DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2019 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Sympatyk komunizmu i homozwiązków. Ten człowiek współpracuje z jezuitami!

Sympatyk komunizmu i homozwiązków. Ten człowiek współpracuje z jezuitami!
Źródło: lifesitenews.com

Jeden z korespondentów znanego jezuickiego magazynu „America” nie kryje się ze swoimi politycznymi i etycznymi przekonaniami. Popiera komunizm, kontestuje też prawdę o złu aborcji i aktywności homoseksualnej. Nie przeszkadza mu to jednak publikować w piśmie określającym się mianem katolickiego.

 

Dean Dettloff to korespondent jezuickiego magazynu „America" z Toronto i młodszy członek Instytutu Studiów Chrześcijańskich. To także współgospodarz podcastu „Magnificast”. Celem audycji jest „odkrywanie chrześcijaństwa i politycznej lewicy". Audycje zazwyczaj poświęcone są dążeniu do uzgodnienia chrześcijaństwa i socjalizmu.

 

Dean Dettloff to także członek Development and Peace, kanadyjskiej odnogi Caritas. Nie ukrywa on swojej skrajnej lewicowości. Przeciwnie, obnosi się z nią w mediach społecznościowych. Na przykład W październiku 2017 roku, gdy katolicy obchodzili stulecie objawień fatimskich, reporter magazynu „America” udostępnił grafikę Komunistycznej Partii Kanady honorującej rewolucję bolszewicką. Z kolei innej ze swoich wypowiedzi w social media wprost określił się mianem komunisty. Chwali się także uczęszczaniem, wraz z żoną, na zebrania Komunistycznej Partii Kanady.

 

Ubolewa także nad brakiem wiedzy lewicowców na temat teologii wyzwolenia. Pisze zaś, że „siostry są wspaniałe, a socjalistyczne siostry są podwójnie wspaniałe”.  

 

„Tweet" wydawcy „America" Kevina Clarka z 8 listopada 2017 wskazuje, że redakcja pisma zdaje sobie prawdopodobnie sprawę z jego poglądów. „Mamy pewnych domowych socjalistów (house socialists), sądzę, że są całkiem społeczni (social)" – pisze redaktor.

 

Dettloff promuje nie tylko komunizm, lecz również homoseksualizm i transgenderyzm. Popiera legalizację homomałżeństw. Ciepło wypowiada się także o księżach będących czynnymi homoseksualistami. Mało tego. Dean Dettloff zdaje się także akceptować aborcję. Posunął się wręcz do pochwały radykalnie proaborcyjnej postawy Hilary Clinton podczas debaty prezydenckiej w październiku 2016 roku. Demokratka wyrażała wówczas radykalnie przeciwne życiu poglądy.

Sprawa ma także polski wątek. Dean Dettloff pochwalił protesty zwolenników aborcji w Polsce z kwietnia 2016 roku. Chodzi o ostentacyjne opuszczenie kościoła przez grupę aktywistek w proteście przeciwko broniącemu życia stanowisku Kościoła.

 

Jak zauważa portal Lepanto Institute brak ortodoksji w America Magazine to rzecz znana już od dawna. Jednak do tej pory nie doszło do tak jawnych powiązań z komunizmem. Dean Dettloff, jako komunista, sprzeciwia się także nauce Kościoła w kwestiach moralnych, takich jak aborcja czy homoseksualizm. Dlatego też portal wzywa katolików do informowania ordynariuszy miejsca o zagrożeniach związanych z tym pismem. Wszak, jak podkreśla, nie ma dlań miejsca w parafiach.

 

W kontekście flirtu ludzi uważających się za katolików z komunizmem warto przypomnieć, choćby niektóre, potępienia tej ideologii przez Magisterium Kościoła. Pius IX w Qui Pluribus pisał o „ohydnej i samemu prawu naturalnemu przeciwnej nauce tzw. komunizmu, która, gdyby została przyjęta, stałaby się całkowitą ruiną wszystkich praw, instytucji i własności, a nawet samego społeczeństwa".

 

Z kolei Leon XIII, w encyklice Quod apostolici muneris określił komunizm jako: „śmiertelną zarazę, przenikającą do najgłębszych komórek społeczeństwa i narażającą je na pewną zgubę". Natomiast Pius XI w Divini Redemptoris zauważył, że „na to właśnie patrzymy obecnie z najdotkliwszym bólem: po raz pierwszy bowiem w dziejach ludzkości jesteśmy świadkami starannie i planowo przygotowanego buntu przeciw wszystkiemu, co nazywa się Bogiem (2 Tes 2,4). Bo komunizm jest z natury swej antyreligijny (…)". W świetle tych i innych wypowiedzi Magisterium, próby pogodzenia Kościoła i komunizmu, dokonywane przez ludzi takich jak korespondent „America Magazine” okazują się karkołomne.

 

Źródła: lepantoinstitute.org / opoka.org.pl

mjend


DATA: 2018-02-08 10:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak można pogodzić religię z socjalizmem? Oto jeden z fragmentów opisujący istotę problemu ?małżeństwo, religia i własność są jedynymi przyczynami wszelkich nieszczęść, które kiedykolwiek istniały od początku świata?. Zniszczenie małżeństwa, religii i własności doprowadzi do tego co nazywają socjalizmem.
11 miesięcy temu / Andrzej
 
Łk 17,1-2, drodzy jezuici.
11 miesięcy temu / Ewa
 
Dzięki za takiego blagiera. Jak tak dalej pójdzie to Jezuici stracą swoje znaczenie, to nie jest postęp, tylko degeneracja.
11 miesięcy temu / Michu.
 
I daj mi Panie posłuchać rrrozmowy Ignacego ze swoimi uczniami po tamtej stronie. ...będzie się działo...
11 miesięcy temu / Kazio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.