DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


"Dlaczego niemieccy biskupi katoliccy są tak wpływowi? Katolików w Niemczech jak na lekarstwo..." Panie tomaszu, bo mają forsę! Państwo niemieckie płaci krocie Kościołowi 7-8% podatku dochodowego zdeklarowanych, nie koniecznie praktykujących wiernych. To czyni Kościół Niemiecki najbogatszym na świecie! Pan Papierz je im z ręki
7 miesięcy temu / Rafał
 
Dlaczego niemieccy biskupi katoliccy są tak wpływowi? Katolików w Niemczech jak na lekarstwo...
7 miesięcy temu / Tomasz
 
A co do CELIBATU: wyjątki nigdy nie mogą stać się regułami, bo stają się wtedy zupełnie nową rzeczywistością, którą należy przecież w KK - ZWALCZAĆ! Kapłaństwo i Małżeństwo było jest i pozostanie na zawsze - sprzecznością nie do pogodzenia, czyniącą posługę kapłańską do nieustannego kompromisu między między światem doczesnym a duchowym jego powołaniem, co doskonale pokazuje nam Św. Paweł w swoich listach, albo Abp Gawlina w swoich wspomnieniach, gdzie obrazuje jak w praktyce wygląda taka mieszanka u Popów, bo co innego opis realnych postępków, a niżeli takie nieodpowiedzialne dywagowanie: co by w jakiejś główce byłoby lepsze albo gorsze, takie dywagacje można czynić na temat skreślanych liczb w totolotku a nie o Zbawieniu Dusz!!!
7 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Sam tytuł jest niepełny, bo Operacja Ren wpada do Tybru zaczęła się już przez SWII! Dzisiaj trwa dopinanie kaftanu bezpieczeństwa dla Katolików, aby nawet w odruchu nie mogli żyć wg Ewangelii, ale wg. nakazów i terroru posoborowej mafii! Oduczają nas Tradycji, czyli Wiary Katolickiej, na takiej samej zasadzie, jak Pawłow oduczył swego psa - JEŚĆ!!!
7 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Aniela dorze pisze. Przecież namy w kk kościół greckokatolicki z żonatymi kapłanami - można? To nie celibat jest problemem tylko dewiacje seksualne! Homo, pedo itd.
7 miesięcy temu / Jot
 
po skandalach w Irlandii ,w Polsce i na świecie ludzie postrzegają protestantów jako lepszych,pastor ma rodzinę ,kościoły sa skromniejsze ,słyszy sie takie opinie
7 miesięcy temu / klik
 
Niemcy otumanieni głupotą... Staczają się w kierunku przepaści... Sytuacja będzie pogrążać Niemcy... Ku zagładzie...
7 miesięcy temu / Krakusik
 
@Klf: Ks. prof. Poradowski w artykule "Trybalizm i duszpasterstwo misyjne" opisuje pare zdarzeń, które miały miejsce w Kościele w Ameryce Łacińskiej. M.in. mówi o tym, jak w "katedrze w Sao Paulo w Brazylii, tamtejszy arcybiskup ks. kardynał Pauio Eyaristo Ams, koncelebrując Mszę św. ? z 33 biskupami i wielu księżmi, śpiewał wraz z ludem nowe Credo: wyznanie wiary w pogańskiego bożka Tupa". Zmiany SWII i posoborowe, które zgodnie z doktryną modernizmu uznały, że fałszywe religie są prawdziwe i dobre, bo u ich podstaw stoi doświadczenie religijne ludzi, w swojej nieubłaganej konsekwencji prowadzą do uznania również prymitywnych, pogańskich religii za prawdziwe i dobre. I tak, co w Piśmie Świętym i w Tradycji było uznane za kult demonów, wprowadza się po Soborze do Mszy św. I tak grzech bałwochwalstwa nie tylko uznaje się za drogę do Nieba, ale dokonuje się jego syntezy z chrześcijaństwem. Zgoda między Chrystusem a Belialem w Kościele Posoborowym dot. wielu obszarów
7 miesięcy temu / M.
 
Czemu dobrzy kapłani milczą? Bo może zgadzają się na proponowane zmiany, albo wolą święty spokój. Historia się powtarza; na soborze watykańskim drugim tez wprowadzono ogromne zmiany i wszystkich konserwatywnych oponentów spacyfikowano. Te zmiany, które wówczas zainicjowano w ciągu 50 lat zostały zaakceptowane i uważane są teraz za jedynie słuszne. Sprotestantyzowana Msza święta jest wszędzie odprawiana i nikt prawie nie pamięta że kiedyś katolicka Msza była inna. Wprowadzono fałszywy ekumenizm i teraz mogą się odbywać takie horrendalne wydarzenia, jak np wspólne modlitwy i medytacje katolików z muzułmanami, jak np aktualnie u księzy pallotynów na Karczówce. My się tu buntujemy, piszemy krytyczne komentarze, ale co z tego pisania wynika? NIC. Nikt z hierarchów kościelnych nie przejmuje się, ze to co się dzieje wzbudza niepokój u świadomych katolików. A promotorzy rewolucji w Kościele wiedzą, że ludzie z czasem przywykną do wszystkiego.
7 miesięcy temu / tradycja
 
Wg. mnie nie tylko chodzi tu o walkę z Tradycją i Kapłaństwem. Moja teoria brzmi: chodzi o uznanie grzechu jako drogi do Nieba. Brzmi to niedorzecznie, ale to jest szatańska istota progresizmu.
7 miesięcy temu / Klf
 
Czy któryś z biskupów zdecyduje się użyć ekskomuniki?
7 miesięcy temu / kato
 
Dla Niemców, Indian i progresistów - tzw. droga synodalna. Dla pozostałych katakumby. Nie od razu. Z czasem.
7 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Niemieckiej rewolucji protestanckiej ciąg dalszy. Niemcy już tak mają, będą na swoją modłę, na swoje wyobrażenie, zmieniać nam świat, nie pytając nas o zdanie. W. Churchill miał rację. Ponieważ w Kościele na szczęście nie ma demokracji, jedyna nadzieja w biskupach. Niestety wśród nich brakuje odważnych i walecznych.
7 miesięcy temu / Jazzz
 
czemu dobrzy kapłani milczą ???????????????????????????????????????????????????????
7 miesięcy temu / klik
 
@aniela, Co do zniesienia celibatu, to myślę, że wyniki byłyby diametralnie inne, gdy spytać by wszystkich ochrzczonych i bierzmowanych świeckich podobno 50% jest za..., a inaczej osoby świeckie zaangażowane w życie Kościoła, choćby przez przynależność do co najmniej jednej wspólnoty nie spotkałem przypadku negacji celibatu wśród takich ludzi. Tylko kogo warto słuchać, czy tych "byle jakich" chrześcijan, czy tych, którzy konkretnie starają się dążyć do świętości?
7 miesięcy temu / pawel
 
...i już wkrótce objawi się cała OHYDA SPUSTOSZENIA. Przybądź Sędzio Sprawiedliwy! MARANA THA!
7 miesięcy temu / Noe
 
Aniela to proponuję zapytać jeszcze czy nie znieść na przykład przykazania nie cudzołóż, no może nie tak w całości, ale chociaż na jeden raz, tak na próbę? Ciekawe jakby to wyszło wśród tych "prostaczków"?
7 miesięcy temu / Neptn
 
@aniela Anielciu , może "nas - prostaczków" spytać się czy podczas Mszy św. zamiast pieśni kościelnych wprowadzić disco-polo, ew. techno w pakiecie z tańcami? No bo to przecież Anielciu takie światowe a "prostaczkowie" będą very happy !
7 miesięcy temu / agatgr1
 
Tak się dzieje, kiedy niewłaściwi ludzie są na stanowiskach w Kościele.
7 miesięcy temu / Neptun
 
Nie same tylko bulwersujące działania w Kościele trwożą, ale także brak reakcji na nie tych, którzy posiadają w nim najwyższą władzę
7 miesięcy temu / PP
 
To może tak sondażowo,spróbujcie zapytać nas,co sądzimy o zniesieniu celibatu.Nie zasłaniajcie się "obliczem Kościoła",jego "misją", "niezmiennością doktryny"..etc..To zostawcie dla siebie.Nas prostaczków - po prostu zapytajcie,bo..może warto..!
7 miesięcy temu / aniela
 
V kolumna w kościele, którą nieoficjalnie popiera papież.
7 miesięcy temu / DNA
 
Ktorzy niemieccy biskupi są konserwatystami? W których diecezjach?
7 miesięcy temu / Pro
 
Od dłuższego czasu czytam stare podręczniki do teologii i katechizmy, zmiana nauczania jest tak radykalna, że praktycznie można rzec, że podmieniona została cała nauka kościoła. Ten synod to tylko dalsze rozmywanie i zastępowanie objawienia pomysłami ludzkimi.
7 miesięcy temu / Adrian
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.