Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Święty Pius X - pogromca modernizmu [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Dewiza arcykapłańska, jaką przyjął św. Pius X „Instaurare omnia in Christo” („Odnowić wszystko w Chrystusie”) jest głęboko zakorzeniona w ideach realizowanych przez tego wielkiego papieża. Św. Pius X nie myślał kategoriami przewrotu, czyli rewolucyjnych reform, które postulowano. Żadnej rewolucji, żadnego wsłuchiwania się w głos modernistów z zewnątrz i z wewnątrz Kościoła. Tylko w Chrystusie uda się wszystko odnowić. Ta niezwykle prosta i jednocześnie jakże głęboka dewiza zawiera w sobie cały pontyfikat św. Piusa X – wielkiego pogromcy modernizmu.

 

Z prof. Markiem Kornatem (UKSW, PAN) rozmawia Tomasz D. Kolanek.


DATA: 2020-10-07 13:45:00
AUTOR: ROZMOWA Z PROF. MARKIEM KORNATEM
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@janek i od 24 uniwersytetów amerykańskich.
2 miesiące temu / Ryś
 
a drudzy "naukocy" zakwestionowali autentyczność CAŁUNU... "nie brak naukowców na tym świecie" np: prof Wałęsa... Tytuł profesora honorowego Wałęsa otrzymał od Kijowskiego Uniwersytetu Kultury.
2 miesiące temu / janek
 
Obalono również Wiarę Katolicką, ale czy to znaczy, że zmieniono Prawdę?!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Moja cześć i uznanie! Wielki Papież postawił tamę temu, co się teraz dzieje.
2 miesiące temu / Zbigniew
 
Pius X może opóżnił rozwinięcie się raka modernizmu w kosciele. Na pewno go nie pogromił.Właściwie do dzisiaj z szeroko rozumianych kręgów katolickich nie wyszła żadna refleksja dotycząca systemu demokratycznego skupiająca sie na rzeczywistym mechanizmie sprawowania w nim władzy.Brak tej refleksji skutkuje od 150 lat niczym niezakłóconym rozwojem modernizmu.Nawet na tej stronie od czasu do czasu pojawiają sie nawoływania do podpisywania jakichś list protestacyjnych i temu podobnych jałowych działań. Wpływ na władzę w systemie demokratycznym uzyskuje się poprzez stronnictwo polityczne głosujące w parlamencie. Innej drogi nie ma .Wszelkie odbiegające od tego próby zmieniania rzeczywistości są w najlepszym razie marnowaniem sił i środkówW Polsce,pewnie tak jest wszędzie,widzimy, że biskupi liczą się tylko z realną siłą.Nieuczestniczące w żadnym zakresie we władzy masy katolickie nie są dla nich partnerem.Na tym opiera się rozwój modernizmu w kościele
2 miesiące temu / Mirek
 
Andrzeju nie denerwuj się... Naukowcy, w tym z uczelni kościelnych obalili tezę o polskim pochodzeniu Piusa X.
2 miesiące temu / Aha
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 160 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.