DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Problem tkwi w Vaticanum II!Ważne lata 1948-63 utorowały drogę do niego.Każdy katolik powinien tego wysłuchać:14 września br - ?Kościół Katolicki w czasach zamętu. Elementy diagnozy i remedia?
8 miesięcy temu / stefan
 
Czy Watykan nie ma innych problemów, jak ekologia,a Papież innych współpracowników jak heretyk Boff?
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Zdaniem Sołowiowa Antychryst będzie też ekologiem lub przynajmniej miłośnikiem zwierząt. Kto ma uszy, niechaj słucha. ''Krótka opowieść o Antychryście'' - Włodzimierz Sołowjow
8 miesięcy temu / Ewa
 
nie zgadzam sie z opiniami Casciolego. to co on pisze, to dziwne robienie zamentu w doktrynie kościoła, doktryna laudato sie nie jest czystym moralizowaniem, tzn. nierealnym spojrzeniem czy wizją. Ochrona przyrody jest koniecznością. A co do aborcji, to po prostu trzeba zrozumieć, a aborcja zawsze jest złem..., niezależnie od faktu ochrony środowiska, i dziwię, się ze autor tego nie rozumie, i warunkuje to od stanu faktycznego tejże ochrony...., To że moze się zdarzyć fałszywy program ONZ co do ochrony środowiska, tj. pod względem moralnym, nic nie znaczy do faktu, że nauka kościoła na obecny moment jest moralnością, czyli dąży do świętości człowieka..., i w taką wierzy. Zatem jeszcze raz, autor mając obawy o brak praktycyzmu doktryny Laudato si, zapomina że świętośc i powołanie do niej dzisiaj jak i zawsze - i w przyszłości także - była i będzie mało praktyczna. Występowała poza wymiar racjonalistycznego, materialnego myślenia. pozdr.
8 miesięcy temu / sten
 
Probemem jest to,że robiący zaocznie odpowiednik matury człowiek zostal paieżem.Że przepychano go przez wszystkie szczeble kariery kościelnej wszelkimi sposobamipytanie kto i dlaczego?,legalnymi i nielegalnymi.Że nikt się nie zajął jego osobą na tyle wcześnie,by powstrzymać to szaleństwo,że Kościół nie storzył żadnych mechanizmów obronnych przed promowaniem apostatów,nieuków i ludzi po prostu nie wierzących w Boga I tacy mogli robić karierę,jaką zrobił chocby Marcin Luter.Gdyby zatrzymano to szaleństwo wtedy,nie mielibyśmy obecnego problemu.214 stronicowa Laudato si,to są wierutne bzdury i głupstwa.Zajmowałem się przez lata badaniami podstawowymi z dziedziny ochrony środowiska i w głowę zachodziłem jak taki dokument mógł w ogole powstać i zostać ogłoszony w ramach magisterium.Jeśli do tego mogło dojść,to każda głupota jest możliwa.Laudato si wykracza z załozenia poaz zakres jurysdykcji Kosioła i zajmuje się sprawami o których pojęcia nie ma.Teraz mamy konsekwencje
8 miesięcy temu / Michał Rogozi
 
Zalozmy wiec czysto teoretycznie, ze po 44 latach od tzw upadku komunizmu, ktory oglosila rozpromieniona i goraca Joanna S. - mimo wielu ciagle tych samych buz, Polska dogoni Hiszpanie czyli uznajmy - srednia europejska, to kraj w Europie, w srodku Europy pobije rekord Guinessa w dziedzinie...ekonomia, a Nobel w dziedzinie - pokoj i sprawiedliwosc...tym razem dla prezesa K. tez pewien, a jak beda protesty targowiczan, to nobel za pokoj dla narodu.
8 miesięcy temu / Teddy Bear
 
Czyńcie sobie Ziemię poddaną. Poddaną, a nie zaoraną!
8 miesięcy temu / Manthas
 
Wbrew pozorom lasy deszczowe Amazoni - otwieraja przed Rzymem duze perspektywy finansowe. Prosze zwrocic uwage na co kladzie sie nacisk...na ochrone srodowiska, a wiec koncesje na wydobycie ropy. Obecnie lasy deszczowe Amazoni sa dewastowane przez firmy naftowe, wody sa skarzone...plemienia z lasow przenosza sie do miast, a w miescie musza zdobyc zawod, a to z kolei zmusza do pewnych ram i dyscypliny do ktorej nie sa przywykli i zyja w slamsach. Jezeli zatem kosciol rzymski kladzie nacisk na ochrone srodowiska, to i bedzie rozdawal koncesje w trosce o Indian i las...tak jak po bitwie pod Waterloo dla przykladu - przejal bank Anglii.
8 miesięcy temu / Teddy Bear
 
Problemem nie jest nurt ekologiczny. Problemem jest apostazja, która się za nim kryje.
8 miesięcy temu / Cz
 
@skwarka -coś zalatuje smrodkiem twoja zdolność logicznego myślenia - ograniczasz czynność "odrzucenia" chyba do okładki i papieru nie biorąc pod uwagę treści= sensuprawdy lub kłamstwa, które to decydują o odrzuceniu lub nie! Jeśli Humanae Vitae broniło Prawdy Życia - to złem jest odrzucanie tego dobra! Jeśli nowa encyklika sączy kłamstwo o Bogu, człowieku i naturze - to dobre jest jej krytykowanie i odrzucenie! Jest to jak najbardziej logiczne i konsekwentne! STOSUNEK DO PRAWDY JEST WAŻNY a nie autor!
8 miesięcy temu / pieróg
 
-100 ofiar reżimu komunistycznego-...X 10 letkko liczac nie liczac milionow, ktorzy Polske opuscili. Dzis mozna powiedziec, ze przewidzieli przyszlosc, bo i dzis mowia, ze za 14 lat dogonimy srednia europejska, a niemca dogonimy za 21 lat.Natomiast 30 lat temu mowiono, ze Polska za 10-15 lat dogoni Hiszpanie. Wowczas Polska byla tygrysem Europy,dzis jest najbardziej rozwijajaca sie gospodarka...doszlo juz do tego, ze pewien Polak juz w trzecim pokoleniu w Ameryce nie dosc, ze byl pelen podziwu dla polskiej gospodarki,to do tego spytal mnie o cene -big macka w Polsce, bo jak powiedzial cena big macka pokazuje poziom polskiej gospodarki...kiedys poziomem mocy polskiej gospodarki byla cena vodki w pewex...pamietam, ze pol litra jak pierwszy raz odwiedzilem polske, a bylo lato roku 1989, to 0.89 centa.Powiedzialem Jozefowi, ze cena big macka to napewno z 10 zlotych, a dollar ma sie 1 do 4 to z $2.50.BTW big maca ostatni raz jadlem w Macdonalds w Gdansku na dworcu w 1991
8 miesięcy temu / Teddy Bear
 
@Skwarczak Ani obłuda, ani niekonsekwencja, jedynie tym sposobem się uwidacznia, że ludzie mają rozum oświecony wiarą i istnieje sensus fidelium, który trzyma się zdrowiej nauki. Nie chodzi zatem w pierwszym rzędzie o to, kto mówi,ale co mówi. Jak ostrzegał już Duch Święty przez św. Pawła: Ga 1, 8: Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! I wyraźnie mówi, jak i u Ojców Kościoła można znaleźć, że nie należy okazywać posłuszeństwa fałszywym, nowym doktrynom, nawet gdy je podaje apostoł a nawet sam anioł. Również Papież Benedykt o tym mówił, że papież nie ma władzy nad doktryną, a jedynie ma jej strzec, okazując posłuszeństwo.
8 miesięcy temu / j.s.
 
Nie rozumiem teraz waszego podejścia. Krytykujęcie tych co podważają Humane Vitae.I słusznie. A sami robicie to samo podważając i odrzucając encyklike innego papieża. To straszna niekonsekwencja i zalatuje obłuda
8 miesięcy temu / skwarczak
 
Jak moja matka moze powtarzac brednie...jak moja matka siedzi z tylu.
8 miesięcy temu / Teddy Bear
 
Nic nowego ODRZUCENIE BOGA było w Rodzaju 11, Rodzaju 18.1-24 , w 2 Królewskiej 17.7-29 Ktoś powie to ST a Św.Paweł w liście do Rzymian 1.21-25. LGBT, ekologizmy, zrównoważone rozwoje i ewolucja, prawa człowieka dla zwierząt to współczesne bożki mieszkańców ziemi.
8 miesięcy temu / A Biblia na to
 
aaa...a co dobrego było w stanie wojennym? 100 ofiar reżimu komunistycznego, cofnięcie Polski w rozwoju o 10 lat czy zagrabienie majątku narodowego przez bolszewików?
8 miesięcy temu / Darius
 
Problem w tym aby wszelkim tym herezjom sie mocno sprzeciwiac i je odzucac juz teraz strach pomyslec co moze byc kiedy mafia St. Gallen ustawi nastepne konklawe i wyjdzie Ladato si II w ktorym to juz golabek moze chodzic do spowiedzi do szamana by ten zlal na niego oczyszczjaca energie z grzechotki a zapisami w doktrynie nakazywac beda w to wierzyc pod kara piekla.
8 miesięcy temu / Nick
 
Kiedy to czytam przychodzi mi na myśl książka Malachi Martina "Zakładnicy diabła", opisująca pięć autentycznych przypadków opętania. Co najmniej dwa z nich zaczynają się właśnie w ten sposób, że przyszły opętany jest zafascynowany naturą i chce się z nią stopić, a Chrystus staję się tylko punktem kulminacyjnym ewolucji stworzenia. Skoro w pojedynczych przypadkach prowadzi to do opętania, to strach pomyśleć co się stanie, jeśli Kościół będzie oficjalnie te bzdury wtłaczał ludziom do głowy.
8 miesięcy temu / Iw
 
Problem tkwi w tym, ze was angarzuja w ich problemy...a wy wstepujecie na dzialo jakby to chodzilo o obrone wiary. A oni z malpy powstali i wracaja do malpy.
8 miesięcy temu / mee...
 
Jak mawiał już na początku lat 90tych pewien doktor na PK - "termin >zrównoważony rozwój< jest sam w sobie fałszywy, gdyż każdy rozwój oznacza wytrącenie z położenia równowagi." A teraz Kościół Matka nasza powtarza te brednie pseudohumanistów. Szkoda
8 miesięcy temu / Politechnika Kr
 
Problem tkwi w tak zwanym soborze watykańskim drugim.
8 miesięcy temu / Sal
 
@sp Racja z tym, że głoszenie, że dana teoria świecka jest PRAWDĄ, jest groteskowe. Tak samo jak głosowania w Sejmie, że np. stan wojenny był niesłuszny. Czy Sejm jest od ustalania słuszności historycznej? Czy Kościół jest od ustalania prawdziwości teorii naukowych? Kościół może co najwyżej stwierdzić fałsz teorii naukowych jeśli te negują teologię, ale nie ich prawdziwość.
8 miesięcy temu / aaa
 
cyt"?natura jest dla człowieka, lecz człowiek jest dla Boga?.ale natura jest OD Boga a człowiek ten dar niszczy
8 miesięcy temu / klik
 
Powiązanie Laidato si z teoriami laickimi sprawia, że encyklika ta staje się tak samo "obowiązująca" w tych punktach, jak "obowiązujące" są te teorie. Czyli wcale. Papież bowiem nie ma źadnej władzy w kwestiach nauk społecznych, czy przyrodniczych i nie jego rolą jest ustanawianie w nich prawdy, bo w nauce prawdę się odkrywa, a nie ustanawia. Dlatego takie podejście Franciszka do sprawy po prostu obniżyło znacząco wartość tej encykliki, a zarazem wszystkiego, co jest na niej budowane, do statusu wątpliwości.
8 miesięcy temu / sp
 
"Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: ?Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi?. 29 I rzekł Bóg: ?Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem." ...To zostało zakwestionowane. Ale zawsze podkreślam aby zastępować ogolnie ludzi słowem Żydzi - wyrazić głęboką troskę o zasoby naturalne Izraela i tak zadbać o zrównoważony rozwój tam - zaraz każdy się dowie żeby spadał bo to antysemityzm. Włącznie z papieżem. Przecież można też zaorać Rzym włącznie z Watykanem i posadzić drzewa - bedą ptaszki śpiewały i ekologicznie będzie. Co to za mentalność - ja siedzę w pałacu a reszta niech zrównoważony rozwój praktykuje w szałasie. Zaczynać od siebie, nie zbierać na tacę tylko jagódki w lesie.
8 miesięcy temu / Jot
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.