DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Syryjski patriarcha sprzeciwia się twierdzeniu, że islam jest religią pokoju

Syryjski patriarcha sprzeciwia się twierdzeniu, że islam jest religią pokoju
forums.catholic.com

Ignacy Józef III Younan, katolicki patriarcha Antiochii, podczas pobytu w Kanadzie wezwał kraje Zachodu do porzucenia sojuszów z państwami Bliskiego Wschodu, w których chrześcijanom nie gwarantuje się swobody wyznania. Stanowczo zaprzeczył też twierdzeniom, jakoby „w islamie nie było nic z przemocy”.


Patriarcha po raz kolejny potwierdził, że istnienie chrześcijaństwa w Iraku i Syrii jest zagrożone, przewidując, że wyznawcy Chrystusa znikną z tamtych ziem, jeśli Zachód nie zechce bronić fundamentalnego prawa do swobodnego wyznawania religii. – Zagrożone jest więc nie tylko życie chrześcijan, ale i w ogóle istnienie Kościołów Wschodnich, które trwają tam bezpośrednio od czasu Apostołów – zauważył Ignacy Józef III Younan, przemawiając na dorocznej konwencji Rycerzy Kolumba w Toronto.


Według duchownego chrześcijanie są dziś „gatunkiem zagrożonym” a ich eksterminacja odbywa się – w przeciwieństwie do chociażby ludobójstwa Ormian z początku XX wieku – na oczach całego świata. - Obojętność świata na te wydarzenia jest zatrważająca  - przyznał. – Przetrwania tych ludzi na Bliskim Wschodzie nie zapewni pełna hipokryzji, makiaweliczna polityka Zachodu! – dodał. Hierarcha wprost powiedział, że chodzi o utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z państwami tego regionu i kupowanie od nich ropy naftowej, co wymaga udawania, że nie widzi się morderstw popełnianych na niewinnych ludziach.


Ignacy Józef III Younan zaprzeczył też twierdzeniom niektórych hierarchów z Europy, według których islam nie ma nic wspólnego z przemocą. Wyjaśnił, że chrześcijanie na Bliskim Wschodzie ze zdumieniem przyglądają się, jak kraje Zachodu przymykają oczy na zagrożenia stwarzane przez partie polityczne opierające swój program na islamie. Przypomniał przy tym motto Bractwa Muzułmańskiego: „Allah jest naszym celem. Prorok naszym przywódcą. Koran naszym prawem. Dżihad naszą ścieżką. Śmierć na ścieżce Boga jest naszą jedyną nadzieją”.


Patriarcha odniósł się również do dokonanego przez islamistów mordu na francuskim duchownym ks. Hamelu. – Kto wychował tych młodych mężczyzn, którzy dokonali tego czynu? Przecież zrobił to ich imam, który separował ich od innych francuskich dzieci i kazał uczyć się na pamięć wersów Koranu – przypomniał. Duchowny dodał, że w Koranie istnieją rzeczywiście wersety wzywające do tolerancji, ale nie można milczeć o tych fragmentach, które wzywają do agresji. – Jeśli powiesz dzieciom, że te wersety nawołujące do nienawiści i przemocy pochodzą od Boga, będziesz w stanie przemienić młodego człowieka w bestię – dodał Ignacy Józef III Younan.


Duchowny podkreślił, że Zachód zrobił sporo jeśli chodzi o pomoc humanitarną dla chrześcijan w Syrii. Ale wyraził też ubolewanie, że w dzisiejszych czasach, świat jest bardziej oburzony niszczeniem dzieł archeologicznych, takich jak miasto Palmyra, niż zabijaniem ludzi, którzy musieli uciekać z tych regionów okupowanych przez Państwo Islamskie.

 

 


Źródło: cruxnow.com

malk
DATA: 2016-08-07 20:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ISLAM NIE JEST RELIGIĄ, TYLKO SYSTEMEM POLITYCZNYM A Z POKOJEM MA TYLE WSPÓLNEGO ILE LUCYFER Z POKORĄ, CZYLI NIC. JEŚLI KTOŚ ZADA SOBIE CHOĆ TROCHĘ TRUDU SZYBKO ZORINTUJE SIĘ O CO KAMAN. CSSML
ponad 3 lata temu / owca.Jezusa
 
Kościół nie jest fabryką prawdy ani jej producentem. Kościół strzeże prawdy i ją głosi. Głos Patriarchy wpisuje się w głos Kościoła. Taka jest prawda o tym zbrodniczym systemie i takie fakty.
ponad 3 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.