DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Szafa Czesława Kiszczaka skrywała rękopisy, maszynopisy i zdjęcia

Szafa Czesława Kiszczaka skrywała rękopisy, maszynopisy i zdjęcia
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Wśród materiałów zabezpieczonych w domu Czesława Kiszczaka są zdjęcia, rękopisy i maszynopisy zgrupowane w sześć obszernych pakietów. Jedynym znanym dokumentem jest ręcznie spisana notatka dotycząca spotkania z TW „Bolkiem” z 16 listopada 1974 roku.

 

- Podczas spotkania z prezesem IPN pani Kiszczak twierdziła, że jej mąż za życia powiedział jej, że jeśli będzie miała problemy finansowe to powinna zgłosić się do IPN – powiedziała w trakcie spotkania z dziennikarzami rzeczniczka Instytutu Pamięci Narodowej, Agnieszka Sopińska-Jaremczak.


W trakcie spotkania Łukasz Kamiński miał powiedzieć wdowie po komunistycznym generale, że wszelkie materiały stworzone przez SB powinny zostać przekazane IPNowi, a ich ukrywanie jest sprzeczne z prawem. Po tej rozmowie prezes Instytutu miał sporządzić notatkę, na podstawie której prokurator zadecydował o przeszukaniu.

 

„Dziś grupa wyznaczonych prokuratorów rozpoczyna formalne oględziny zabezpieczonej dokumentacji z udziałem specjalistów – archiwistów z Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN” – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez Agnieszkę Sopińską-Jaremczak.


Tymczasem Maria Kiszczak stwierdziła dziś w trakcie wywiadu, że wcale nie zamierzała sprzedawać materiałów męża. Zasugerowała, że to IPN sugerował pieniądze, a ona się na takie warunki zgodziła. – Gdyby nie to, co zrobił Kiszczak, nie byłoby Nagrody Nobla dla Polaka, nie byłoby polskiego bohatera. Gdyby te dokumenty były, no to... – ­ stwierdziła rozmawiając z RMF FM. Podkreślała, że przetrzymując w domu Kiszczak chronił Wałęsę.

 

Źródło: niezalezna.pl, RMF FM, Polska The Times

mat

 


DATA: 2016-02-18 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zdrajcy na usługach moskali, niczym jak kapo w żydowskich gettach, sprzedadzą wszystko by pławić się w bogactwach. Czy kapo i ich dzieci rządzą w Izraelu?
ponad 4 lata temu / Janosik
 
Sprawa śmierdzi mi. Doszukuję się 2 hipotez : 1)Wdowa po Kiszczaku boi się seryjnego samobójcy ( Jaroszewicze)i wolała się pozbyć zawczasu śmierdzących materiałów, o których istnieniu wiedzieli zagrożeni skandalem 2)W materiałach są może jakieś dowody kompromitujące prominentnych działaczy PIS. W związku z zagrożeniem jakie stanowi PIS dla bezpieki, należało go zneutralizować i przywołać do pionu. Wolałbym ten wariant 1) jako realny, bo tak siadają nam szanse na istotne zmiany w Polsce i pojawia się niebezpieczeństwo przyspieszonych wyborów.
ponad 4 lata temu / dywagacje
 
no coraz ciekawiej się robi; więcej takich spraw, wywiadów, a jest szansa, że cośkolwiek więcej się dowiemy o najlepszym z systemów jaki panował w Polsce po wojnie, praktycznie do dzisiaj;
ponad 4 lata temu / JARO
 
Dobrze, że piszecie Czesław Kiszczak, a nie generał Kiszczak (jeśli już, to generał SB, albo gienierał).
ponad 4 lata temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.