DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Sytuacja Asii Bibi to nie przypadek. Co czeka Zachód wskutek islamizacji?

Sytuacja Asii Bibi to nie przypadek. Co czeka Zachód wskutek islamizacji?
fot. YouTube/ ROME REPORTS in English

Publicysta Louis Sergio Solimeo twierdzi, że przypadek Asii Bibi powinien stanowić przestrogę dla mieszkańców Zachodu. Pokazuje bowiem, co ich czeka, jeśli ich ziemie zostaną zdominowane przez muzułmanów.

 

Jak przypomina konserwatywny publicysta, Asia Bibi w czerwcu 2009 roku w pakistańskiej wiosce udała się w przerwie w pracy do studni po wodę. Lejący się z nieba żar sprawił, że musiała to uczynić. Kierując się siłą pragnienia, matka 5 dzieci zaczerpnęła wody. Wtem współpracujące z nią muzułmanki zaczęły oskarżać ją o spowodowanie zanieczyszczenia studni.

 

Doszło do sporu dotyczącego religii, podczas którego Bibi powiedziała, że Pan Jezus umarł za ludzi i zapytała, co takiego dla ludzi uczynił Mahomet. „Bluźnierstwo!!!” – wrzasnęły muzułmanki. Sprawa trafiła do sądu, a ten w 2010 roku na mocy prawa o bluźnierstwie skazał ją na śmierć. W jej obronie stanęło jednak 2 muzułmanów: gubernator regionu Punjab Salmaan Taseer i minister do spraw mniejszości Shahbaz Bhatti. Obydwaj zostali z tego powodu zamordowani przez fanatyków.

 

Wykonanie wyroku zostało jednak zawieszone wskutek międzynarodowego nagłośnienia sprawy. Po wielu zawirowaniach 31 października 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił chrześcijankę. Jednak grupy fundamentalistów islamskich ogłosiły, że i tak zabiją Asię Bibi. Jej los stoi więc pod znakiem zapytania. 

 

Jak zauważa Solimeo, problemy pakistańskiej chrześcijanki to nie tylko kwestia odległego kraju. Jej sytuacja powinna pomóc mieszkańcom Zachodu w uświadomieniu sobie, co ich czeka, jeśli ich kraje zdominuje islam. Publicysta zauważa, że w Europie jesteśmy świadkami rosnącej akceptacji dla szariatu i działalności islamskiej policji. Muzułmanie w Europie tworzą więc system prawa religijnego jako równoległy wobec cywilnego prawa poszczególnych krajów. Jest on oczywiście nielegalny, lecz mimo to funkcjonuje. Publicysta nawołuje, by ten dramatyczny epizod posłużył jako ostrzeżenie przed islamem, gdzie każdy aspekt życia ma charakter religijny.

 

Louis Serio Solimeo cytuje także modlitwę ułożoną przez Asię Bibi podczas Wielkiego Tygodnia w 2016 roku: „Zmartwychwstały Panie, pozwól Swej córce Asii powstać ponownie wraz z Tobą. Zerwij moje łańcuchy, uczyń me serce wolnym i pozwól wznieść się ponad zapory i bądź przy mej duszy, aby była bliska ludzi mi drogich i aby pozostała zawsze przy Tobie. Nie opuszczaj mnie w dniu próby, nie pozbawiaj mnie Swej obecności.

 

Ty, co cierpiałeś tortury i krzyż, ulżyj mojemu cierpieniu. Utrzymaj mnie przy Tobie, Panie Jezu. W dniu Twego zmartwychwstania Jezu pragnę modlić się za moich wrogów, za wszystkich, co mnie zranili. Modlę się do Ciebie za nich i błagam Cię, byś wybaczył im każde zło, jakie uczynili. Proszę cię Panie o usunięcie każdej przeszkody, abym otrzymała dobry dar wolności. Proszę o ochronę mej rodziny i mnie”.  

 

Warto pamiętać o tej modlitwie przy kierowanych do Nieba prośbach. Warto też podpisać petycję o udzielenie chrześcijańskiej matce 5 dzieci azylu w Polsce.

 

Źródło: tfp.org

mjend

 


DATA: 2018-11-08 15:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

historia kołem się toczy
4 miesiące temu / hm
 
Zamienic kilka slow z Pania Asi Bibi spogladajac jej w oczy to zaszczyt.
4 miesiące temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.