Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2019 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Święty Stanisław i król Bolesław – wciąż aktualny spór o Polskę. O co w nim chodziło? [VIDEO]


8 maja Kościół w Polsce wspomina świętego Stanisława, krakowskiego biskupa, męczennika i głównego patrona naszej Ojczyzny. Biskup zginął za wolność wiary i rozwój prawdziwej wolności w społeczeństwie. Zginął, gdyż przeciwstawił się władzy pragnącej nieustannie rozszerzać swoje wpływy. Dlatego też jego opór pozostaje aktualny i dziś.

 

 

Polecamy również:

 

„Zdrada” św. Stanisława, czyli jak się tworzy antykatolickie mity


Święty Stanisław – patron Królestwa


O wtrącaniu się do polityki, gdy władca Kościół szanuje

 

Dziejowe znaczenie męczeństwa świętego Stanisława


Dwa Żywoty świętego Stanisława

 

 

Zdjęcie miniatury: Sceny z życia Św. Stanisława (fragment): zamordowanie przez króla oraz ćwiartowanie ciała. FOT.Frankasven/Wikimedia

 

  


DATA: 2018-05-08 14:11:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 86 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.