DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Szaleńcza ofensywa aborcjonistów w USA trwa. Donald Trump przeciwny

Szaleńcza ofensywa aborcjonistów w USA trwa. Donald Trump przeciwny
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Wprowadzenie libertyńskiego prawa aborcyjnego w Nowym Jorku zachęciło polityków w innych stanach USA do podjęcia podobnych działań. Dążą oni do usunięcia ograniczeń nałożonych na poszczególne stany w związku z ustawą Roe versus Wade.

 

Dążenia do wyeliminowania niemal wszystkich ograniczeń dotyczących aborcji aż do momentu urodzenia nasiliły się w stanie Wirginia. Tam bowiem wśród Republikanów zaczęło krążyć wideo pokazujące Demokratkę Kathy Tran opowiadającą się za proaborcyjnymi zmianami w prawie. 

 

W sprawie wypowiedział się też gubernator Wirginii Ralph Northam. Stwierdził, że aborcja w 40 tygodniu ciąży będzie możliwa tylko w przypadku „poważnych deformacji” (dziecka nienarodzonego) lub w przypadku jego niezdolności do samodzielnego życia. Jednak jego słowa doprowadziły tylko do wzrostu oskarżeń o „dzieciobójstwo” pod adresem Demokratów.

 

Po przegłosowaniu skrajnie lewicowej ustawy aborcyjnej w stanie Nowy Jork, świat obiegły zdjęcia parlamentarzystów stanowych cieszących się z wejścia w życie skandalicznych przepisów. Do sprawy odniósł się prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.  

 

Jak powiedział we wtorkowym orędziu „nie istnieje większy kontrast dla pięknego wizerunku matki trzymającej dziecko niż przerażające obrazy, jakie nasz naród ujrzał w ostatnich dniach. Prawodawcy w Nowym Jorku cieszyli się z przegłosowania legislacji pozwalającej, by dziecko zostało rozprute z łona matki na chwile przed narodzeniem” – powiedział odnosząc się do możliwości wykorzystania ustawy w niektórych przypadkach. 

 

„To żywe, czujące, piękne istoty, które nigdy nie otrzymają szansy podzielenia się miłością i marzeniami ze światem” – dodał.

 

Donald Trump potępił też gubernatora Wirginii. Wezwał też kongres do przegłosowania ustawy zakazującej aborcji wobec dzieci odczuwających ból (w późniejszym okresie ciąży). „Pracujmy wspólnie, by zbudować kulturę celebrującą niewinne życie. Przyznajmy też wszyscy fundamentalną prawdę: wszystkie dzieci – narodzone i nienarodzone - zostały stworzone na święty obraz Boży” – podkreślił.

 

W Stanach Zjednoczonych aborcja jest zasadniczo legalna od wyroku Roe versus Wade w 1973 roku. Jednak niektóre stany wprowadziły dość znaczące ograniczenia. Ponadto w składzie Sądu Najwyższego przewagą dysponują sędziowie o konserwatywnych poglądach. Budzi to obawę Demokratów obawiających się odejścia od wyroku w sprawie Roe versus Wade.

 

Aborcja jest sprzeczna z prawem naturalnym i nauką Kościoła. Stanowi wykroczenie przeciwko V Przykazaniu Dekalogu. Warto też pamiętać, że zabójstwo niewinnego człowieka stanowi grzech wołający o pomstę do nieba. Narody dopuszczające się go powinny się zatem liczyć z zasłużoną karą.  

 

W tym kontekście warto też wspomnieć o słowach Katechizmu Kościoła Katolickiego. Jak w nim czytamy „ Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym każde spowodowane przerwanie ciąży. Nauczanie na ten temat nie uległo zmianie i pozostaje niezmienne” – czytamy w tym dokumencie.

 

Źródła: ncregister.com / Katechizm Kościoła Katolickiego / whitehouse.gov

mjend


DATA: 2019-02-08 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65997"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.