DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Sylwia Spurek chce zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej. Interweniuje u komisarza UE

Sylwia Spurek chce zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej. Interweniuje u komisarza UE
Fot. M. Włodarczyk/Forum

„Komisja Europejska jest zdeterminowana do podjęcia działań” – mówi europoseł Sylwia Spurek, która domaga się zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej. Lewicowa polityk interweniowała w tej sprawie u europejskiego komisarza ds. środowiska.

 

Znana z ultralewicowych propozycji europoseł Sylwia Spurek domaga się zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej. W ostatnich dniach spotkała się w tej sprawie z Virgiljusem Sinkeviciusem, europejskim komisarzem ds. środowiska. Polityk interweniowała w Komisji Europejskiej podkreślając, że jej „celem jest zatrzymać tę patologiczną inwestycję i przywrócić w miarę możliwości stan poprzedzający rozpoczęcie prac”.

 

„Po rozmowie odniosłam dwa wrażenia. Pierwsze jest takie, że Komisja Europejska jest zdeterminowana do podjęcia działań” – powiedział Sylwia Spurek. „Rząd nie może dłużej powtarzać, że rozmawia z Komisją, która nie widzi nic złego w tej inwestycji. Wręcz przeciwnie, Komisja widzi wiele złego” – dodała lewicowa polityk w rozmowie z TVP Info.

 

Spurek zapewnia, że nie zamierza zaprzestać podejmowania działań mających na celu zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej. Dodaje, że będzie współpracowała w tej sprawie z wieloma podmiotami, wśród nich z Greenpeace oraz stowarzyszeniem EkoUnia. „Tak jak wszystkie moje działania, będę to więc konsultowała z moimi partnerami społecznymi, organizacjami pozarządowymi, Greenpeace'em czy stowarzyszeniem EkoUnia. Będziemy szukać pomysłów na to, co z tym zrobić” – mówi europoseł Sylwia Spurek.

 

W podobnym tonie wypowiada się również Róża Thun, europoseł Koalicji Europejskiej. „Ochrona przyrody i odbudowa ekosystemów nigdy nie były tak istotne jak dziś” – napisała. Dodaje, że sprawą zainteresowany jest komisarz Virgiljus Sinkevicius, który ma wnioskować do kolegium komisarzy europejskich o skierowanie sprawy przekopu Mierzei Wiślanej do Trybunału Sprawiedliwości UE. Róża Thun informuje również, że Sinkevicius nie wyklucza skierowania w tej sprawie listu do polskiego ministra środowiska.

 

 

Źródło: TVP Info, dorzeczy.pl

WMa

 

 

 


DATA: 2020-09-13 19:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Komisja Europejska jest zdeterminowana do podjęcia działań? ? mówi europoseł Sylwia Spurek, która domaga się zablokowania przekopu Mierzei Wiślanej. Lewicowa polityk interweniowała w tej sprawie u europejskiego komisarza ds. środowiska. Ta ssssssssssssssssssssssssssss-ła kobieta kłamie. KE żadnych działań nie podejmuje. Ciekawe ile kasiory dostały Spurek i Thun od lobbystów sowieckich i szwabskich?
11 dni temu / m.
 
Gdyby jednak porozumieć się z Rosją, inwestycja ta nie byłaby potrzebna. Nie bardzo zamożne państwo powinno oszczędzać.
11 dni temu / Ryś
 
Jest tylko jeden paragraf dla niej Zdrada stanu.
11 dni temu / Zbyszek
 
Jej doktorat jest najlepszą ilustracją faktu, jak tragicznie obniżył się, w ostatnich 30 latach, poziom polskich uczelni.
11 dni temu / Jan
 
Mam cichą nadzieję ,że polske służby kontrwywiadowcze nie śpią ,ta pani obok Róży Thun z całą pewnoscią zasługuje na ich dyskretne zainteresowanie
11 dni temu / Sciepuro
 
Biegają po obcych mocarstwach jak przed rozbiorami. Nic nie nauczyło ich jak to się kończy. Współczesna targowica powinna zostać osądzona z zdradę stanu. Tak należy nazwać donoszenie na swoich rodaków.
11 dni temu / Banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.