DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Synod Młodych: jedna z grup postuluje akceptację surogacji i adopcji dzieci przez homozwiązki

Synod Młodych: jedna z grup postuluje akceptację surogacji i adopcji dzieci przez homozwiązki
kard Maradiaga fot. YouTube / chiesadimilano.it

Grupa, której przewodniczy honduraski kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga, jako jedyna w swoich postulatach zawarła wezwanie do akceptacji przez Kościół surogacji oraz adopcji dzieci przez homozwiązki. Dodatkowo, zachęciła hierarchów do głębszego pochylenia się nad problemem zaakceptowania osób LGBT w Kościele.

 

„Mamy problem co zrobić z homoseksualistami, którzy nie mogą zostać pozbawieni opieki duszpasterskiej, a którzy otrzymują już wiele innych form wsparcia, takich jak: legalizacja małżeństw homoseksualnych, łona do wynajęcia, adopcja dzieci przez pary jednopłciowe. Wszystko to zapewniają, wspierają i finansują już międzynarodowe organizacje pozarządowe” - przedstawiała swoje postulaty jedna z grup synodalnych obradująca pod przewodnictwem kard. Oscara Rozdrigueza Maradiagi. Wnioski z prac tej, jak i innych grup stanowiły zakończenie obrad nad drugą cześcią instrumentum laboris, dokumentu roboczego. 

 

Była to jedyna grupa poruszająca kwestie surogacji czy adopcję dzieci przez homozwiązki. Kard Maradiaga jest jednym z hierarchów wchodzących w skład grupy „C-9”,zrzeszającej bliskich doradców Franciszka. Był on w przeszłości oskarżony o ukrywanie skandali homoseksualnych w jednym z honduraskich seminariów oraz nadużycia finansowe. W jego ocenie, obecne oskarżenia dotyczące ukrywania skandali pedofilskich określa jako atak „żydowskich mediów” na Kościół.

 

Oprócz wzmianki o stosunku Kościoła do homozwiązków, hiszpańskojęzyczna grupa kard. Maradiagi wsazywała m.in. na niebezpieczeństwo gangów oraz trudności związane z opuszczeniem tego środowiska.   

 

Kościół wyraźnie naucza, że celowe poczęcie dziecka poza zawartym małżeństwem jest grzechem śmiertelnym. „Techniki, które powodują oddzielenie rodzicielstwa wskutek interwencji osoby spoza małżeństwa (oddawanie spermy lub jaja, macierzyństwo zastępcze), są głęboko niegodziwe. Techniki te (sztuczna inseminacja i sztuczne zapłodnienie heterologiczne) naruszają prawo dziecka do urodzenia się z ojca i matki, których zna i którzy połączeni są węzłem małżeńskim. Techniki te pozostają w sprzeczności z wyłącznym prawem małżonków do stania się ojcem i matką wyłącznie dzięki sobie” (KKK 2376).

 

Adopcji dzieci przez homozwiązki stanowczo sprzeciwiał się Jan Paweł II. W 1999 r. pisał: „kiedy związki domagają się adopcji dzieci, tak naprawdę wykazują głęboką pogardę dla dobra dziecka odmawiając mu prawa do wzrastania w najkorzystniejszym dla niego środowisku (…) związki homoseksualne są godnym ubolewania zniekształceniem tego, co powinno być komunią miłości między mężczyzną a kobietą”.

 

Źródło: lifesitenews.com / teologia.pl
PR


DATA: 2018-10-17 15:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moim zdaniem mamy do czynienia dzisiaj z dwiema opcjami kościołem i anty, dobrem i złem itd. I na Synodach te dwie opcje się ścierają. Ta gorsza moim zdaniem wygrywa, prze do przodu a ta lepsza jest w defensywie.
4 miesiące temu / Kościół domem wszystkich
 
Zitella, to jest wyraźne pochylenie się z zatroskaniem, że Kościół nie dogania świata w akceptacji dla grzechów, które bardzo chcieliby dokonywać czynni homoseksualiści.
4 miesiące temu / sp
 
A kiedy zatwierdzą sodomię ze zwierzętami?
5 miesięcy temu / DNA
 
Fajnie ,że chcą walczyć o prawa do adopcji gejów. A gdzie są w tym prawa dziecka ? O to nie walczą?
5 miesięcy temu / trooper
 
Pyszności... LGBTQI+ wiosnom kościoła... Mniam. "Słuszną linię ma nasza Partia".
5 miesięcy temu / ma
 
ekskomunika dla heretykow. wróć? papież Franciszek niestety ich popiera więc można zapomnieć o ekskomunice
5 miesięcy temu / kogo obchodzi KKK. czytajcie Biblię
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.