DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 41  >   TEMAT NUMERU: DIABEŁ Z GITARĄ

Valdis Grinsteins

Szaleńczy pęd ku otchłani


Czy współczesny świat oszalał? Czy człowiek XXI wieku w stopniu niemożliwym wręcz jeszcze niedawno do wyobrażenia eskalujący brzydotę, niemoralność i pociąg do wszystkiego, co mroczne i złe, padł ofiarą powszechnego obłędu? A może wszystko przebiega zgodnie z planem? Może tym szaleństwem kieruje jakaś logika?

 

Dzisiejszy świat wprost tonie w satanizmie – obecnym niemal we wszystkich aspektach kultury: w muzyce, filmie, literaturze, ba, nawet w sferze przedmiotów codziennego użytku. W ofercie wydawniczej Zachodu znajdziemy kilkaset tytułów propagujących satanistyczne kulty, doktryny i praktyki, niektóre dziwaczne, inne śmieszne, jeszcze inne otwarcie zbrodnicze, a wszystkie – jednakowo niebezpieczne. Kto zaś od książki woli internet, otrzyma materiał na lekturę do końca swoich dni, ponieważ ilość stron internetowych poświęconych satanizmowi przekracza ćwierć miliona. Podobnie jest w dziedzinie filmowej – tu jedynym problemem będzie dokonanie wyboru, ponieważ liczba obrazów satanistycznych (i ogólnie horrorów) nie przestaje rosnąć – do tego coraz krwawszych, ohydniejszych i coraz bardziej otwarcie demonicznych.

Diabelska zabawka? Do wyboru, do koloru! Jak choćby lalki Monster High wraz z akcesoriami w rodzaju trumien, czaszek i tym podobnych. Albo lalki, które wymiotują lub wydzielają ekskrementy. A większość gier komputerowych? Wyjątkowo wyraziste graficznie procedury mordu bądź innej formy przemocy.

 

Towarzyszy temu wszystkiemu zwykła ohyda. FAO zaleca spożywanie insektów ze względów ekonomiczno‑ekologicznych i odżywczych (podobno 100 gramów hamburgera zawiera o ponad połowę mniej kalorii oraz o połowę mniej protein i o jedną trzecią mniej tłuszczów od tej samej masy termitów afrykańskich).

Albo z innej beczki: przez wieki dobre wychowanie nakazywało unikania w rozmowie nieprzyjemnych aspektów ludzkiego życia, jak na przykład wydalanie zbędnych metabolitów. Dziś, zgodnie z tezami Freuda, który rekomenduje dzieciom kontakt z fekaliami, zaleca się nam takowy kontakt pod najróżniejszymi pretekstami – ekologicznym (jak w holenderskiej gminie Aa en Hunze, której wydział ochrony środowiska polecił mieszkańcom oddawać mocz pod prysznicem w celu oszczędzania wody i pieniędzy) czy wręcz medycznym (zalecenie picia moczu w celu utraty wagi)...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Prezydent Argentyny Alberto Fernández podpisał przyjętą w grudniu ub.r. przez parlament ustawę o aborcji. Zezwala ona na legalne, swobodne i bezpłatne zabicie nienarodzonego dziecka do 14. tygodnia ciąży.

 
 

Portal PCh24.pl spytał urzędy reprezentujące najwyższe polskie władze o to, czy i w jaki sposób próbują pomóc panu Robertowi, naszemu rodakowi skazanemu na śmierć głodową przez dyrekcję szpitala w Plymouth, brytyjski Sąd Opiekuńczy oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka. Niestety, na razie otrzymaliśmy jedynie ogólnikowe i niewiele mówiące odpowiedzi.

 

 

 

Wyjeżdżając na rodzinny urlop – tym razem spędzany na Dolnym Śląsku – Wojciech nie przypuszczał, że sprawy przybiorą taki obrót.

 

Zablokowanie Donalda Trumpa w mediach społecznościowych to wydarzenie większej wagi niż rewolucja październikowa. Kraje, w tym także Polska, powinny poważnie zastanowić się nad dalszymi kierunkami rozwoju cyfrowego – wynika ze słów Miłosza Lodowskiego, który był gościem PCh24TV.

 

Komisja Europejska nie ustaje w próbach wprowadzenia ideologii gender do unijnego prawa. Na wypadek niepowodzenia planu ratyfikacji kontrowersyjnej Konwencji stambulskiej, zapowiedziała podjęcie działań w celu przyjęcia nowego wiążącego prawa opierającego się na tych samych genderowych założeniach, co Konwencja


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.