DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2018 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Syryjskie wojsko zestrzeliło izraelski myśliwiec F-16

Syryjskie wojsko zestrzeliło izraelski myśliwiec F-16
fot. Wikimedia Commons

Izraelski myśliwiec F-16 został zestrzelony przez syryjski system obrony przeciwlotniczej – podaje BBC. Syria tłumaczy zdarzenie wzrostem agresji ze strony Izraela. Dodaje, że zestrzelony samolot dokonał wcześniej ataku na jedną z baz wojskowych w centralnej części kraju.

 

Należący do sił izraelskich myśliwiec F-16, rozbił się tuż po syryjskim ostrzale przeciwlotniczym. Izraelskie wojsko podaje, że prowadziło ofensywę przeciwko irańskim celom w Syrii. Z kolei przedstawiciele syryjskiej armii podają, że ostrzał myśliwca F-16 był konsekwencją narastającej agresji ze strony Izraela. W wyniku działań, samolot spadł w pobliżu ruchliwej ulicy w północnym Izraelu. BBC podaje, że nikt nie ucierpiał, a piloci są bezpieczni.

 

Izrael tłumaczy, że przeprowadził działania z użyciem F-16 ze względu na wystrzelenie z terytorium Syrii irańskiego drona. W oświadczeniu izraelskie wojsko stwierdziło, że „śmigłowiec bojowy skutecznie przechwycił irański UAV [bezzałogowy statek powietrzny – przyp. red.], wystrzelony z Syrii i infiltrujący Izrael”.

 

Z kolei Syria odpowiada, że nie wyraża zgody na kolejne ataki ze strony Izraela. Korespondent BBC na Bliskim Wschodzie – Tom Bateman mówi, że izraelskie uderzenia w Syrii nie są niczym niezwykłym, ale utrata myśliwca oznacza poważną eskalację napięcia.

 

BBC dodaje, że w związku z ostrzałem, na obszarach północnego Izraela i na okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan, zabrzmiały czerwone syreny alarmowe. Mieszkańcy zgłosili również, że słyszeli wiele eksplozji na obszarze w pobliżu granic Izraela z Jordanią i Syrią. „Jerusalem Post” donosi, że Izrael stracił samolot w walce po raz pierwszy od 2006 roku, kiedy izraelski helikopter został zestrzelony nad Libanem przez rakietę Hezbollahu.

 

 

Źródło: bbc.com

 

WMa

 

 


DATA: 2018-02-10 16:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Izrael ma poważny problem bo przy jego granicy są irańskie komanda. Dlatego Polska powinna stawiać sprawę jasno: nie będzie już poparcia dla Izraela za darmo. USA musi przekazać Polsce najnowocześniejszą broń i to za darmo, a nie po paskarskich cenach. I Żydzi muszą zaprzestać plucia na Polskę.
6 miesięcy temu / Polak
 
@ Adrian Ignorancja jest złem. Pamiętaj, że to Izrael razem z USA sposnoruje światowy terroryzm by ograniczać prawa ludzi.Syria jest suwerennym państwem a Izrael dokonuje aktów agrsji wobec tego państa naruszając jego przestzeń powietrzną i atakując jego armię. Bardzo dobrze, że synagoga szatana straciła samolot,taka nauczka im się należy.
6 miesięcy temu / Alex Wolf
 
A co ten samolot robił na terenie Syrii? Ale byłby rejwach gdyby sytuacja była odwrotna i to syryjskie samoloty latały sobie i strzelały nad Izraelem. Widać Żydzi uważają, że im wolno więcej.
6 miesięcy temu / abc
 
Boże chroń Israel! Żydzi wiedzą, co to znaczy żyć wśród arabów. Niemcy już też wiedzą i cierpią... Obyśmy my uniknęli tych doświadczeń z pogańskimi arabami! Serdecznie pozdrawiam ISF (Israel Defense Forces). Jestem całym sercem po Waszej stronie! Pozdrawiam Adrian
6 miesięcy temu / Adrian
 
Semici walczą z Semitami, gdzie nie spojrzeć antysemici
6 miesięcy temu / kskiba19
 
Nie ma co plakac USA na pocieszenie przekaze izraelowi 10 takich samolocikow....
6 miesięcy temu / Servus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.