DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Synod amazoński. Ksiądz – mąż – szaman? Zobacz najnowszy numer „PCh24 Co Tydzień”

Synod amazoński. Ksiądz – mąż – szaman? Zobacz najnowszy numer „PCh24 Co Tydzień”
PCh24CT

Wkrótce w Rzymie rozpocznie się kolejny za pontyfikatu Franciszka synod biskupów.

 

Doniesienia wskazują, że pewne rozwiązania i idee, jakie mogą zostać zaimplementowane w Kościele w trakcie tegoż spotkania biskupów, żywo interesują także europejskie episkopaty. Chodzi tu głównie o zniesienie obligatoryjnego celibatu i wyświęcenie na kapłanów żonatych mężczyzn.

 

Problem jest jednak o wiele głębszy, na co wskazuje lektura przedsynodalnego „dokumentu roboczego”. Sytuacja jest na tyle poważna, że dwaj hierarchowie znani z wierności katolickiej Tradycji – kard. Raymond Leo Burke oraz bp Athanasius Schneider – wezwali do modlitwy i postu w intencji odrzucenia heretyckich zapisów Instrumentum Laboris. Duchowni mówią wprost o zagrożeniu zainfekowania Magisterium przez treści panteistyczne i pogańskie. Jest się więc czego obawiać! – pisze redaktor wydania Michał Wałach.

 

Aby pobrać 75. numer „PCh24 Co Tydzień” wystarczy kliknąć TUTAJ.

  

  


DATA: 2019-09-23 08:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Masz rację. Co więc możemy robi? Ja, mimo wszystko mówię, ostrzegam, ale oczywiście niewiele osób udaje mi się przekonać. Są modlitwy- egzorcyzmy, np. św. Michała Archanioła, warto odmawiać jak najczęściej. Pozdrawiam Cię.
ponad 1 rok temu / L
 
kwiatek77 żyj po swojemu i daj żyć innym,,,baaaaaaa,życie innych nie powinno Cię obchodzić--czyli nie tatuj się ,nie kolczykuj się,nie wierz w zabobony!!!!!!!,,,,ale dlaczego życie obcych Tobie osób Cię obchodzi????????
ponad 1 rok temu / terenia
 
Obawiam się, że mógłby p. Cejrowski sobie zaszkodzić wizerunkowo i że sama TV mogłaby mu się na takie treści nie zgodzić gdyby zechciał sam w ogóle. Ponadto ma on specyficzny styl przemawiania humorystyczno-kpiarski więc chyba niewielu wzięłoby to na poważnie. Z drugiej strony nudziarzy w ogóle nie zechcą słuchać więc może jednak? Ale z autopsji wiem, że niewielu takie ostrzeżenia traktuje serio. Tworzą się grupki kpiących po cichu, ktoś odwazniejszy głośno zaneguje, są też cisi tajemniczy nie wypowiadający się, czasem w kimś przeważy rozsądek i się nawróci.
ponad 1 rok temu / czloax
 
Popieram Czloax, też widziałam działanie złego ducha, słyszałam i czułam. Wiem, że szatan, złe duchy istnieją osobowo i działają, że mogą "siedzieć" w przedmiotach. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Dzięki Bogu udało się tego pozbyć z domu. Moment ujawnienia był jak z horroru. Dla mnie chwila strachu nie do opisania. Zagrożenie rzeczywiście jest niewyobrażalne, a niestety chyba większość ludzi nie wierzy w to, inni się boją o tym słuchać. Gdyby jednak osoby znane, jak pan Cejrowski, o tym opowiadały, wielu ludziom łatwiej by było uwierzyć. Kto ma taką możliwość, proszę zachęcić pana Cejrowskiego. Mógłby ochronić wiele osób.
ponad 1 rok temu / L
 
Czy kwiatek77 to W. Cejrowski? Jeśli tak, powiedz Pan to w jednym ze swoich programów, żeby ostrzec gawiedź. Są różne siły, widziałem ale nie chcę w tym babrać więc pominę. Na moje oko stoją za tym szatani mam podstawy, by tak wnioskować. Ludzie a w tym mlodzież i dzieci nawet włażą w tą pułapkę jak w masło i to tłumnie.
ponad 1 rok temu / czloax
 
Są już NOWE nagrania na paganini wydawnictwo, 18.09.2019, "Ojciec Augustyn Pelanowski, Czy pokochać siebie, czy być kochanym przez Boga cz. I i II, porusza też temat diabła...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.