DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2018 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Syria: fatwa zezwalająca na gwałcenie chrześcijanek

Syria: fatwa zezwalająca na gwałcenie chrześcijanek
Fot. ZUMA Press/Forum

Jordański szejk daje przyzwolenie na gwałcenie chrześcijanek. Jego zdaniem islam tego nie zabrania. W niebezpieczeństwie są także kobiety wyznające alawizm. One również w opinii szejka mogą być legalnie gwałcone.

 

Ks. David Fernandez, misjonarz z Instytutu Słowa Wcielonego, poinformował Agencję Fides, że w ostatnich dniach ponad 300 chrześcijańskich rodzin opuściło Cheik Maksud, dzielnicę Aleppo, zdobytą przez islamskich rebeliantów. Co najmniej 120 wyznawców Chrystusa skryło się w klasztorze należącym do Zgromadzenia Braci Marystów. Wśród uchodźców znajduje się wiele kobiet zgwałconych przez rewolucjonistów.

 

Gwałciciele mają na swe ohydne czyny przyzwolenie Yasir al-Ajlawni, salafickiego szejka, pochodzenia jordańskiego, zamieszkały w Damaszku.

 

W materiale zamieszczonym w Internecie oświadczył, że „legalne jest gwałcenie przez opozycjonistów Bashara al Assada, wszystkich kobiet syryjskich, które nie nią sunitkami”. Deklaruje on, że „porywanie i gwałcenie kobiet chrześcijańskich lub alawickich nie stoi w sprzeczności z nakazami islamu”.

 

 

FLC


DATA: 2013-04-09 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ujawnia się oto cała prawda o zbrodniach wspieranych przez USA i kraje zachodnie "rebeliantów" i "zwolenników demokracji", którzy za ich wsparciem dokonają zniszczenia i rozkradzenia państwa syryjskiego i uczynią z wielokulturowego i tolerancyjnego wobec chrześcijan kraju republikę islamską, oraz ich oficjalnego poparcia przez właśnie takich szejków czy ulemów, którzy chcieliby, żeby cały świat był islamski. Dlatego trzeba udzielić wsparcia legalnej władzy syryjskiej, która jedyna jest gwarantem stabilizacji tego kraju i niedopuszczenia do masowego exodusu naszych braci w wierze, do którego doszło chociażby w Iraku! Niech żyje Baszar al-Assad, obrońca chrześcijan i syryjskiego państwa!
ponad 5 lat temu / Rumek
 
Ale dzicz !
ponad 5 lat temu / bogu
 
a co na to lewacy
ponad 5 lat temu / ahoj
 
ad/Wers Teraz Kościół jest wędrujący a nie walczący. Ciekawe dokąd wędruje?
ponad 5 lat temu / Andzia
 
Z tym wielbieniem islamu przez zachód to macie jakies niejasne informacje...Muzułmanie nie lubią Zachodu i chcą,zeby ich religia wyznaczała ustrój i polityke państwa...Raczej to działania zmuszające mniejszość chrześcijańską do zmiany religii na jedyna słuszną wg nich...Jest to przykre i krzywdzace...Sercem jestem z chrzescijanami w tym trudnym dla nich położeniu:(
ponad 5 lat temu / Anema
 
i want tell you that you are wrong ,, and all your words incorrect . from where you bring this news ? do you have any idea what is going on inside Syria ?? a lot of kids killing daily , no body move from free Europe , but when someone stupid like this writer say about Christian people all racism people move . this is really ugly news and stupid essay .
ponad 5 lat temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.