29 października 2018

Agitacja podczas „tęczowego piątku”? Homoaktwyści namawiali do głosowania

(fot. By Silar/Wikimedia)

„Pamiętaj o wyborach – głosuj na polityków wspierających prawa osób LGBT” – napisano w materiałach prezentowanych podczas „tęczowego piątku”. Warto jednak pamiętać, że agitacja wyborcza na terenie szkół jest w Polsce zakazana.

 

W piątek 26 października 2018 roku w kilkudziesięciu polskich szkołach zorganizowano tzw. „tęczowy piątek”, podczas którego m.in. wywieszano tęczowe flagi, a dzieciom rozdawano gadżety i materiały dotyczące subkultury LGBT. To jednak nie wszystko. Z doniesień „Gazety Polskiej Codziennie” wynika, że homoaktywiści prowadzili agitację wyborczą za pomocą haseł umieszczonych na rozdawanych ulotkach.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Pamiętaj o wyborach – głosuj na polityków wspierających prawa osób LGBT” – takie hasło znalazło się na jednej z ulotek, o czym informuje Jan Przemylski na łamach „GPC”. Jak zaznacza, jest to działanie sprzeczne z 108 art. par 2 Kodeksu wyborczego mówiącego wyraźnie, że agitacja wyborcza na terenie placówek edukacyjnych jest w Polsce zakazana.

 

Do całej sytuacji odniosło się Ministerstwo Edukacji Narodowej. – Mając na względzie związek czasowy działań podejmowanych przez stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii z kalendarzem wyborów samorządowych, a także treść rozpowszechnianych w środowisku szkolnym materiałów, możemy mówić o prowadzeniu przez ten podmiot agitacji wyborczej, tj. o działaniach polegających na publicznym nakłanianiu do głosowania w określony sposób – poinformowała rzecznik MEN Anna Ostrowska.

 

Jednocześnie zaznaczyła, że przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza prawna dotycząca działań organizatorów „tęczowego piątku”. Podobna analiza przeprowadzona będzie w odniesieniu do dyrektorów, którzy zorganizowali wydarzenie na terenie zarządzanych przez siebie placówek.

 

– Wiemy już, że akcja miała charakter marginalny i nie została przeprowadzona na taką skalę, o jakiej informowali organizatorzy. Ze wstępnych danych zebranych z poszczególnych kuratoriów oświaty wynika, że w niektórych województwach żadna ze szkół nie przystąpiła do akcji. Tam, gdzie to miało miejsce, dojdzie do szczegółowej analizy, czy nie zostało złamane prawo oświatowe, np. czy przystępując do akcji, dyrektorzy szkół mieli na to zgodę rodziców i czy w pełni ich o tym poinformowali – podawała rzecznik MEN.

 

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

PR

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 125 884 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram