DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Sycylia: włoskie służby aresztowały wpływowych masonów. Chodzi o związki z mafią

Sycylia: włoskie służby aresztowały wpływowych masonów. Chodzi o związki z mafią
3SchluesselLoge/Wikimedia

Karabinierzy dokonali na Sycylii aresztowań 27 członków tajnej loży masońskiej. Wśród zatrzymanych znaleźli się wysoko postawieni miejscowi politycy. Aresztowanym przedstawiono zarzuty działalności wymierzonej w administrację państwową, wymiar sprawiedliwości oraz utworzenia grupy przestępczej.

 

Sprawę aresztowania członków loży najobszerniej opisała włoska gazeta „Giornale di Sicilia”. Mrocznego charakteru sprawie dodaje fakt, iż tajna loża funkcjonowała w sycylijskim mieście Castelvetrano, skąd wywodzi się Matteo Messina Denaro – jeden z głównych szefów mafii Cosa Nostra. Jest on poszukiwany przez policję. Uważa się go za jednego z najbardziej niebezpiecznych przestępców na świecie. Śledczy uważają, że działalność tajnej loży może mieć związek z osobą mafiosy.

 

Część z zatrzymanych masonów przebywa w areszcie, a część w areszcie domowym. Kilku z nich jest znanymi politykami. Wśród nich znajdują się: były deputowany włoskiego parlamentu Francesco Cascio, były deputowany zgromadzenia Giovanni Lo Shiuto, były burmistrz Castelvetrano Felice Errante oraz inni lokalni politycy i urzędnicy. Aresztowano także kilku policjantów.

 

Dziennik „Giornale di Sicilia” podaje, że fakt zajmowania przez członków loży wysokich stanowisk w polityce i policji rodzi podejrzenia, że mogli oni wpływać na podział dużych funduszy unijnych oraz pozyskiwać ważne informacje na temat spraw prowadzonych przeciwko przestępcom.

 

To nie pierwszy przypadek aresztowań członków loży masońskiej na Sycylii. W roku 2008 policja osadziła w areszcie 8 masonów oskarżając ich o współpracę z mafią. Członkowie loży masońskiej na odpowiednich stanowiskach mieli za pieniądze dostarczać mafii informacje o postępach śledztw prowadzonych przeciwko mafiosom.

 

We Włoszech funkcjonuje wiele lóż masońskich. Swoją działalność prowadzą one w sposób jawny lub tajny. Obecny rząd Włoch przyjął zasadę, że  nie mogą w jego skład wchodzić masoni. Również Kościół katolicki stoi na stanowisku, że przynależność do masonerii równa się ekskomunice, gdyż poglądy głoszone przez wolnomularzy i ich antykościelna działalność przeczą Ewangelii.

 

Adam Białous

 

 


DATA: 2019-03-22 15:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A rządzą mafie, służby i loże. Szczęść Boże!
3 miesiące temu / stoLica
 
Da się? A polskich przestępców i zdrajców "polskie służby" boją się dotknąć
3 miesiące temu / Polak
 
A w Polsce "swój swojego nie ruszy". Polska mafia jest nietykalna. A czemu? A temu, że w tej mafii siedzą wszystkie elity, organy władzy i ścigania, sądy i policja a wszyscy są podporządkowani władzom państwa położonego na terenie Palestyny.
3 miesiące temu / Daro
 
I dobrze. Nie mogą istnieć święte, nietykalne krowy.
3 miesiące temu / trooper
 
Tgs gds masoneria 27 - pod hasłami film z aresztowania.
3 miesiące temu / na ten temat
 
Nad Wisłą masoni są ponad prawem stanowionym tak jak HGW i ponad prawem kanonicznym jak Adamowicz w Bazylice. I nieprawdą jest że wolna Amerykanka jest w Ameryce...
3 miesiące temu / ry.janszarmach3
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.