DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Szantaż chrześcijan w Pakistanie. Konwersja na islam w zamian za pomoc humanitarną

Szantaż chrześcijan w Pakistanie. Konwersja na islam w zamian za pomoc humanitarną
fot. FORUM

W czasie pandemii koronawirusa sytuacja Pakistańczyków, którzy nie wyznają islamu, pogarsza się z dnia na dzień. Postawa muzułmańskiej większości w tym kraju jest, najdelikatniej mówiąc, skandaliczna.

 

Islamiści wykorzystują tragiczną sytuację wielu rodzin chrześcijańskich. Aby te dołączyły do programu pomocy żywnościowo-medycznej, muszą przejść na islam! Obowiązuje zatem zasada: konwersja na islam i korzystanie z programów pomocowych albo bycie „niewiernym” w biedzie, chorobie, niepewności i poczuciu odrzucenia.

 

Szczególnie haniebna jest praktyka „przymusowej konwersji na islam” hinduskich i chrześcijańskich dziewcząt poprzez przymusowe małżeństwa z muzułmanami.

 

Anjum James Paul, pakistański katolik, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Mniejszości Pakistańskich w Lahore zaapelował kilka dni temu. „Prosimy wszystkich muzułmańskich duchownych, aby unikali tej haniebnej formy przemocy duchowej i prozelityzmu. Wierzymy, że zrozumieją, iż cierpią setki tysięcy Pakistańczyków, a ich codzienność staje się trudna do wyobrażenia”. Zwrócił też uwagę, że dziś pomoc dla Pakistanu płynie ze strony wielu krajów nie muzułmańskich.

 

Podczas gdy muzułmańska większość zapomina o swoich rodakach-chrześcijanach, w wielu miastach Pakistanu organizowane są punkty wsparcia nie tylko dla katolików, ale także dla potrzebujących muzułmanów. Przykładem może być katedra w Karaczi. Powstał tam specjalny punkt, w którym codziennie wydawane są paczki z żywnością. Trafiają one do najuboższych rodzin, ludzi, którzy byli zatrudnieni na czarno lub pracowali na dniówkę i teraz, w związku z przedłużającymi się obostrzeniami, pozostali bez środków do życia.  Pomoc trafia do wyznawców wszystkich religii

 

Źródło: agensir.it, KAI

ChS

 


DATA: 2020-05-11 08:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mohamed wzial za zone Aisze, ktora miala 6 lat, a skonsumowal malzenstwo w wieku 9 lat. Dlaczego czekal? Bo jej wlosy wypadly. Raz ja mocno pobil. Muhammad obiecal poslubic inna dziewczynke, ktora jeszcze nie chodzila, ale juz nie dozyl. Miala szczescie. Muhammad dal muzulmanom mozliwosc rozwodu. Dla dziewczynek, ktore nie mialy jeszcze menstruacji okres wypowiedzenia malzenstwa wynosi 3 miesiace. Czy macie jeszcze watpliwosci od kogo pochodza nauki Mahomeda? Byl opetany.
25 dni temu / Second
 
Ja słyszałem kiedyś polskiego księdza, który pojechał do pakistanu z darami po trzęsieniu ziemi. Mówił, że na miejscu był zszokowany. dary z polski i innych krajów były rozdawane tylko muzułmanom a do tego jeśli dom chrześcijańskiej rodziny się ostał po trzesieniu, rodzina była wypędzana żeby zrobić miejsce dla muzułmanów.
26 dni temu / abno
 
A czy ktoś ma wątpliwości o co chodzi w tej grze? Co na to papież Franciszek tak się spoufalający z muslimami i komuchami? Im bardziej się uniża wobec komunistów i muslimów tym cięższy los chrześcijan na świecie! Gdyby Jezus Chrystus szedł na układy z tym światem to nie byłoby 2000 lat chrześcijaństwa. Ale jak widać obecni jego pasterze na ziemi mają inną koncepcję i powoli prowadzą Kościół Chrystusowy z powrotem do katakumb. Niewiele po nim i po nich zostanie Noc się zbliża i powoli się zmierzcha.
26 dni temu / KONIEC
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.