DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Głos Prawdy, "Zmartwychwstał Pan i żyje dziś, blaskiem jaśnieje noc. Nie umrę, nie lecz będę żył, Pan okazał swą moc. Krzyż to jest brama Pana, jeśli chcesz przez nią wejdź. Zbliżmy się do ołtarza, Bogu oddajmy cześć." - z pieśni wielkanocnej, KRZYŻ JEST BRAMĄ PANA - "Wchodźcie przez ciasną bramę, bo przestronna brama i szeroka ta droga, która wiedzie do zguby, a wielu jest tych, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna brama i wąska droga wiodąca do życia! Nieliczni są ci, którzy ją znajdują."
ponad 2 lata temu / kwiatek77
 
To bardzo dobrze , ze takie artykuły sa pisane. Są BARDZO potrzebne.
ponad 2 lata temu / Marcin
 
Jako że macie tradycję składać sobie życzenia a więc i ja wam życzę zdrowych, spokojnych, radosnych a przede wszystkim błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Życzę wam także abyście pamiętali, że Chrystus jest w nich najważniejszy. Nie święconka, czekoladowy baranek czy zajączek, nie pisanki, czy bogato zastawiony stół. Życzę też abyście sięgnęli do Pisma Świętego i dali świadectwo wiary swoim najbliższym. Życzę także, aby wreszcie w pełni Chrystus w was się narodził, abyście Jego przyjęli jako Pana i Zbawiciela, i aby On was uświęcił, przemienił oraz pociągnął za sobą tak iż będziecie miłować Pana Boga całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem.
ponad 2 lata temu / Głos Prawdy
 
Głos Prawdy ma racje symbolem chrześcijan powinien być Chrystus Zmartwychwstały.To świadczy o jego Boskości,a nie śmierć na krzyżu.Śmierć która była powszechnie stosowana w tamtych czasach.
ponad 2 lata temu / XYZ
 
Dochodzę prawdy gdyż boli mnie że Chrystusa wciąż krzyżujecie! A przecież on żyje! Nie ma Go ani na krzyżu ani w grobie. Bóg przyjął jego ofiarę! Wykonało się! Bóg odpuścił nam grzechy, przebaczył, ale co z tego jak katolicy mówią o tym ale w to nie wierzą! Rz 10.3 Albowiem nie chcąc uznać, że usprawiedliwienie pochodzi od Boga, i uporczywie trzymając się własnej drogi usprawiedliwienia, nie poddali się usprawiedliwieniu pochodzącemu od Boga.
ponad 2 lata temu / Głos Prawdy korekta
 
Dochodzę prawdy gdyż bili mnie że Chrystusa wciąż krzyżujecie! A przecież on żyje! Bóg przyjął jego ofiarę! Wykonało się! Bóg odpuścił nam grzechy, przebaczył, ale co z tego jak katolicy mówią o tym ale w to nie wierzą!
ponad 2 lata temu / GłosPrawdy
 
@Głos Prawdy: Co w takim razie robisz na katolickim portalu?
ponad 2 lata temu / Rafał R.
 
A ja się pytam czemu na katolickich krzyżach wciąż wisi Jezus. Tylko w Wielka Sobotę go zakrywają bo jest w grobie a już za kilka godzin znowu go do krzyża przybijają! Symbolami każdego chrześcijanina ale nie katolika jest pusty krzyż i pusty grób.
ponad 2 lata temu / Głos Prawdy
 
Dla wzmocnienia naszej wiary w Boga w obecnym czasie po bezbożnej komunie sa potrzebne dowody bna JEGO ISTNIENIE.Samo mówienie,że jest Bóg,to już w tym czasie za mało!!! A przecież mamy notowane zjawiska nadprzyrodzone,którymi Pan Bóg daje znać,że autentycznie istnieje! Tak samo czyni Matka Boża!A nasi duchowni pomijają ten temat,zgrywajac tzw."nowoczesnych ksieży!" Zjawiska nadprzyrodzone bardzo wzmacniają nasza wiarę w Boga. Przy tej okazji mam prośbe do Szanownej Radakcji tego medium,by poruszała tematy zjawisk nadprzyrodzonych! W młodości wdepnałem w bagno ateizmu i tzw. wolnomyślicielsta. Z tego bagna wydostałem się po osobistym przeżyciu kilku zjawisk nadprzyrodzonych. To uradowało moich Kochanych rodziców, którzy modlili sie za mnie,bym powrócił do wiary w Boga.
ponad 2 lata temu / Jan Orawicz - literat i publicysta
 
"by w lekkim pochyleniu popukać się półzwiniętym kułakiem w okolicach mostka" Wreszcie ktoś na to zwrócił uwagę. Zawsze mnie zastanawiało, co ci ludzie robią? Przecież to nie jest znak krzyża.
ponad 2 lata temu / Rafał R.
 
Jezus powiedział do Samarytanki że prawdzili czciciele oddawać będą cześć Bogu w duchu i prawdzie. Najświętszymi symbolami czy znakami (to się rozróżnia) są stała modlitwa i napełnianie się Słowem Bożym,Eucharystia, Krzyż, wyznanie ustami sercem przyjętej wiary, miłość do Boga i do bliźniego wyrażająca się w sposób widoczny, składane publicznie świadetwo wiary, w jakiś sposób charyzmaty manifestujące publicznie obecność mocy i miłości Ducha Świętego, i parę innych. Mieszkając wśród muzułmanów dobrym znakiem jest różaniec, świadek stałej modlitwy. Jednak Jezus powiedział że poznają nas, chrześcijan, ludzie że nalezymy do Niego poprzez odwzajemnioną miłość, czyli widoczną przyjaźń której świat nie może zneutralizować ale sam jest jej spragniony (Cantalemesa, Brighton 1984)
ponad 2 lata temu / wierzący
 
To pukanie się po mostku zamiast znaku krzyża to jeszcze nic. Jak się składa ręce do modlitwy Ojcze nasz? Otóż roztańczeni Jezuici wprowadzają nową technikę: "Wznieśmy teraz dłonie do Nieba! i...". Sporo ludzi infekuje się tym zachowaniem i na każdej mszy św. można zobaczyć kogoś kto rozkłada dłonie jak kapłani, nie wiem w jakim celu, czy ci ludzie myślą że jakąś kosmiczną energię wychwycą niczym jakieś biologiczne anteny albo Duch Święty im na tych dłoniach łaską posmaruje. Jezuitom gratuluję odciśnięcia się w tradycji kościelnej ale żeby wiernych od kapłanów jakoś odróżnić proponuję dodać jeszcze: "rączki do góry i wkręcamy żaróweczki a bioderka w ruch i... Ojcze naaasz".
ponad 2 lata temu / Dariusz
 
Gdy mówimy o nabożnym czynieniu znaku krzyża, to wiele, w tym względzie, możemy nauczyć się od chrześcijan wschodnich!
ponad 2 lata temu / Anna
 
Znak krzyża profanujemy w kościele. Ale jeszcze to kucanie zamiast klękania. Nie czuję się lepszy od innych w kościele na mszy, ale jak patrze na to kicanie u kucanie to mnie coś się krew gotuje. Kiedyś słyszałem jak św pamięci ksiądz Kaczkowski opowiadał, że jego ojciec - niezbyt bogobojny człowiek powiedział do niego"ten wasz katolicyzm jest jak to wasze kucanie w kościele. Nawet niewierzący mogą nam to zarzucić. Także postarajmy się nasze rytuały wypełniać godnie.
ponad 2 lata temu / paweł
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.