DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Święty Michał Archanioł w Krakowie! Weź udział w niezwykłych uroczystościach!

Święty Michał Archanioł w Krakowie! Weź udział w niezwykłych uroczystościach!
fot. Rafał Świłło

Tysiące przebytych kilometrów, miliony wiernych, setki wspaniałych świadectw wiary. A wszystko dzięki świętemu Michałowi Archaniołowi – największemu spośród aniołów, którego Pan Bóg obdarzył szczególnym zaufaniem. Od 2013 roku w ponad 800 parafiach w Polsce trwa peregrynacja figury Księcia Niebieskich Zastępów z sanktuarium w Monte Sant Angelo zainicjowana przez księży michalitów. Na początku czerwca św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie.

 

 

Kult świętego Michała Archanioła rozpoczął się w V wieku, kiedy to po raz pierwszy objawił się on biskupowi Sipontu św. WawrzyńcowiZostało to poprzedzone takim wydarzeniem…

 

Pewnemu bogatemu włościaninowi uciekł byk. Właściciel dostrzegł go na szczycie góry, klęczącego u wejścia do groty – w miejscu przyszłych objawień. Włościanin nie mógł tam dojść, więc w gniewie napiął łuk i wypuścił strzałę, by ukarać śmiercią nieposłuszne zwierzę. Ale, oto stała się rzecz dziwna. Strzała… obróciła się i trafiła go w nogę. Przestraszony, pobiegł opowiedzieć o tym niesamowitym zdarzeniu miejscowemu biskupowi. Ten niezwłocznie zarządził trzy dni publicznych modlitw i pokuty. Kiedy chylił się ku wieczorowi ostatni pokutny dzień, a było to 8 maja, św. Michał ukazał się biskupowi i powiedział: Ja jestem Archanioł Michał, stojący przed obliczem Boga. Grota jest mnie poświęcona; ja jestem jej strażnikiem… Tam, gdzie się otwiera skała, będą przebaczone grzechy ludzkie… Modlitwy, które będziecie tu zanosić do Boga, zostaną wysłuchane. Idź w góry i poświęć tę grotę dla kultu chrześcijańskiego. 

 

Staje przed nami św. Michał Archanioł i mówi o tym, co najważniejsze: „Któż jak Bóg”, bo tak właśnie tłumaczy się jego imię. Uświadamia nam, że bez Boga nie da się konstruować życia. Tego przypomnienia potrzebuje współczesny świat. Człowiek przychodzi dzisiaj do sanktuarium głównie po pocieszenie duchowe. Michał Archanioł pokazuje człowiekowi, że Bóg jest silniejszy niż jego grzech; daje nadzieję, że nie ma takiej sprawy, której z Nim nie da się wygrać – podkreśla ks. Tadeusz Musz ze zgromadzenia księży michalitów, które sprawuje opiekę nad sanktuarium.

 

 

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano w parafii Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się w dniach 4-6 czerwca.

 

Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram uroczystości:

 

Wtorek 4 czerwca 2019

18.30 – Nabożeństwo oczekiwania.

19.00 – Powitanie św. Michała Archanioła i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

 

Środa 5 czerwca 2019

8.00 – Msza św. z homilią i Koronką Uwielbienia Boga.

11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

12.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk.

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła i Litania do Serca Jezusowego).

17.00 – Klub Polonia Christiana – spotkanie z ks. Rafałem Szwajcą CSMA - Dyrektorem Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano - "Św. Michał Archanioł - recepta na lepsze jutro". Sala konferencyjna Hotelu Miodosytnia, Kraków, ul. Wawrzyńca 6.

19.00 – Msza św. oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

 

Czwartek 6 czerwca 2019

8.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

12.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

15.00 – Koronka do Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).

18.30 – Nabożeństwo Czerwcowe.

19.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

 

W czasie nawiedzenia wierni będą mieli możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia anielskich pamiątek.

 

 

Ofiary złożone na tacę w czwartek zostaną przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów (szkoły, domy dziecka, praca misyjna i wydawnicza, budowa sanktuarium św. Michała Archanioła w Mińsku na Białorusi).

 

Któż jak Bóg! Tak zawołał święty Michał Archanioł w odpowiedzi na szatańską pokusę buntu przeciw Stworzycielowi.To wołanie powinno nam towarzyszyć i dziś, kiedy olbrzymia fala zła zalewa cały świat...

 

ZAMÓW WYJĄTKOWY PAKIET QUIS UT DEUS!

 

 


DATA: 2019-06-07 07:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
34
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Izraelici, to nie Izrelczycy...Izraelici, to 12 pokolen Jakuba, ktoremu Bog zmienil imie na Izrael...szatan natomiast swoje plemie zmijowe przedstawia jako lud wybrany, ale czy tak bardzo przekreca slowo, jezeli wielu wierzy, ze Izrelczycy czyli zydzi, to Izraelici. Zydow jest kilka milionow, natomiast lud wybrany przez Boga - 12 pokolen Jakuba czytaj Izraela. Izraelici - sa nie do zliczenia, przedewszystkiem z racji tego, ze nie wiedza kim sa, zwiedzeni, a jest nas setki milionow...jak powiedziano tlumy niezliczone, ktory wejdzie do Krolestwa Bozego - ziemi obiecanej wprowadzeni przez Krola Jezusa, po sadzie ostatecznym na pustyni.
ponad 1 rok temu / mee...
 
To jest czysta KOMERCJA , w której uczestniczycie PCH. Tracicie wiarygodność biorąc w niej udział. Mnożenie modlitw i uroczystości "koronacji" aniołów w czasie gdzie toczy się WALKA o zachowanie prawdziwej Wiary i Tradycji ma ZASTĄPIĆ PRAWDZIWY KULT Syna Bożego i Jego Matki. Dodatkowo, po uroczystościach dzieje się dziwna rzecz zebrani podchodzą do figury anioła i całują postać diabła , która jest pod jego stopą. Więcej ROZWAGI PCH. W centrum Kościoła jest Najświętszy Sakrament Żywy Bóg to Jego mają ADOROWAĆ wierni. Drogą do Serca Jezusa jest Matka Boża. Modlitwa do św. Michała Arch. bez korony jest od dawna znana i praktykowana. Co przeszkadza komentarz komercji ?> to usuniecie / +cenzura.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
@Second-a propos kultu posągów:Sobór nicejski II 787- Cześć ikon pokłony, palenie świec i kadzidła uznano za naukę prawowierną. Podkreślono jednak, że kult obrazów odnosi się do osoby przedstawionej na obrazie, a nie do samego obrazu; dotyczy to również figur
ponad 1 rok temu / mex
 
Proszę jeszcze przeczytać Pismo Swięte. Ezechiela 37,38... I proszę powiedzieć, czy opis dotyczy żydów, czy Chrześcijan.
ponad 1 rok temu / Second
 
Izraelici - lud wybrany to teraz wyznawcy Chrystusa w Trójcy Przenajświętszej- ergo Św. Michał Archanioł jest patronem chrześcijan.
ponad 1 rok temu / Izraelita
 
Michał jest opiekunem Izraelitow. Tak mówi Pismo Święte. Zawsze Anioł, kiedy przychodził z wiadomością nie pozwalał by składać mu ukłon. Bóg zabronił klaniac się posagom.
ponad 1 rok temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.