DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Sylwia Spurek pragnie unijnych interwencji w sprawach światopoglądowych. Nawet za cenę suwerenności?

Sylwia Spurek pragnie unijnych interwencji w sprawach światopoglądowych. Nawet za cenę suwerenności?
fot. Youtube/dr Sylwia Spurek

Jak najbardziej jestem za rozszerzeniem kompetencji UE – powiedziała w TOK FM europoseł Sylwia Spurek zapytana o zdanie na temat ewentualnej zmiany traktatów unijnych. Pytanie padło odnośnie rezolucji Parlamentu Europejskiego potępiającej wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

 

– Chciałabym, żebyśmy przestali rozmawiać wyłącznie, bo to są naturalnie ważne sprawy, o wspólnocie granic, o wspólnej polityce rolnej, o wspólnocie autostrad. UE opiera się na prawach człowieka i powinniśmy w końcu te prawa człowieka zacząć traktować priorytetowo. Nie mówić o tym, czy w tym momencie jest czas, czy nie ma czasu – zauważyła Spurek.

 

Jednak naiwny, kto sądzi, że pod terminem „prawa człowieka” europoseł rozumie np. zniesienie niewolnictwa, nadanie wszystkim grupom społecznym prawa wyborczego, czy walkę o prawo do edukacji. W dzisiejszym rozumieniu lewicy „prawem człowieka” określa się nieskrępowany dostęp do aborcji na życzenie czy realizację postulatów politycznych ruchu LGBT.

 

To w tym kontekście należy odczytać słowa Sylwii Spurek, która namawia do szybszej reakcji unijnych struktur. – Ja mam dość słuchania, że to nie jest jeszcze czas na rozmowę o prawach człowieka, że teraz są ważniejsze sprawy, że trzeba poczekać. Czekaliśmy bardzo długo, także w Polsce na poważną debatę o prawach kobiet, no i doczekaliśmy się tej nieszczęsnej decyzji TK – powiedziała.

 

Na uwagę, że sprawa wymagałaby faktycznej zmiany traktatów, gdyż UE nie ma kompetencji do zajmowania się sprawami aborcji w poszczególnych krajach wspólnoty, deputowana odpowiedziała:  Tak, jak najbardziej jestem za rozszerzeniem kompetencji UE i powiedziałam już krótko dlaczego.

 

– Naprawdę niezrozumiałe jest dla mnie to, że pilnie rozmawiamy o wspólnej polityce rolnej, a tak niewiele mówimy o tym, że kobieta w Warszawie ma inny dostęp do ginekologa niż kobieta pod Warszawą, a to się nijak ma do dostępu do opieki ginekologicznej kobiet w Paryżu czy Brukseli – oceniła.

 

 

Źródło: polskieradio24.pl / tokfm.pl

PR

 

 


DATA: 2020-12-01 08:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zastanawiam się czemu mają służyć te artykuły ze Spurek w roli błazna? Czy nie zostało już dawno udowodnione, że jej się nie zdarza nic mądrego powiedzieć? Więc po co zajmować się głupotami?
1 miesiąc temu / Polka
 
To jest szkodnik w damskiej skórze ciekawe kto był jej promotorem
1 miesiąc temu / ztula
 
gdyby podłość i głupota miały skrzydła to latały by jak Szpurek po internecie.
1 miesiąc temu / kam
 
@Johnny: "No wrócili ci co wyjechali po 1968 roku" - oni nigdy naprawdę nie wyjechali, jedynie sprawują władzę nieprzerwanie od 1944 roku do dziś.
1 miesiąc temu / Niktoś
 
Kto tych ludzi wybiera?!
1 miesiąc temu / ?
 
jak taka osoba śmie nazywać siebie Polką? niepojęte
1 miesiąc temu / alex
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.