie zmieniono jej, lecz przypisano i osiedle, i ulicę Tadeuszowi Zawadzkiemu, żołnierzowi Szarych Szeregów. Zapewne mało kto w Szczecinie słyszał o Tadeuszu Zawadzkim, nie mówiąc już o nijakich zasługach rzeczonego dla tego miasta. To był dobry moment, żeby pokazać postać św. Maksymiliana. Rzecz była swego czasu opisywana w internecie.
1 miesiąc temu / TZ.
 
Towarzysze, po co owijać w bawełnę, dajcie od razu waszą wymarzoną nazwę: im. Józefa Stalina Zbawcy Ludzkości!
1 miesiąc temu / Raróg
 
Jak to co się dzieje? Nie wypędzono demonów przeszłości i teraz mamy skutki. W PRL Szczecin przez lata był UB-olskim dominium, robili tam co chcieli. Po 1989 do UB-oli dołączyli bandyci - przemyt alkoholu, narkotyków, kradzionych samochodów. Prawie każdy, kto miał pieniądze, był w coś umoczony. No to kogo mogli tacy ludzie pchać do władzy? Czyje kampanie wyborcze sponsorować? Chyba nie ludzi przyzwoitych...
1 miesiąc temu / Bondaree
 
Zapewne ulica Rudolfa Hößa by om bardziej pasowała.... Co za upadek ludzi tej partyjki
1 miesiąc temu / Xpio
 
samo się to wszystko nie skończy. W każdym mieście jest tak samo. Budżet Szczecina to 6,5 mln pln dziennie do wydania. Prezydent Krzystek by nadal kontrolować te pieniądze zawarł wyjątkowo dziwną koalicję. Miasto pełne jest szaleńców rozstawiających leżaki w centrum miasta, miasto płaci za warsztaty rzucania latającym talerzem ! i inne tego typu atrakcje. Organizują pchle targi w najbardziej prestiżowym miejscu miasta na których żule sprzedają fanty ukradzione z altanek na ogródkach działkowych. Styl życia paryskiej bohemy a nie miasta w którym ludzie próbują zarobić na chleb. Pan Matecki samymi wpisami na Tweeterze niewiele może. A gdzie jest jego rząd i prokuratura jego przyjaciela p. ministra Ziobry ? Kradną tam miliardy.
1 miesiąc temu / Pejot
 
Ale argument jest logiczny i słuszny, jeżeli to jest przedłużenie to nazwa powinna być ta sama.
1 miesiąc temu / bjs
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.