DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

„Świnie mruczą dzieciom kołysanki”. Humanizacja zwierząt według Mai Ostaszewskiej

„Świnie mruczą dzieciom kołysanki”. Humanizacja zwierząt według Mai Ostaszewskiej
Maja Ostaszewska. By Ja Fryta from Strzegom (Maja Ostaszewska Uploaded by Dudek1337) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Dziś krów nie widać, żyją w zamknięciu, podobnie jak kury, świnie. W strasznych warunkach, traktowane tak, jakby były przedmiotami, choć na przykład świnie, jak dowodzą badania, są inteligentniejsze niż psy, bardzo opiekuńcze, mruczą swoim dzieciom jakby kołysanki. Rosnąca nienawiść do drugiego człowieka, bezmyślna dewastacja przyrody i terror, jaki serwujemy zwierzętom, strasznie mnie martwią – powiedziała w rozmowie „Wysokich Obcasów” Maja Ostaszewska.

 

Aktorka stwierdziła, że martwi ją to, jak niewielu artystów zabiera w Polsce głos, a już „zwłaszcza kiedy na naszych oczach jedni ludzie zaczynają otwarcie dyskryminować drugich przy przyzwoleniu rządzących i mocno upolitycznionej instytucji Kościoła”. – Nie wyobrażam sobie nie zabrać głosu. Bycie znanym aktorem czy muzykiem daje szansę dotarcia do ludzi. Choćby mój Instagram, który obserwuje ponad 300 tys. osób – przecież to miasto! Nie powiedzieć o czymś ważnym to straszne marnotrawstwo tego potencjału – tłumaczyła.

 

Ostaszewska przyznała też, że martwi się tym, w jakim świecie przyjdzie żyć jej dzieciom. Jak dodała, człowiek niezwykle dewastuje planetę. – Znęcamy się nad zwierzętami. Dzięki moim rodzicom nigdy nie jadłam mięsa. Zdecydowali o tym z powodów etycznych. Jestem im za to wdzięczna, mając dziś także świadomość, że najlepsze, co możemy zrobić indywidualnie, żeby przeciwdziałać katastrofie klimatycznej, to rezygnacja ze spożycia mięsa lub choć radykalne ograniczenie. Skutki uboczne chowu przemysłowego mają gigantyczny wpływ na kryzys klimatyczny. Pamiętam, jak byłam mała, pływaliśmy po Mazurach i wszędzie widać było stada krów. Te krowy chodziły sobie swobodnie po pastwiskach. Dziś krów nie widać, żyją w zamknięciu, podobnie jak kury, świnie. W strasznych warunkach, traktowane tak, jakby były przedmiotami, choć na przykład świnie, jak dowodzą badania, są inteligentniejsze niż psy, bardzo opiekuńcze, mruczą swoim dzieciom jakby kołysanki. Rosnąca nienawiść do drugiego człowieka, bezmyślna dewastacja przyrody i terror, jaki serwujemy zwierzętom, strasznie mnie martwią – powiedziała.

 

Wspieram wolne media i wolne sądy, od lat jestem w gronie sojuszników LGBT, czuję się związana ze Strajkiem Kobiet i z Kongresem Kobiet, z Federacją na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Załamywanie się nic nie da. Potrzebni są radośni, fajni, aktywni ludzie. Staram się mieć z nimi kontakt, współpracować, wspierać ich – stwierdziła Ostaszewska.

 

Źródło: „Wysokie Obcasy”

TK

 


DATA: 2019-10-18 09:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ona tak na poważnie o tych "mruczących świnkach"?
8 miesięcy temu / Ala
 
Kuku na muniu.
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Jest taka bajka "Świnka Pepa". Niektórzy do konca życia mylą bajki z rzeczywistością. Nie tylko celebryci.
8 miesięcy temu / psycholog
 
No, faktycznie.... Krowa potrzebuje kafelków kanalizacji, napowietrzwnia i sterylnego stanowiska do dojenia. No i monitoringu non stop. Koniecznie O tym marzy każda krowa... Ktoś tu upadł na głowę. Krowa potrzebuje łąki na jakiej mogła by jeść świeżą trawę się położyć. Świeżego powietrza i słońca. I możliwości swobodnego przemieszczania się. Gdy te elementarne potrzeby nie są zaspokojone cierpi.
8 miesięcy temu / @pastuch
 
Dla dobra swojego i dzieci, proszę zaopatrzyć się w gaz pieprzowy. Jest legalny, bez pozwolenia. Świetnie uspokaja agresywne psy i agresywnych ludzi.
8 miesięcy temu / @matematyk
 
Rolnictwo to nie jest sielanka. Te krówki ,świnki, kaczki, kury itd to ciężka praca 24h na dobę w każdym dniu roku. Poza ciężką pracą, trzeba posiadać wiedzę rolniczą i kochać ten zawód. Każdy rolnik jeszcze mósi być świetnym ekonomistą. Ludzie w mieście nie mają zielonego pojęcia czym jest prawdziwe rolnictwo. W mediach kreuje się fałszywe poglądy na temat bogatych rolników, którym samo rośnie. Na to nakładają się jeszcze te brednie o ekologii i rolnictwie zrównoważonym. Jóż nie wspomnę o obrońcach planety. Rolnik zamiast zajmować się swoją robotą to jeszcze musi byś doskonałym biurokratą. Rolnicy sa pod stałym nadzorem różnego rodzaju instytucji państwowych i certyfikujących ich produkty. To co opisałem to są tylko namiastki wyzwań stawianych profesji rolnika. Gdzie jest miejsce i czas na rodzinę i prywatne sprawy.
8 miesięcy temu / Robi
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.