DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2019 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Symbol „Polski Walczącej” symbolem nazizmu? Tak uważają Amerykanie walczący z nienawiścią

Symbol „Polski Walczącej” symbolem nazizmu? Tak uważają Amerykanie walczący z nienawiścią
fot. wikimedia.org

Symbol Polski Walczącej, czyli tzw. Kotwica, znalazł się na rozdawanych w Nowym Jorku ulotkach prezentujących… symbole nazistowskie. Interwencję w tej sprawie podjął Konsul Generalny RP w Nowym Jorku – Maciej Golubiewski.

 

„Naziści precz z Greenpointu!” – pod takim hasłem trwa „antynazistowska akcja” w jednej z dzielnic Nowego Jorku. Zdaniem jej organizatorów to właśnie ideologia narodowego socjalizmu i ludzie, którzy się nią kierują, doprowadza do wielu „napaści z nienawiści”, jakie są obserwowane w ostatnim czasie w amerykańskim mieście.

 

Na rozdawanych podczas akcji ulotkach obok symboli nazistowskich widnieje również znak Polski Walczącej. „Kotwica/Pamiętamy, symbol Armii Krajowej, który został ukradziony przez polsko-amerykańskich faszystów” – czytamy przy grafice z polskim symbolem. Twórcy nie sprecyzowali jednak, o jakich „polsko-amerykańskich faszystów” im chodzi i w jaki sposób wykorzystują oni „Kotwicę”.

 

Interwencję w tej skandalicznej sprawie podjął Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski, który nie ukrywa zbulwersowania tą sytuacją. „Przypisywanie jakichkolwiek faszystowskich konotacji użyciu tego znaku jest manipulacyjne, fałszywe i wydaje się podstępną próbą zdyskredytowania tego pięknego symbolu, który zachowuje ważne współczesne znaczenie dla milionów Polaków” – napisał Golubiewski na Twitterze.

 

 

 

Źródło: dorzeczy.pl / Twitter

TK


DATA: 2019-01-17 13:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

symbol "polski walczącej" można znaleźć jak glif 178 bedącego elementem mechanizmu z Antykithiry . Glif można obejżec w pracy "Calendars with Olympiad display and eclipse prediction on the Antikythera Mechanism" autorstwa :Tony Freeth, Alexander Jones,John M. Steele ,Yanis Bitsakis website: https://www.academia.edu/2271455/CalendarswithOlympiaddisplayandeclipsepredictionontheAntikytheraMechanism
4 miesiące temu / rodz
 
... i może z tego powodu autorka znaku graficznego "Polski Walczącej" z całą rodziną została zamordowana w KL Auschwitz?! Można było "zwalić" na przysłowiowe amerykańskie nieuctwo, ale to zakrawa na grozę!
6 miesięcy temu / Roman
 
Dlaczego nie ambasador? U nas ich ambasadorka wysyła premierowi listy co i jak ma robić, a nasi takiej zniewagi nie potrafią zmazać?
6 miesięcy temu / Jurgen
 
Dlaczego PCH porusza takie bezsensowne tematy? Mamy dużo gorsze problemy jak chociaż psujące się stosunki z Iranem. Żydzi celowo robią takie prowokacje żebyśmy ciągle ich głaskali. Jak się im czy lewactwu nie podoba symbol Polski Walczącej, to jest ICH problem, a nie nasz.
7 miesięcy temu / koteq
 
Ulotki z koszernych drukarni. Ot i cała tajemnica.
7 miesięcy temu / Leaf427
 
Pan Konsul to niezwykle dzielny człowiek. Jak On walczy o Polskie sprawy! Skoro napisał coś brawurowo na Twitterze to sprawa załatwiona, nieprawdaż? Ach, gdyby tak jeszcze Pan Ambasador napisał coś równie dzielnie na Facebooku...
7 miesięcy temu / PM
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.