DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Synod diecezji trewirskiej dyskutuje o „błogosławieniu” homoseksualnych par

Synod diecezji trewirskiej dyskutuje o „błogosławieniu” homoseksualnych par
von Berthold Werner (Eigenes Werk) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) oder CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Podczas czwartego zebrania generalnego synod diecezji trewirskiej zajął się… pomysłami reform w Kościele. Podczas trwających trzy dni (14-16 maja) dyskusji w kościele św. Elżbiety w Koblencji mówiono między innymi o parytetach płciowych na kierowniczych stanowiskach kościelnych. Jedna z komisji przygotowawczych wezwała biskupa do błogosławienia  par homoseksualnych oraz związków osób po rozwodzie. 

 

Synod diecezji trewirskiej podczas swojego czwartego zebrania generalnego zajął się koncepcjami reform Kościoła. Podczas trwających trzy dni (14-16 maja) dyskusji w kościele św. Elżbiety w Koblencji mówiono między innymi o parytetach płciowych na kierowniczych stanowiskach kościelnych, błogosławieństwach par homoseksualnych oraz o stworzeniu nowych dużych parafii w samej diecezji trewirskiej.


Podstawą prac synodu, który zgromadził ponad 250 osób, były materiały przygotowane przez dziesięć specjalnych komisji. Komisje zajmą się teraz nanoszeniem na nie poprawek. Kolejny synod przewidziany jest na sierpień tego roku. Ogłoszenie dokumentów odbędzie się z kolei na ostatnim tegorocznym zebraniu, w grudniu.


Wiele uwagi wzbudziła propozycja jednej z komisji, która domagała się, by trewirski biskup Stefan Ackermann odszedł od katolickiego nauczania. Komisja zasugerowała, że pasterz powinien podchodzić do osób żyjących w homoseksualnych związkach „bez oceniania”. Zachęcano też bp. Ackermanna, by błogosławił związki jednopłciowe oraz powtórne związki osób po rozwodzie.  Biskup wyjaśnił, że wprowadzenie podobnych zmian sprzeciwiałoby się prawu kanonicznemu i jest krokiem za daleko. Biskup miał stwierdzić, że musi po osobistych rozmowach z odpowiedzialną komisją wyznaczyć pewne granice proponowanych reform. Z relacji medialnych nie jest jasne, czy tym zastrzeżeniem bp Ackermann objął także błogosławieństwa dla rozwodników w nowych związkach.


W przeszłości bp Ackermann na kilku obszarach sprzeciwiał się katolickiej Tradycji. W lutym ubiegłego roku w rozmowie z „Mainzer Allgemeinen” wskazywał, że postrzeganie powtórnego związku cywilnego po rozwodzie jako grzech śmiertelny jest niezgodne z duchem czasu. Twierdził, że grzechem śmiertelnym nie są też stosunki przedmałżeńskie. Uznał ponadto, że rozróżnienie między „sztuczną” a „naturalną” antykoncepcją jest „sztuczne” właśnie. Wreszcie przekonywał, jakoby nie należało mówić, że homoseksualizm jest sprzeczny z naturą.
 

Pach/de.radiovaticana.va/bistum-trier.de

DATA: 2015-05-19 08:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ich efektem jest Franciszek a oni są efektem Franciszka.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Boże BASTA będzie srogie.
ponad 5 lat temu / jarek
 
Czy Franciszek chce ostatni zgasić światło? Czy nie powinien upleść bicza z powrozów i zrobić z niego użytek? Miliony owieczek wpada w przepaść.Pijani pasterze zaganiają je do otchłani. To jakiś zły sen. Ocaleje tylko garstka?
ponad 5 lat temu / Leaf427
 
Taka ładna katedra, a już heretycy nią rządzą. Panie widzisz i nie grzmisz.
ponad 5 lat temu / stoLica
 
Gdzie jest Papież????? Na co jeszcze czeka?
ponad 5 lat temu / Zibby
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.