DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Szatan zbiera żniwo. Egzorcyści apelują: dołączcie do naszej walki ze Złym!

Szatan zbiera żniwo. Egzorcyści apelują: dołączcie do naszej walki ze Złym!
fot. amirhd / sxc.hu

W wielu krajach i regionach świata pilnie potrzeba egzorcystów - alarmuje służba prasowa włoskiego episkopatu. Choć w takich państwach jak Polska czy Włochy nie jest jeszcze najgorzej, to w dramatycznej sytuacji są niektóre inne kraje europejskie czy cała Afryka.

 

Poważne braki kadrowe zgłosiło Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów (MSE), skupiające na całym świecie około 400 wyspecjalizowanych w walce z opętaniem katolickich księży. Jak podaje służba prasowa włoskiego episkopatu, wobec rozprzestrzeniania się okultyzmu i praktyk satanistycznych potrzeba zdecydowanego wzmocnienia sił egzorcystów.

 

W samych Włoszech nie jest jeszcze najgorzej, bo pracuje tam 240 egzorcystów (wszyscy są zrzeszeni w MSE) wspieranych przez 62 przeszkolonych świeckich pomocników. Na drugim miejscu pod względem tak posługujących kapłanów jest Polska, gdzie działa 120 egzorcystów, nie zrzeszonych jednak w MSE, ale podlegających bezpośrednio polskiemu episkopatowi.

 

Włoskie medium wskazuje, że zdecydowanie zbyt mało egzorcystów działa między innymi w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Przykładowo w tym pierwszym kraju zaledwie w 7 na 27 diecezji jest jeden egzorcysta. Zła jest też kondycja większości krajów afrykańskich.

 

Jak podkreśla przewodniczący MSE ks. Francesco Bamonte, w związku z wymogami posługi egzorcystów, do odpowiedniego wyszkolenia kapłana potrzeba długiego kształcenia. Kapłan wyjaśnia, że jego stowarzyszenie, od 2014 roku uznawane przez Watykan, pracuje nad pogłębieniem współpracy między egzorcystami a lekarzami i psychologami.

 


Źródło: kath.net

Pach
  


DATA: 2016-12-06 08:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Templariusz - "Kto potrafi gnać złe duchy i ma rozeznanie w nich - do dzieła!". Ciekawa koncepcja. A kto ma oceniać czy mamy rozeznanie w złych duchach i umiejętność ich wyganiania? Sami gnający? To się nazywa anarchia i bezhołowie.
ponad 2 lata temu / Trybik
 
Ooo, patrzcie państwo, mądrzy egzorcyści nie boją się psychologii i psychiatrii (nie mylić z jungizmem i freudyzmem). O. Posacki przeczytał? A jak przeczytał - to czy ze zrozumieniem?
ponad 2 lata temu / Trybik
 
Nie trzeba zgody "Papieża" na bycie i działanie egzorcystów. Sam Jezus w Ewangelii pozwala na to w jego imię. Kto potrafi gnać złe duchy i ma rozeznanie w nich - do dzieła! Różaniec, krzyż św Benedykta, modlitwy do Michała Archanioła
ponad 2 lata temu / templariusz
 
Zwłaszcza uznawanie konieczności współpracy Egzorcystów z psychologami - paranoja w galopie. To psychologia potrzebuje Egzorcyzmów z nie odrotnie!!!
ponad 2 lata temu / Andrzej BR
 
Każdy może pomóc i to bezpiecznie. Jan Paweł II nadał moc egzorcyzmu różańcowi.
ponad 2 lata temu / katolik
 
modernistyczne episkopaty narobily dziadostwa a teraz beda alarmowac
ponad 2 lata temu / robespier
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.