DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Szariat w praktyce: sąd skazał na obcięcie dłoni i stopy

Szariat w praktyce: sąd skazał na obcięcie dłoni i stopy

Rządowi lekarze w Sudanie amputowali mężczyźnie dłoń i stopę – to oficjalnie zasądzona kara za kradzież. Karę wykonano 14 lutego w zamkniętym szpitalu ministerstwa spraw wewnętrznych.

 

30-letni Adam Al Muthna został skazany za kradzież i rozbój z użyciem broni palnej, napadł w celach rabunkowych na pasażerów autobusu. Jak tłumaczy Vincent Iacopino, doradca pracujący w organizacji broniącej praw człowieka, amputacja jest w tym przypadku częstą karę. Zgodnie z islamskimi praktykami, okalecza się prawą rękę i lewą stopę lub na odwrót.


Od 2001 roku nie zarejestrowano w Sudanie wydawania i wykonywania takich wyroków. Nie mniej, władze regularnie wykonują kary biczowania, w ostatnim roku wydano także dwa wyroki śmierci poprzez kamieniowanie, ostatecznie nie zostały one jednak wykonane.

 

Sprzeciw organizacji broniących praw człowieka i zachodniej opinii publicznej nie wywołuje żadnego skutku.

 

 

źródło: emirates247.com

mat


DATA: 2013-03-01 12:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko co w przypadku fałszywego oskarżenia ktoś podłozy mi skradzioną rzecz . Np masz sąsiada i cie poprosi zeby przechowac reklamowke ( znasz go ale mozna sie pomysli co do ludzi ) a w srodku beda kradzione rzeczy jednak Ty nie bedziesz o tym wiedział i co utna reke za niewinnosc ,Ludzie zacznijcie myslec ,Musż a byc sądy wiezienia a nie zwykłe barbarzynstwo . Mamy XXI wiek a nie średniowiecze .
ponad 1 rok temu / Prawda
 
Nikt nie ma prawa okaleczac po to są wiezienia a nie cofanie sie do średniowiecza . MOże jeszcze bedziemy zlodzieji wieszac ?.Cackanie sie z tkaimi panstwami co stosuja barbazynstwo doprowadza do ogolnej patologi . Czy bedziemy cywilizowani czy ze zwierzęceni ?
ponad 1 rok temu / Prawda
 
A tam. Los bandyty mnie nie interesuje.
ponad 7 lat temu / z
 
To akurat, że prawo jest surowe dla złodziei to dobrze. Tzw. organizacje broniące praw człowieka nieraz kompromitowały się popieraniem aborcji lub nadmierną troską o przestępców. Nie czyńmy z nich przykładu dla siebie bo daleko nie zajdziemy.
ponad 7 lat temu / Kamil
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.