DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Symboliczny kierunek pierwszej zagranicznej wizyty prezydenta w nowej kadencji

Symboliczny kierunek pierwszej zagranicznej wizyty prezydenta w nowej kadencji
Andrzej Duda, fot. Aleksiej Witwicki/FORUM

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w pierwszą podróż zagraniczną w nowej kadencji wybierze się do Włoch i Watykanu, gdzie spotka się m.in. z papieżem Franciszkiem. Prezydent podkreślił, że będzie to dla niego bardzo ważna podróż.

 

We czwartek prezydent Andrzej Duda przed Zgromadzeniem Narodowym został zaprzysiężony na nową kadencję. Zwycięzca minionej kampanii wyborczej na antenie Polsat News mówił o swoich planach na najbliższe tygodnie, w tym także o podróżach zagranicznych. Prezydent zapowiedział, że jego pierwszym oficjalnym wyjazdem będzie podróż do Włoch i Watykanu, gdzie weźmie udział w prywatnej audiencji u papieża Franciszka. To symboliczny kierunek, który obrał Andrzej Duda. Zresztą prezydent tłumaczy, że będzie to dla niego niezwykle ważna podróż.

 

Prezydent dodał, że zrealizuje zapowiedzi z okresu kampanii wyborczej, kiedy mówił, że w pierwszej podróży zagranicznej odwiedzi Rzym. W wywiadzie dla Polsat News powiedział, że podczas wizyty we Włoszech oprócz spotkania z Ojcem Świętym zaplanowano rozmowy z przedstawicielami najwyższych włoskich władz. – Myślę, że wielu Polaków zgodzi się ze mną, że to jest to miejsce, gdzie prezydent Polski powinien przyjechać na początku drugiej kadencji – tak mówił o Watykanie jako kierunku swojej pierwszej oficjalnej wizyty zagranicznej.

 

O planach prezydenta na pierwszą zagraniczną podróż mówiono również w kontekście uczczenia 100 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. W ten sposób zamierzenia prezydenta tłumaczył w kampanii wyborczej Krzysztof Szczerski, szef Kancelarii Prezydenta. Wówczas wizytę we Włoszech uzasadniano również w inny sposób. Zarówno Krzysztof Szczerski jak i prezydent Andrzej Duda tłumaczyli, że jeśli podróż do Włoch dojdzie do skutku, będzie to oznaczało, że w tym kraju sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest opanowana, pomimo dramatycznych informacji z marca i kwietnia br.

 

W rozmowie na antenie Polsat News rozmawiano również o profanacji figury Chrystusa, której dokonali aktywiści LGBT. – Ja uważam, że był to czyn absolutnie naganny. Nigdy, nawet polskiej flagi, tam nie umieszczono. Uważam, że sprawa powinna zostać rozpoznana przez odpowiednie służby, które dokonały zatrzymania – stwierdził prezydent.

 

 

Źródło: Polsat News

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-06 22:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W takim razie powinien spotkać się z Benedyktem XVI-tym
5 miesięcy temu / Wojtek
 
Obluda polityczna. Po namaszczenie do imperium USA, a pozniej Bogu u papieza dziekowac za wybor i blogoslawienstwo, a nastepnie zabawa usmiechy i dalsza dzecinada.
5 miesięcy temu / Bartek
 
bardzo duży błąd jeśli chodzi o bycie prezydentem wszystkich Polaków ,zrozumiały jako lennika
5 miesięcy temu / chichot
 
Żle to rokuje. Watykan socjalistyczny, Włochy niemal komunistyczne. Duda pewnie otworzy szeroko drzwi uchodzcom bidulkom?
5 miesięcy temu / Kesja
 
super ma odwagę; już widzę hejt przeciw niemu z powodu tego wyjazdu - dobry kierunek :
5 miesięcy temu / qwe
 
Wczoraj widziałem w tv profanację Jezusa Chrystusa poprzez deptanie nieumyślne drobin Ciała i Krwi Boga żywego, prawdziwego i wszechmogącego, które zawsze spadną podczas przyjmowania Komunii "na rękę".Purpuraci abp Gądecki i kard. Nycz to akceptowali. Ciemny lud wyciągał ręce do brania Boga do brudnych dłoni.
5 miesięcy temu / baca
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.