DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bardzo interesujące. Słyszałam o tym dawniej, ale były pewne warunki (niepełnosprawność lub daleka droga do szkoły). Chciałabym wiedzieć, czy aktualnie jest możliwe nauczanie domowe zdrowego dziecka, kiedy mieszka się w b.dużym mieście?
ponad 4 lata temu / orsolinka
 
@Rysiek świat się zmienia i nie zawsze jest to zmiana na złe. Nie uważam, że to, że pracuję zawodowo (i planuję to robić nawet po urodzeniu dziecka, pomijając pierwsze lata życia gdy będę mu potrzebna cały czas) było pomysłem szatana. Mieszkam w mieście, mam pralkę, zmywarkę - to powoduje, że coś co kiedyś zajmowało całe dnie można zrobić po pracy, podzielić się obowiązkami (mężczyźni też mogą gotować i sprzątać i im męskości od tego nie ubyje!). Rób jak ty uważasz za słuszne, ja będę jak ja. Nie trzeba mówić, że mój sposób na życie jest gorszy i pochodzi od szatana.
ponad 4 lata temu / matylda
 
tzw. edukacja domowa to tylko uboczny i bardzo pozytywny skutek organizacji rodziny według tradycyjnych zasad. W takiej rodzinie ojciec jako głowa i obrońca ma obowiązek ją utrzymać, chronić przed trucizną świata. Matka, dusza i serce rodziny jest w domu, przy dzieciach, wypełnia miłością cały dom. W takich warunkach rodzina może wzrastać, by osiągnąć cel życia, czyli uświęcanie dusz i zbawienie. Wszystko inne jest drugorzędne i ma znaczenie, o ile służy pierwszemu celowi. Oczywiście diabeł nie śpi. Rujnuje rodziny przez pracę zawodową matek, obsesje edukacyjne rodziców tzw."wykształcenia" dzieci, niosące oświeceniowy chaos w głowach i duszach dzieci, pychę i konkurowanie między sobą. Do katolickiego ducha wzajemnej pomocy, życzliwości i poświęcenia jeszcze bardzo daleko. Kilka pokoleń wytresowanych przez system, wbitych w pychę i lęki spowodowało ciężką deformację duchową. Bogu dzięki niektórzy zaczynają się budzić.
ponad 4 lata temu / Rysiek
 
W Warszawie udało się z Moraczem. Kuratorium zakwestionowało im opinie psychologa (profesora Budajczaka, prekursora edukacji domowej!), z którym współpracują. W podskokach musieliśmy zdobyć opinię poradni, która ma wpis. Rozmowa z psycholog dała nam do myślenia. Szkoda naszej córeczki na byle jaką szkołę...
ponad 4 lata temu / PK
 
W Białymstoku edukację domową w duchu Tradycji Katolickiej prowadzi Szkoła Podstawowa św. Kazimierza Królewicza. http://kazimierz.edu.pl/
ponad 4 lata temu / DTK Białystok
 
Domowa edukacja? Czemu nie. Ale wszystko zależy głównie od rodzica. Ciekawe czy rodzic podoła programowi z różnych przedmiotów, aby dziecko nauczyć. Ale przecież takie dziecko może być lepiej wykształcone.
ponad 4 lata temu / TROOPER
 
szkoda, że Autor nie pisze o gehennie admistracyjnej, jaką muszą przejść rodzice, by wyrwać swoją pociechę z łap Lewiatana przymusowej szkoły państwowej... bo poza tym wolność aż gwiżdże.....
ponad 4 lata temu / delgado
 
Szczególnie w edukacji musimy brać pod uwagę to, że człowiek, to C+U+D. Zatem jego rozwój, to harmonijny rozwój fizyczny, umysłowy i duchowy.
ponad 4 lata temu / Emanuel Czyżo
 
Można powiedzieć, że prekursorem edukacji domowej był Marek Karwowski z 40-latka, który z kumplami założył DSP, czyli Dobrowolną Szkołę Postępową...
ponad 4 lata temu / John Galt
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.