DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Świętokradztwo we Włoszech. Nastolatkowie wykradli z kaplicy Najświętszy Sakrament

Świętokradztwo we Włoszech. Nastolatkowie wykradli z kaplicy Najświętszy Sakrament
Najświętszy Sakrament, fot. Grzegorz Lyko / ArtService / FORUM

We włoskiej miejscowości Monte Sant Angelo doszło do świętokradztwa. Dwóch nastolatków wykradło ze szpitalnej kaplicy puszki z konsekrowaną hostią. Biskup Luigi Renna wydał komunikat, w którym podkreślił, że kradzież Najświętszego Sakramentu powoduje zaciągnięcie na złodziei kary ekskomuniki.

 

Do szokującego i bulwersującego zdarzenia doszło we włoskiej miejscowości Monte Sant Angelo na południu Włoch. Dwaj nieletni złodzieje dopuścili się kradzieży Najświętszego Sakramentu, który potajemnie wykradli z tabernakulum znajdującego się w szpitalnej kaplicy. Policja informuje, że sprawcami są nieletni w wieku 12 oraz 14 lat, którzy zostali nagrani na kamerach monitoringu. Organy ścigania poszukują nastolatków, którzy dopuścili się przestępstwa.

 

Ordynariusz diecezji Cerignola-Ascoli Satrano, biskup Luigi Renna wystosował komunikat w sprawie kradzieży. Zaapelował do sprawców, aby zwrócili puszki z konsekrowaną hostią. Podkreślił, że za tego typu kradzież grozi nie tylko kara cywilna, ale również kościelna. W tym wypadku nastolatkowie zaciągnęli na siebie automatycznie karę ekskomuniki. Biskup Luigi Renna polecił wiernym prowadzenie modlitwy wynagradzającej za świętokradztwo. Zobligował również diecezjalnych księży do odprawiania Mszy św. w tej samej intencji oraz przygotowanie w parafiach godzinnych adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Hierarcha w komunikacie napisał również, że modli się Boga w intencji złodziei z prośbą o wybaczenie im grzechu świętokradztwa.

 

Policja podaje również, że obaj nastolatkowie włamali się do kaplicy w celu kradzieży pieniędzy. Sprawcy bezskutecznie próbowali ukraść pieniądze znajdujące się w skarbonie. Dopiero po nieudanej próbie kradzieży pieniędzy, zdecydowali się zabrać ze sobą konsekrowane hostie. Nieletni są znani miejscowej policji, a ich dane znajdują się w dokumentach Prokuratury i Sądu w Bari.

 

 

Źródło: immediato.net, manfredonianews.it, fronda.pl

WMa


DATA: 2019-01-10 22:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sorry, ale jeśli oni mają po tyle lat, to nie mogą podlegać ekskomunice. Kary kościelne są od 16 lat. KPK 1323. Co oczywiście nie usuwa odpowiedzialności moralnej. Zło od dobra powinno się odróżniać od ok 9 lat.
ponad 1 rok temu / x. Tomko
 
Pieniądze lepiej strzeżone niż Ciało naszego Pana???? Czy to nie jest znak od Boga?
ponad 1 rok temu / Robert
 
Zabrali Hostie bo satanści za nie słono płacą... Panie przebacz im bo nie wiedzą co czynią
ponad 1 rok temu / IzajaszGB
 
Dlaczego w Krakowie nigdy nie miał rekolekcji wspaniały James Manjackal? Nie było zgody bo zagrażał układom? Podstawa "Uwolnienie od przekleństwa prawa" James Manjackal .
ponad 1 rok temu / Katolik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.