DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Sympatia do LGBT gwarancją unijnych funduszy. Dotacje dla niepokornych samorządów zagrożone

Sympatia do LGBT gwarancją unijnych funduszy. Dotacje dla niepokornych samorządów zagrożone
fot. PCh24.pl

Komisja ds. Równości UE proponuje zawieszanie unijnych funduszy regionom, które zadeklarowały „strefy wolne od LGBT”. W czwartek szef Rady Europejskiej Charles Michel ma przedstawić propozycję budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

 

„Wzywamy Komisję Europejską do zawieszenia finansowania funduszy strukturalnych w regionach, w których byłyby one wykorzystywane na działania przeciw LGBTI+, co narusza wartości UE” - czytamy w dokumencie opinii przygotowanej przez austriacką europoseł Evelyn Regner.

 

Eurodeputowani domagają się, by unijny budżet uzależniony był od stopnia przestrzegania zasad praworządności. Jak podaje RMF FM, w UE rośnie stopień niezadowolenia z polskiego rządu ze względu na przyzwolenie władz na „atmosferę nienawiści wobec osób LGBT”.

 

W czerwcu unijna komisarz ds. praworządności Vera Jourova powiedziała, że UE „nie może finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości”. Jednocześnie Komisja Europejska zażądała wyjaśnień od samorządów deklarujących sprzeciw wobec promocji ideologii LGBT.

 

Z informacji jakie podało RMF FM wynika, że wywierana jest duża presja przez eurodeputowanych, aby unijna polityka spójności „nie mogła dyskryminować”. Przeciwna wobec inicjatywy samorządów opinia Komisji ds. Równości została przyjęta znaczną większością głosów (24 do 6).

 

Źródło: fakty.interia.pl / rmf24.pl

PR

 

***

 

Na stronie Protestuj.pl uruchomiono petycję do Wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourovej wyrażającą sprzeciw wobec nieuczciwej presji i politycznego szantażu stosowanego w stosunku do polskich samorządów. Żądania Jourovej nie mają też żadnych podstaw prawnych. Podpisana w wielu miejscach Samorządowa Karta Praw Rodzin umacnia prawo rodzica do wychowania w zgodzie z wyznawanymi wartościami oraz potwierdza konstytucyjny zapis o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny. W dokumencie ani razu nie występuje akronim LGBT.

Możesz dołączyć do protestu TUTAJ 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-08 16:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O jakiej sympatii mówi autor, oznaczenie jakiejś strefy wolnej od kogokolwiek jest po prostu dyskryminacją i jest sprzeczne w prawem Polskim i unijnym. Jakby się spodobało katolikom gdyby np Biedronka wprowadziła strefę wolną od katolików? obcięlibyście jej dochody do 5% :D, unia robi dokładnie to samo. Jeśli nie podoba mi się jakaś ideologia czy grupa ludzi to po prostu ich unikam, a jak są nachalni i np naruszają moje prawa to oddaje sprawę do sądu tak wygląda cywilizowana walka światopoglądów.
30 dni temu / Alan
 
Niezła okazja do takiego finansowego "sprawdzam!": czy w imię wartości zignoruje się dodatkowe srebrniki, czy się okaże, że jest się skazanym na jałmużnę...
30 dni temu / Budziciel
 
a miało być tak pięknie
30 dni temu / m
 
Eurokomuna napiera. Nie chodzi o nienawiść bo jest mowa o przypuszczeniach ale o atak na Kartę jako niezgodna z ideologią która walczy z rodziną. Moim zdaniem pomimo opozycji europejska komuna jest obecna i wchodzi dalej do kraju tylko w taki miękki sposób.
1 miesiąc temu / pneu
 
Unia ma zboczone zasady i prawa
1 miesiąc temu / DNA
 
Widzimy, że nieprawdą jest, iż PiSPO jedno zło. Gdyby tak było, to radni z PiS zasiadający w tych oskarżanych orzez Unię miejscowosciach a tam przeważnie rządzi PiS nie bronili by rodziny...
1 miesiąc temu / spostrzeżenie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.