Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

„Synod Amazoński… i co dalej?”. Krystian Kratiuk i Jerzy Wolak w klubie SKAWIŃSKA 13


Odtwórz w YouTube
 

Stało się – większość ojców synodalnych kończącego się właśnie Synodu ds. Amazonii poparło rewolucyjny punkt dokumentu końcowego. Mówi on o możliwości wyświęcenia na kapłana mężczyzny, który jest żonaty. Jeśli papież się na to zgodzi, będzie to koniec celibatu jaki znamy w Kościele rzymsko-katolickim. I to nie tylko w Amazonii.

 

 

Miniatura: Fot. REMO CASILLI/ Reuters/ Forum

 

 

Polecamy nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.


 


DATA: 2019-12-02 14:43:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Przed "co dalej" jest historia opisująca "jak do tego doszło". W tej historii są świadectwa starych Księży, którym powiedziano, że teraz mamy Nowy Kościół i Wierzymy po Nowemu, bo jesteśmy mądrzejsi a poprzednicy byli niedouczeni. I wtedy tylko POBOŻNY stary Ksiądz zadawał pytanie> To jak to? ja się myliłem > źle wierzyłem i źle służyłem Panu Bogu przez całe moje życie ? Dlaczego to przypominam ? Ponieważ tak jak ci pobożni Duchowni musieli ODEJŚĆ i "zniknąć" z Kościoła tak teraz widzimy nie tylko ZNAKI KATASTROFY ale jej autorów z tytułami dr i profesorów zatrwożonych swoim "dziełem". Przychodzi refleksja, że ci którzy tak sie WYMĄDRZALI i POUCZALI z Katedr tworząc Nowy ZREFORMOWANY kościół - zaprzeczając Niezmiennej Nauce Kościoła Katolickiego, ODRZUCAJĄC DOGMATY i ŚWIĘTĄ TRADYCJĘ będą musieli ZAPRZEĆ SIĘ SWEJ FAŁSZYWEJ MĄDROŚCI, TYTUŁÓW i HONORÓW swego fałszywego 'DZIEŁA" życia . I tylko wtedy mogą ODZYSKAĆ SZACUNEK i ZADOŚĆ CZYNIĆ BOGU i ludziom.
6 miesięcy temu / iskierka
 
Nikt poza Wami - PCh nie przekazywał informacji z tego sabatu amazońskiego w Watykanie. To my obserwatorzy DZIĘKUJEMY Redaktorom PCh. W kwesti pytania: Co dalej ? Wszystko w rękach Pana Boga - może ulituje sie nad nami jeśli weźmiemy przykład z mieszkańców Niniwy.> "Wory pokutne i proch na głowę" !. Prof.S.Grygiel w "Warto rozmawiać" konkludował - Pan Bóg NIE POZWOLI się obrażać i da stosowną odpowiedź - karę. Inni pobożni i POSŁUSZNI De-formatorom księża zalecają ciągłą modlitwę wiernym aby za dużo nie myśleli i nie zadawania drażliwych pytań o II S.W., synod amazoński , ZMIANY W NAUCZANIU. Jakby co to wszyscy są USPRAWIEDLIWIENI. Wierni bo NIE WIEDZIELI a Proboszczowie / Pasterze bo byli POSŁUSZNI i POKORNIE wykonywali polecenia z Watykanu BUDUJĄC NOWY OTWARTY NA RÓŻNORODNOŚĆ religii i kultur ekumeniczny kościół New Age.
6 miesięcy temu / iskierka
 
Parę lat temu zastanawiałem się dlaczego w Piśmie Świętym jest napisane, że "tchórze nie odziedzicza Królestwa Niebieskiego". Teraz jest to bardziej zrozumiałe.
6 miesięcy temu / Second
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 140 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.