DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

„Sytuacja rodem z Agathy Christie. Starsza pani wysadza system” - Gadowski o wdowie po Kiszczaku

„Sytuacja rodem z Agathy Christie. Starsza pani wysadza system” - Gadowski o wdowie po Kiszczaku
fot.Grazyna Myslinska/FORUM

Witold Gadowski komentował w programie „Minęła dwudziesta” ujawnienie dokumentów zebranych przez gen. Czesława Kiszczaka. Zdaniem dziennikarza śledczego „To, co zrobiła Maria Kiszczak, to de facto wysadzenie III RP. Kłamstw założycielskich III RP. Wykonała najważniejszą pracę w swoim życiu i przejdzie do historii”.

Zdaniem Gadowskiego nie ma wątpliwości że dokumenty znalezione w domu gen. Czesława Kiszczaka nie pozostawiają wątpliwości, że to Lech Wałęsa był zarejestrowany, jako TW „Bolek”. – Szkoda, że pan prezydent nie przyznał się do tego wcześniej, bo być może nie byłoby tego zamieszania – mówił dziennikarz.

 

Ujawnienie „prywatnego archiwum” szefa komunistycznej bezpieki, to „sytuacja rodem z Agathy Christie”. – Starsza pani wysadza system. To, co zrobiła Maria Kiszczak, to de facto wysadzenie III RP. Kłamstw założycielskich III RP. Nie zrobiły tego żadne dysertacje naukowe, sążniste dyskusje polityczne, ale starsza, zdezorientowana pani, której pomyliły się adresy – mówił. – Bo zamiast udać się do Lecha Wałęsy i zażądać 90 tys. zł, udała się do IPN, bo coś jej się pokręciło w głowie. Wykonała najważniejszą pracę w swoim życiu i przejdzie do historii – dodał.

 

We czwartek prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował na konferencji prasowej o tym, co znaleziono w domu Czesława Kiszczaka. Znajduje się tam odręcznie zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, które jest podpisane „Lech Wałęsa Bolek” oraz pokwitowanie odbioru pieniędzy. Jak stwierdził Kamiński, dokumenty są autentyczne.

 

Źródło: TVP INFO

luk

 

 

  


DATA: 2016-02-19 17:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dobrze gada
ponad 4 lata temu / polak
 
Łukasz Kamiński nie miał czasu dla starszej pani przez 2 tygodnie? ale widocznie seryjny zamobójca był na chorobowym i wyłączył tel. i pocztę? Dlaczego. Bo panem historii jest Bóg
ponad 4 lata temu / pkp
 
oto miła, łagodna i bezinteresowna Maria Teresa Kiszczak... poetka, pisarka i autorka bajek dla dzieci.... można poczytać w necie....wzruszające...
ponad 4 lata temu / bajkopisarz
 
Nie zbadane są wyroki Boże , ani to kim posłuży się w swoim działaniu ! W tym przypadku posłużył się tą Panią ! Zresztą donosiciele i zdrajcy nigdy nie cieszyli się szacunkiem nawet u wroga . Cieszmy się ! W końcu powietrze w kraju zaczyna się oczyszczać !!!
ponad 4 lata temu / cecylia
 
cosik ostanio tylko o Bolku; a nie ma nawet słowa o Lolku i Tosi; gdzież to oni się podziali, co robią, jaką szykują nam niespodziankę? czy po tej niespodziance się podniesiem z ziemi? damy jeszcze raz radę dźwignąć się do boju? i czy to będzie już bój nasz ostatni? najzwyczajniej o przeżycie? zaczyna mocno śmierdzieć i cuchnąć; może warto posłuchać i spróbować podziałać z tymi, co to mają za hasło: "Kościół-Szkoła-Strzelnica-Mennica"? i nie wolno przestać zadawać rządzącym innych pytań niż o Bolka; są na dzisiaj, na już, inne, też bardzo pilne tematy do wyjaśnienia; pytajmy i patrzmy im na ręce; nie dajmy się kupić 500-et złotymi; byłoby to bardzo żałosne, gdyby tak się stało;
ponad 4 lata temu / JARO
 
O cóś idzie gra, widzimy proscenium, a co za kulisami: Ukraina, 65 mld USD + judeopolonia, Syria i Rosja, surowce energetyczne, wybory w USA - źle to wszystko wygląda...
ponad 4 lata temu / John Galt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.